Sözde kadın hakları savunucuları 'İstanbul Sözleşmesi' üzerinden tehdit etti!

Eşcinsel sapkınlığı meşrulaştıran ve toplumun ahlaki yapısını bozarak adeta aile kurumunun altını oyan 'İstanbul Sözleşmesi' ile ilgili Yeni Akit’in haberleri ve kamuoyundan yükselen tepki seslerinin ardından hükümet kanadından yanlıştan dönüleceğinin sinyalleri gelirken paniğe kapılan sözde kadın hakları savunucuları Türkiye’yi uluslararası yaptırımla tehdit etme küstahlığında bulundu.

17 Temmuz 2019 Çarşamba 12:29
Sözde kadın hakları savunucuları 'İstanbul Sözleşmesi' üzerinden tehdit etti!

 yeniakit.com.tr 

Eşcinsel sapkınlığı meşrulaştıran ve toplumsal cinsiyet eşitliği adı altında toplum ahlakını dinamitleyen "İstanbul Sözleşmesi", 1 Ağustos 2014'te yürürlüğe girdi. Sözleşme kadın hakları ve toplumsal cinsiyet eşitliği maskesi altında eşcinsel ahlaksızlığın önünü açıyor.

AK Parti hükümetine ve icraatlarına tamamen karşı olan Soros destekli sözde "Mor çatı" dernekleri ve LGBTİ savunucuları İstanbul Sözleşmesi’ni ise hükümetin en önemli icraatlarından biri olduğunu ileri sürüyor.

Yeni Akit gazetesi, milli ve manevi değerlerle bağdaşmayan ve ahlaki yapıyı bozarak eşcinselliği meşru hale getiren İstanbul Sözleşmesi’nin yanlışlığı ile ilgili sayısız habere imza attı. Atılan bu yanlış adımdan dönülmesi ve aile kurumunu temelden sarsan İstanbul Sözleşmesi’nin iptal edilmesini vurgulayarak toplum vicdanının sesi olan Akit’in haberlerinin ardından hükümet kanadından skandal sözleşmenin kaldırılacağı ile ilgili adımların atılacağının sinyalleri geldi.

Şimdi de tehdit etmeye başladılar!

Kadın hakları ve toplumsal cinsiyet eşitili maskesiyle eşcinsel sapıklığı yaygınlaştırarak meşru hale getirme amacında olan sözde kadın hakları savunucuları ve dernekleri da foyalarının ortaya çıkmasıyla paniğe kapıldı. İstanbul Sözleşmesi’nin kaldırılmasıyla ilgili hükümetin adım atması beklenirken bu duruma hazırlıksız yakalanan sözde kadın hakları savunucuları işi tehdit boyutuna kadar taşıdı.

Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Canan Güllü, Avrupa Kadın Lobisi Türkiye Koordinasyonu’ndan Selma Acuner ve KA.DER eski başkanı ve Sosyal Dayanışma Ağı'ndan Çiğdem Aydın 'Bianet' adlı internet sitesine verdikleri demeçte sözleşmenin iptal edilmesi halinde Türkiye’yi yaptırımla tehdit etti.

Akit’in haberlerinden rahatsız oldu!

Akit’in sözleşmenin iptal edilmesiyle ilgili haberlerinden rahatsız olan Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Canan Güllü şöyle dedi:

