Stratejist Galip İlhaner: Türkiye, İsrail'i tamamen yok edebilir

Siyonist İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun Türkiye’nin güney sınırındaki terör unsurlarına karşı başlattığı Barış Pınarı Harekâtı'na ilişkin “İsrail, cesur Kürt halkına insani destek sunmaya hazır” şeklindeki alçakça paylaştığı mesajı değerlendiren Stratejist Galip İlhaner, “İsrail, İslam dünyasının bağrına saplanan, Batı dünyasının Haçlı Hançeri'dir. Bu hançeri, İslam dünyasına daha fazla zarar vermemesi için durdurmak gerekiyor.” dedi.

11 Ekim 2019 Cuma 16:35
Stratejist Galip İlhaner: Türkiye, İsrail'i tamamen yok edebilir

 Murathan Seyitoğlu  yeniakit.com.tr 

Stratejist Galip İlhaner, Türkiye’nin Barış Pınarı Harekatı kapsamında, terör örgütü YPG/PKK’ya yönelik başlattığı operasyona ilişkin yeniakit.com.tr’ye açıklamalarda bulundu.

“ABD’nin Kürtlere desteği, stratejik ve kendi amacına uygun”

ABD Başkanı Trump’ın tehdidini değerlendiren Galip İlhaner, “ABD, PKK'yı, İsrail'in güvenliği ve Türkiye'yi tehdit (bölmek) edip kullanabileceği bir araç olduğu için destekliyor. Barzani'ye ise, Türkiye Misak-ı Milli ile büyüyeceği için şimdilik karşıdır. Barzani, Türkiye'yi bölmek için strateji değiştirirse, ABD hiç tereddüt etmeden Barzani'yi de destekleyebilir. ABD'nin Kürtlere desteği, konjoktüre göre değişmekle birlikte, son derece stratejiktir ve kendi amacına uygundur.” dedi.

“Suriye için henüz geç kalınmış değil”

Barzani ve PKK’ya ilişkin ilginç bir yorumda bulunan Galip İlhaner, şunları söyledi:

Ya Barzani'ye ya PKK'ya devlet kuracaklar. Barzani bağımsız devlet kurarsa, Kürt devleti olabilir. PKK kurarsa, PKK 2. İsrail devleti olur. İki aktör (Barzani-PKK) de Kürtlere devlet vadetmektedir. Devlet vaadi, reddedilmesi son derece zor bir gerçekliktir. Irak'ı bir arada tutmak neredeyse imkansız hale gelmiştir. Suriye için ise, henüz geç kalınmış değil.

“Suriye’yi bir çıkış yolu olarak görmekteler”

PKK/YPG terör örgütüne karşı TSK’nın başarılı olması için bütün millet olarak destek verdiğini ve bunun önemli olduğunu vurgulayan Galip İlhaner, şöyle konuştu:

TSK milli bir ordudur. 81 milyon insanımızın milli ordusudur. Bundandır ki hiçbir Kürt; çocuğunu TSK yerine PKK'ya göndermez. Bugüne kadar tek bir Kürt dahi, çocuğunu PKK'ya göndermemiştir. Ama, her Kürt, kendi evladını TSK'ya, kendi milli ordusuna göndermektedir. Bu TSK'nın milli bir ordu olmasından kaynaklanmaktadır. Türkiye'yi bölmek, parçalamak isteyenlerin yapacakları en büyük hamle, TSK'yı milli bir ordu olmaktan çıkarmak olacaktır. Bunun önemli hamlelerinden biri, 15 Temmuz darbe girişiminde atılmıştır. Ayrıca PKK, artık Suriye dışında eleman bulmakta da zorlanıyor. Suriye'deki devlet kurma ideali bazı Kürt gençlerini hala etkilemektedir. Suriye (Rojava,\u2026), belli bir süre daha ulusalcı Kürt gençlerinin cazibe merkezi olmaya devam edecek gibi görünmektedir. PKK'ya gitmek istemeyenler, bu durumdan kurtulmak için, Suriye'yi bir çıkış yolu olarak görmektedirler.

