Süleyman Soylu: Bunun tesadüf olması mümkün değil

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Ben böyle bir seçim görmedim. Binali ağabeyin 100'e yakın sandıktaki oyunu rakibine yazmışlar. Bunun tesadüf olması mümkün değildir. 29 bin farklık oyun 13 bine düştüğü hiçbir seçim görmedik" dedi.

25 Mayıs 2019 Cumartesi 01:17
Süleyman Soylu: Bunun tesadüf olması mümkün değil

Asrın İşadamları Derneği (ASRİAD) iftar programında konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye'nin geçmişten bugüne çok bedeller ödediğini, bugün artık yön tayini için tercih vaktinin geldiğini söyledi.

Bazı kesimlerin Suriyelilerle ilgili takıntıları bulunduğunu ifade eden Soylu, "Hep Suriyelilere takılıyorlar, 'niye buradalar' diye. Niye takıyorlar biliyor musunuz? Çünkü yıllarca Ermeni tasarılarıyla terbiye edilmeye çalışılan bu millet, kendisini medeniyetin merkezi ve insanlığın hamisi olarak gösteren Batı'nın maskesini yüzünden alarak, insanlığın karşılıksız bir şekilde yapılacağını gösterdi. Komşumuza olan vefamızı, aynı kıbleye yönelen hiçbir zaman unutmayacağımızı bütün dünyaya gösterdik" diye konuştu.

'İstanbul rövanşizmi kaldıramaz'

Son 6-7 yılda Türkiye’nin çok badireler atlattığını dile getiren Soylu, bunun bedelini en çok iş insanlarının ödediğini kaydetti. AK Parti iktidarında İstanbul'un geldiği noktayı anlatan Soylu, şöyle konuştu: "İstanbul bir uçtan alıp bir uca vermemelidir. İstanbul rövanşizmi kaldıramaz. Allah nasip etmesin, böyle bir şey olduğu andan itibaren bu sözlerimi hatırlamanızı isterim. İstanbul'u Tayyip Erdoğan kazandığı zaman 'Başı açıklar otobüse binemeyecek. İstanbul haremlik selamlık olacak' denmişti. Tayyip Erdoğan felsefesiyle İstanbul’da kimsenin kimsenin inancına, mezhebine, etnik kökenine, siyasi düşüncesine bakılmadı. Herkes kendisini özgürce ifade etti."

23 Haziran'ın normal bir seçim olmadığını dile getiren Soylu, normal gibi gösterenlerin ABD’nin not almasına, ekonomik operasyonlara ve belli çevrelerin medyasına bakması gerektiğini söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerine değinen Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Ben böyle bir seçim görmedim. Binali ağabeyin 100'e yakın sandıktaki oyunu rakibine yazmışlar. Bunun tesadüf olması mümkün değildir. 29 bin farklık oyun 13 bine düştüğü hiçbir seçim görmedik. Aslında yapılan Türkiye'nin seçim sistemini lekelemeye çalışan bir anlayışı ortaya koymaktır. Bizim milletimiz çok partili siyasi hayata geçtikten sonra seçimleri dünyaya nazire edercesine gerçekleştirmiştir. Bunu çok başarılı bir şekilde yapmıştır. Bir haksızlıkla karşı karşıya kalan birisi varsa o da Binali ağabeydir."

'Türkiye'yi siyasi ve ideolojik kamplaşmanın merkezi haline getirmeye fırsat vermeyelim'

İçişleri Bakanı Soylu, muhalefetin 23 Haziran'ı siyasi çatışmanın ve ideolojik kamplaşmanın merkezi haline getirmesinden endişelendiğini dile getirdi. 23 Haziran için birlik ve beraberlik çağrısı yapan Soylu, "23 Haziran küslüklerin, yapılan eksikliklerin gündeme getirileceği bir tarih olmamalıdır. 23 Haziran’dan sonra her şey yüksek sesle de alçak sesle de konuşulabilir ama 23 Haziran değil. Özellikle bu topluluk için söylüyorum. Türkiye'nin yarınlarına yönelik bir adımı hep birlikte başkalarının engellemesinin önüne geçeceğimiz bir tarihtir 23 Haziran. Türkiye’yi siyasi ve ideolojik kamplaşmasının merkezi haline getirmeye fırsat vermeyelim. İstanbul bizim için başka bir şehirdir." şeklinde konuştu.