"Öncelikle İstanbul Sözleşmesi’ne karşı henüz hükümet kanadından bir söz yok. Sadece geçen aylarda bir toplantıda Sayın Cumhurbaşkanı’na birilerinin ‘İstanbul Sözleşmesi’nden mağduruz’ dediğini onun da ‘Bu değişebilir Kuranı Kerim’in bir cümlesi değildir’ dediğini biliyoruz. En azından sekiz ayda bazı gazetelerin ana sayfalarında aile düşmanı olarak nitelendirildiğimizi bizlere saldıran tarikat ve cemaat grupları var. Sözleşmeye ve kadın hakları savunucularına saldırı konusunda, şu an Saadet Partisi’nden milletvekili ve Edirne’de Saadet Partisi il başkanı de dâhil oldu.Hükümet cenahına bakıyorum sesleri çıkmıyor. Doğru yolda olduğunun farkında. Biz kadın örgütleri de bu sözleşmenin arkasında durması gerektiğini söyleyeceğiz. Sözleşme, hepimiz için kapı gibi dayanaktır. Aslına bakarsanız tartışmamız gereken, sözleşme değil sözleşmeyi nasıl uygulayacağımızdır. Sözleşmeyi feshederseniz, bunun karşısında Türkiye durur. Sayın Cumhurbaşkanı’na seslenmek istiyorum. Kendisi kim neyi anlatır bilmiyoruz. İstanbul Sözleşmesi’nin neden uygulanmadığını anlatmak lazım."

"Sözleşme iptal edilirse, uluslararası yaptırımları olur"

Avrupa Kadın Lobisi Türkiye Koordinasyonu’ndan Selma Acuner ise şu skandal ifadeleri kullandı;

“Bir uluslararası sözleşmeyi imzaladığınızda geri dönüş, iptal etmek son derece zor ve kabul edilemez zaten. Türkiye, Avrupa Konseyi’nin kurucularından biri. Bütün bu koşullar çerçevesinde ben Dışişleri Bakanlığı'nın ne dediğini ve ne diyeceğini merak ediyorum. Türkiye'yi uluslararası konumda  zora düşüren bir durum oluşur. Türkiye bunun öncüsü olmuş, sözleşmeyi hazırlamış ilk imzacısı olmuş bir ülke. Şimdi Türkiye sözleşmeyi imzaladıktan sonra ne oldu da bunu geri çekiyor? Çektiği zaman bunun getireceği sonuçları göze almış durumda mı? Bunun sonuçları var."

İzin vermeyeceklermiş!

KA.DER eski başkanı ve Sosyal Dayanışma Ağı'ndan Çiğdem Aydın ise "Bizzat Türkiye kendi verileri ile ve kadın örgütlerinin alandan gelen bilgileri ile hazırlandı. Dışarıdan gelen bir sözleşme değil. Bizim bilgimizle bizim verilerimizle hazırlanmıştı. Asla ve kata vazgeçilmesi düşünülemez. Bundan geri dönemeyiz." sözleriyle kendilerini devletin de üzerinde konumlandırarak k skandal sözleşmenin kaldırılmasına izin vermeyeceklerini belirtti.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 17 Temmuz 2019 Çarşamba 12:29

