• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Sudan diz çöktü! İhanete imza atacak

Sudan yönetimi önüne konulan uluslararası engelleri kaldırmak için ABD'nin baskısıyla İsrail ile normalleşmeye karar verdi.

Yeniakit Publisher
2020-10-22 03:10:00 -
Sudan diz çöktü! İhanete imza atacak

İsrail'de yayım yapan Isarel Hayom gazetesinin haberinde, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Bahreyn'in İsrail ile yaptığı ilişkilerin normalleştirilmesi anlaşmalarından sonra Sudan'ın da bu sürece dahil olduğunu yazdı.

Duyurulan haberde, Sudan ile ABD arasında devam eden müzakerelerin ardından Hartum yönetiminin Tel Aviv ile ilişkilerin normalleştirilmesi kararı aldığı söylendi.

Kararın, "tarihi bir adım" olarak nitelendirildiği haberde, ABD'nin de bu adımın bir parçası olarak Sudan'ı "terörizmi destekleyen ülkeler listesi"nden çıkaracağı söylendi.

Yine İsrail merkezli Walla haber sitesine göre, dün İsrail'e ait özel bir jet, direkt uçuşla Hartum'a gitmişti. Haberde, bu durumun ABD'nin arabuluculuğuyla Tel Aviv ile Hartum arasındaki normalleşme anlaşmasının sonuçlanması çerçevesinde devam eden temaslarla ilgili olduğu söylendi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Can

Israil faal teker teker izolasyonu siyasi ekonomik olarak kiriyor. Bizimkiler tek kinama ile yetinip tek tarafli filistin ic siyaset malzeme tutumu dolayisi ile sözü gecmiyor artik arabulucu degil ve elde var sifir. Ortadogu da tek katar kaldi digerler ile limoni. Vallahi bu degerli yalnizlik siyaseti cok basarili yürüyor ha biraz gayret yalniz kalmaya az kaldi.
 • Yanıtla

Alper

Herkes bizim gibi mal değil. İsrail bizim en iyi müttefikleeimizden birisiyken siyasal islamcı azgınlar düşmanımız yaptı. Azerbaycanla israilin arası çok iyidir, Azerbaycan ordusunun slahlarının büyük kısmını israildan almıştır. Sıkıysa buna da laf etsenize.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23