 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 25 Mayıs 2019 Cumartesi 01:17

YORUM YAZ

 • DadaşDadaş29 gün önce
  Elhamdulillah. Allah bize birşey gösterdi. Bunu iman sahipleri gördü. Görmeyenlere birşey söylemek çok acı. Allah onlara da görmeyi nasip etsin. Yoksa onlar Allahın buyurduğu körler sağırlar olacaklar. Hep her seçimde muhalafet oylar çalındı dedi. Azgın hırsız ev sahibini bastırırmış, hırsız ben hırsız değilim sensin hırsız dermiş misali. Rabbim kimin hırsız olduğunu bizlere gösterdi. Demekki bundan önceki seçimlerde de onlar hep çaldı ama biz kazandık diye hırsızlığı tahmin etmedik. Oyları saydırmadık. Demek ki saydırmamız gerekiyormuş. Çünkü onlar çalarak aramızdaki uçurumu kısalttı. Diğer insanlarımızda muhalefete ilgi duydu. Kimi ders olsun müşrik münafık kafir sözüne aldandı oy vermedi. Kimi ders olsun diye başka partilere verdi. Aramızdaki mesafe azaldı.
 • mustafamustafa1 ay önce
  Ya yeter ya bir resi ci olarak iktidar olan siz siniz ayıp ya o sandıktaki akp liler uyuyorlarmıydı ..
 • ataata1 ay önce
  suriyeliler bizim garantimiz.... tencere tavalı azgın azınlığa karşı....suriyede yüzde onluk bilmemne partisi ezdi bunları burda da yüzde onbeşlik bilmemne partisi ezemiyecek... sıkıntı burda;)
 • Mehmet ÇepniMehmet Çepni1 ay önce
  Gavur CHP bu ülkede darbe yi sever Gavur CHP bu ülkede faşizmi sever Gavur CHP bu ülkede hainlik yapmayı sever Gavur CHP bu ülkede bölücülük yapmayı sever Gavur CHP bu ülkede İslam düşmanlığı yapmayı takkiyye yapmayı sever Gavur Chp bu ülkede sömürmeyi krizi milleti parya görmeyi sever Gavur CHP milletin kanını emmeyi sever Gavur CHP herkesi kendi gibi düşünmeye icbar etmeyi zorlamayı düşünmeyenleri asmayı sever Gavur CHP osmanlı ecdada sövmeyi hainlik etmeyi sever Gavur CHP Ülkeye ihanet etmeyi elinde imkan olsa vatanı bile satmayı sever CHP nin genlerinde bulgaristanı enver alacağına bulgar alsın vardır batumu satmak vardır filistinde 60 000 osmanlı erini savaşmadan ingilize teslim etmek vardır azer baycanı işgal ettirmek vardır meclise hritiyan olalım teklifi vermek vardır gavur CHP nin genlerinde cami yıkmak kuranı yasaklatmak hocaları alimleri asmak vardır gavur CHP nin genleri gavurluk ile dolmuş taşmıştır her zerresi ile hainlik etmeyi münafıklık etmeyi ümmeti sırtından hançerlemeyi beklemektedir azıcık bir imkan verdiğinde dahi o azıcık imkanı hainlik ile değerlendirir kanındaki asil hainlik damarı herdaim aktif ve hazırdır CHP yi bu ümmetin siyaseten yok etmesi sandıkta boğması boynunun borcudur ...
 • KardeşinizKardeşiniz1 ay önce
  Allah sizi muhafaza ve muvaffak etsin amin.Allah sizi gaflet ve dalalet muhafaza etsin.Amin.Allah düşmanlarınızı mahvetsin.Amin.
 • AyseAyse1 ay önce
  Suriye dedigimiz yer Osmali zamaninda bizim cografyamizdi.Komsudu acken tok yatan bizren degildir diyor Resullah Efendimiz sav. Vay halimize
 • GerçekGerçek1 ay önce
  Chp kuruldu kurulalı hiç değişmedi hep zorla cebren insanları başka kişiliklere sokmaya çalıştı sokulan kişilere bakın aklı başında saysan sayamazsin. Mazlum saf insanlarımızı korkuta korkuta şizofren hastası yaptılar hiç vicdan merhamet karşı tarafa saygı bırakmadılar. Öyle üç örnekler veriyorlar ki bir zamanlar irtica vardı ne oldu şimdi her adayı cami pozu veriyor güya Müslümanım diyor açıkça aldatıyor sonraf tipi derlerdi Tayyip bunlara kılıcı vurunca hepsi f tipi oldu. İktidar için hdp yanaştı ona oy verdi oy aldı . irtica bitti teröristler kanka oldu taraftarları hiç sorgulamadan uçuruma doğru gidiyor farkında değil kimse bu kör Luk bunların sonunu getirecek. Ak partiye oy verende ceza veriyor güya o cezayı aslında kendine kesiyirsun. Türkiye kritik bir eşikte sen ne kadar arkasında olursan bu hükümetin o kadar güçlü olur bu devlet hainlerde fırsat bulamaz. İyi düşünün özgürlük kolay bulunmaz patates soğanın mevsimi kolay gelir cokcada bulunur. Bu faşistlere kolunu verirsen yedi ceddine kötülük yapar tam 50 yılın hinci var bu fasistlerde unutmayın bunlar dünya nin en kibar başbakan i Adnan Menderes i aştılar seni beni çiğ çiğ yerler.Aklinizi başınıza alın
 • ........1 ay önce
  artik su egremis yunanoglunu birakin ya. adam resmen rezil rüsva oldu. ne zilli oldugu ortaya cikti. yandaslari da teker teker satmaya basladi.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

25 Haziran 2019