• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Steinmeier Alman Basınında eleştiri konusu oldu: "Erdoğan'ın bizi ciddiye almamasına şaşmamalı"

Yeniakit Publisher
2024-04-24 11:08:31 - 2024-04-24 11:08:31
Steinmeier Alman Basınında eleştiri konusu oldu: "Erdoğan'ın bizi ciddiye almamasına şaşmamalı"

Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier'in, Türkiye ziyaretinde döner kesmesi, Alman basınında eleştiri konusu oldu. Steinmeier'in Türkiye imajının klişe olduğu ifade edilerek, "Erdoğan'ın bizi ciddiye almamasına şaşmamalı." denildi.

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, 3 günlük bir program kapsamında Türkiye'de çeşitli temaslarda bulunuyor. İlk gün Sirkeci Garı'na giden ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'yla bir araya gelen Steinmeier, dün de Gaziantep'e giderek depremzedelerle görüştü.

Türkiye'deki programının son gününde, yani bugün, önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sonra CHP lideri Özgür Özel'e görüşecek. Ardından da Almanya'ya geri dönecek.

Steinmeier'in Türkiye ziyareti, özellikle de döner kestiği görüntü, Alman basınında oldukça fazla yer aldı.

Alman Cumhurbaşkanı, gezinin ilk gününde Almanya'dan yanında getirdiği döneri keserek, İstanbul'daki konsoloslukta ikram etmişti.


ÖNE ÇIKAN VİDEO

Bu görüntüyü eleştiren Bild gazetesinin haberinde, "Ülkemizin inşasında Türklerin çok yardımcı olduğunu söyledi ama döner kesmesi her şeyi gölgede bıraktı. Rusya ve İran politikamızdan haklı olarak çok şikayetçiyiz ama Türkiye'ye yönelik politikamız da benzer düzeyde. Erdoğan'ın bizi ciddiye almamasına şaşmamalı." denildi.

Haberde görüşlerine yer verilen Profesör Carlo Masala ise, "Türkler 1962'den beri Almanya'da. Şu an üçüncü kuşaktalar. Gazeteci, doktor, iş insanı, profesör, sanatçı, siyasetçi yetiştirdiler; Kovid-19 aşısını dahi icat ettiler. Ama Cumhurbaşkanı'nın aklına ilk gelen şey, döner." dedi.

Bild'in haberinde eleştiriler devam etti. "Steinmeier'in döneri Almanya'dan Türkiye'ye götürmesi, Türkiye imajının ne kadar klişe ve eski olduğunu gösteriyor. Eğer İtalya'yı ziyaret edecek olsaydı yanında pizza mı götürecekti?" ifadeleri kullanıldı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

İ. Keskin

Adam çok ince bir diplomasiyle barış eli uzatıyoooor, siz neler neler çıkarıyorsunuz? Ya Hu. Kim kimi ciddiye almıyor? Ziyaret esnasında dikkate alınıp yayınlanacak yorum mu yani?

Siyonist Soykirimciluginuz, feto-pkk teror seviciliginuz ve ACIK DUSMANLIGINIZ OLABILIR MI ACEP GERCEK SEBEP? derin irkci islam dusmani gladyocu Turk donerci cinayetleri hala cozulmedi

........
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23