“İsrail, Batı dünyasının Haçlı Hançeri’dir”

Siyonist İsrail’den gelen tepkileri de yorumlayan Galip İlhaner, “İsrail'i durdurmanın yolu, İsrail'in Türkiye ile sınırdaş olmasından geçer. İsrail, İslam dünyasının bağrına saplanan, Batı dünyasının Haçlı Hançeri'dir. Bu hançeri, İslam dünyasına daha fazla zarar vermemesi için durdurmak gerekiyor. Bunun yolu da Türkiye ile İsrail'in komşu (sınırdaş) olmasından geçer. Bu sınırdaşlık ancak, Suriye üzerinden gerçekleşebilir. Türkiye, İsrail’i bölgeden tamamen yok edebilir.” şeklinde konuştu.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Ekim 2019 Cuma 16:35

YORUM YAZ

 • cemcem4 gün önce
  ama önce bilal erdoğanın gemileri israille ticareti bırakmalı
 • hasanhasan4 gün önce
  mantarlı kek yiyince bana da oluyor böyle
 • mehmetmehmet4 gün önce
  he he gördük mavi marmarada. daha şehidinin hesabını soramıyorsun. 
 • hidirhidir4 gün önce
  devletimizin neden kuruldugunu asla unutmayalim... sinirimizdan 30-35km ciktik diye, tüm dünya, hele hele binlerce insanin ölümüne sebep olanlar, ayaga kalkti, sanirsin tüm suriyeyi istila ettik
 • AYH8N ERG8N8Z EWET AYH8N ERG8N8Z EWET 4 gün önce
  İSRAILIN GARIP BIR COGRAFİK KIMLİĢİ VAR.BU KİMLIKLE STRATEJİK HAMLELER YAPMASI ÇOK ZOR. BUNDAN DOLAYIDIRKİ ABD NIN ORTADOĞUDA Kİ SIGIRTMACI KONUMUNDADIR.BU KONUMLA ABD 'IN UZUN VADEDE STRATEJIK YAPILANMASININ ZAYIF HALKASI KONUMUNDAN KÜRT KIKLIĞI İLE KURTULA BILIR.BU KİMLİK ARAYIŞINDA BARZANİYEDE ÖNCEKİLERDE OLDUĞU GİBİ HAYAL VE HÜSRAN DÜŞER.ABDORTA DOĞUDAKI DAĞ KULUBESINI BÜYÜTME İSLEMINI KÜRTLER ÜZERINDEN ORGANİZE ETMESİ TÜRKİYE SINIRLARININ GÜVENCESİ İCIN; BÜYÜK BİR HANDIKAPTIR.ABD 'IN UNUTULDUĞU, BIZIM MILLETCE YEK VUCUT OLARAK SEKSENBIR MILYONLUKBIR ORDU OLUŞUMUZDUR.BUNU EN İYİ ANLATAN:ON IKI BİN KİLOMETRELIKÇİN SETTİNİ BIZ BOSUNAMI YAPTIK KARIKATÜRÜDUR.BU KARIKATÜR;DOĞRUSU TAŞI GEDIĞINE KOYACAK BİR KARIKATÜR.TURUMPUN ŞOVMEN KİMLİĞİNE HİTAP EDEN DİMAGINI ACACAGINI UMDUĞUM BİR MİZANSEN.
 • maraşlımaraşlı4 gün önce
  inşallah bedenimle hazırım
 • hasanhasan4 gün önce
  Boyle adamlari da Stratejist diye dinliyorsunuz ya ne diyelim. Bunlarin tek isi ucuz milliyetcilik yapmak, kimseye hic bir faydalari yok.
 • SunaSuna4 gün önce
  Tabii , atmak serbest. İsrail silah ve teknoloji de sayılı bir ülke. Mavi Marmara yi vurdu tık çıkmadı

Günün Özeti

Günün Karikatürü

16 Ekim 2019