YORUM YAZ

 • A.SARIA.SARI2 ay önce
  Fatih Tezcan’ın Youtube kanalı AnalizMerkezi’nde 9 Temmuz 2019 tarihli açıklamalarını lütfen izleyin. Koyu Tayyip Erdoğan sempatizanı ve destekçisi olmasına rağmen Ak Partinin ne durumda olduğundan tutun KADEM, MOR ÇATI derneklerini de gayet güzel tespitlerle anlatıyor Fatih Tezcan. 2.16.00 (2 saat 16 dk) uzunluğundaki videonun 1.17,50’nci sn sinden sonrasında KADEM, MOR ÇATI, İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’ne değiniyor. Aslında videonun tamamı izlense Türkiyenin siyasi gelişatı ve gidişatı hakkında kafanızda ummadığınız fikirler oluşmaya başlayacaktır. Şu anki aile bakanının kaç yıl önce FETÖ tarafından Aile bakanı olacağı söylentisinden bahsediyor. Kültür ve Milli Eğitim Bakanlarından bahsediyor. Ak Partili olmayıp hatta Tayyip Erdoğan’a karşı olanların nasıl bakan olduklarından bahsediyor. Yani nasıl yönetildiğimize dikkat çekiyor. Biz burdan milyonlarca yorum yapalım duralım, hiçbir kıymeti harbiyesi yok.
 • Çukurova fatih'i Çukurova fatih'i 2 ay önce
  Allah hepsinin belası nı versin inşallahtopunuz yok olun hayasız zavallılar
 • Mardinli hocaMardinli hoca2 ay önce
  Ben bir vatandaş olarak hükümet yetkililerine sesleniyorum bu asilsizlar olan kadınlara dinlemeyin toplumu milleti bu güruh istanbul sözleşmesinden kurtulun.Ey yetkililer halkınızın çoğunun sesinimi çoğu dinleyeceksin?veyahut birkaç soysuzun sözü mu ?tercih sizin eğer turkiyeyi bu zararlı sözleşmesinden kurtulmasanız hakkımı size halal etmem ve bir daha size oy vermeyeceğim benim dinime düşmanlık yapanla işim yoktur
 • Devrim ÖZİSLAMDevrim ÖZİSLAM2 ay önce
  Sizin bilginizede sizede lanet olsun. Bir evlilik kurumunu bile yürütemeyenler aile hakkında nasıl söz sahibi olabilirler? Emperyalist sapıklarla iş tutan yerli işbirlikçi müslüman Türk düşmanları müslüman Türk aile yapısını bozup Türkiyeyi emperyalist aile tipine benzetmeye çalışıyorlar. Bu aptallar yüzünden aile içinde kavga en üst seviyeye çıktı. Aile içi düzen saygı ve sevgi kalmadı
 • hizipsavarhizipsavar2 ay önce
  herkes haddini bilecek kimse boyundan büyük laf etmeyecek istanbul anlaşması imzalanmışsa yırtılırda . kuranı kerim ayeti değil ya atarız çöpe .
 • MustafaMustafa2 ay önce
  Kadın dernekleri hazırlamışmış Ulan muhafazakar kesimden kaç tane kadının görüşünü aldınız ?
 • Eren Eren 2 ay önce
  Böyle sapık bir anlaşmadan hükümet bir an önce çekilmeli. Bu hangi amaçla ve kime hizmet ettiği belli olmayan oda ve çatılarda yokedilmelidşr.
 • Hasan ÇetinHasan Çetin2 ay önce
  Sayın Akit Yönetici kardeşlerim,sizi bu çalışmalarınızdan dolayı tebrik ederim.Allah (cc) yar ve yardımcınız olması için dua eder,selam ve hürmetlerimi sunarım.
 • Adsız Adsız 2 ay önce
  Hanı AKP ders verenler şimdi size chp veriyor ne oldu Devlet kurtar mi diyeceksiniz. Allahım sizleri bildiğigibi yapsınbizler ab ve ya başka ülkelerdekiler 500 km gidip oyumuzu kullandık ve reis içinama sizler bunuda yapamadınız. Allahım reisi Türk milletinin başından eksik etmesin.Amin
 • lemi_44lemi_442 ay önce
  Siyasi akrabalıkları olan tüm hanımlar, feminist kadın derneklerini bırakmalıdırlar. çünkü bu tür dernekler görüşlerini açıkladıkları zaman hükümetin görüşüymüş gibi algılanıp, feministlere güven gelmektedir.
 • ismail Çam...ismail Çam...2 ay önce
  Bu kadınlar çok önemli, ama zulüm gören erkeklerin 2.evlili yapan kadınların hiç öenmi yok.
 • güner_40güner_402 ay önce
  Yeni akit sizden Allah razı olsun, sizin haberlerinizden herkes rahatsız oldu ama siyasiler hiç rahatsız olmuyor sanırım ki sürekli erteleyip duruyorlar.
 • erol52erol522 ay önce
  İSTANBUL SÖZLEŞMESİ ZULÜMDÜR. İPTAL EDİLMELİDİR.
 • receprecep2 ay önce
  ne kadar kadın adına kurulmuş dernek varsa kapatacaksın.niyemi çünki hiç erkekleri koruma derneği yok da ondan
 • Hükümete bu tür tehditleri, yine hükümetin desteklediği kadem gibi kadın örgütlerinden aldığı destekle yapıyorlar. korkmadan yılmadan dini ve milli aile politikalarımız olsun ki, dindar nesillerimiz yetişebilsin.
 • Zıya Zıya 2 ay önce
  Izin vermiyeceklermis sanki kendilerine soran var birde tehdit ediyorlarmış lan ateş olsanız cürüm kadar yer yakarsınız hepinize hodri meydanbenim aile yapım gittikten sonra sizin gibi ad... se..ler ile ne işimiz olur hain hacli dölleri
 • aliali2 ay önce
  BU DİN DÜŞMANLARI KİM OLUYORMUŞTA TC. HÜKÜMETİ'Nİ YAPTIRIMLA TEHDİT EDEBİLİYOR. SN. RECEP TAYYİP ERDOĞAN BİR AN ÖNCE HAREKETE GEÇİP BU AHLAK DÜŞMANLARINA HADLERİNİ BİLDİRMELİ. BİZ S 400 LERİN YAPTIRIMINA KAFA TUTMUŞ BİR DEVLETİZ, 3-5 HADSİZİN YAPTIRIMI MI BİZİ KORKUTACAK. REİS BİR AN ÖNCE AİLE YAPISINI KURTAR VE BU İSTANBUL SÖZLEŞMESİNİ KALDIR. HALK SENİNLE.
 • PazarcıPazarcı2 ay önce
  Ey devlet büyükleri üzerinize ölü toprağını atmışlar sesiniz çıkmıyor bu sors gavurlarının kanunlarını Müslüman millete uygulamaya çalışıyorsunuz bir vatandaşın gördüğü haberleri demi göremiyorsunuzyazık değilimi bu mağdurinsanlara. mağdur olan bu insanların vergisiyle maaş alıyorsunuz unutmayınsonrada hizmeti ülke düşmanlarına yapıyorsunuz. Bu gavurun kafası kadar beyin yokmu sizde oturup bir kanun yaparsınız Millet sizi kendisine hizmet etsindiye seçmedimi kimi memnun etmeye çalışıyorsunuz. 12/13 yaşında evlenemezsin ama evlenmeden her türlü flört ilişki serbest ömür boyu nafaka kocayı evden uzaklaştırmak çocukları anne babadan ayırmak bunlar aileye konulan dinamit değil bombadır bomba. Bir arkadaşımın hanımı kocasını boynuzladısonuç ayrıldılar ömür boyu nafaka çocuklar annede bumu hakhukukbumu adalet . Sonra okuyoruz sonuçları ortada 1ölü 2yaralı birazı toprağa birazı hapiseey yetkililer bu vebal sizlerde bir an önce milletin örfüne dinine uygun şekilde düzeltin buişi. Saygılarımla.
 • Mehmet Mehmet 2 ay önce
  ... Kim imzaladı ve kimler faydalandi
 • SinanSinan2 ay önce
  Ailelerinden, abisinden, babasından ve Eşlerinden zulüm gören ve şiddete maruz kalan ve katledilen mazlum kadınlar da o kafir karıların umrunda bile değil tek dertleri onlar üzerinden devleti suçlamak ve lekelemektir.
 • AnigzelAnigzel2 ay önce
  İktidar bunlar olmasa 6284 düzelir görünen iktidar akp gerçekte feministler
 • hasanhasan2 ay önce
  bunların neye hizmet ettiği bellide, hükümet bu antlaşmayı yaparken düşüncesi neydi? neymiş Kuran dan bir ayet değilmiş. yaptığınız her pis işe Rabbim'in isimini Kuran' ı kerimi katmayın artık... fetöde bu yoldan gitti gazaptan kurtulamadı. oy için yada menfat için şahit tutuğunuz örnek gösterdiğiniz yaratıcının azametini göz ardı ediyorsunuz.
 • MuazMuaz2 ay önce
  HADI ORDAN EDEPSIZLEREcdadimizin kemiklerini sizlatan türk aile yapısını bozan bu ıst antlaşmasının neresini desdekleyeceksiniz utanmazlar birde tehdit savuruyorlar
 • mtymty2 ay önce
  kadının inanç-ifade -başörtüsü özgürlüğünü dert etmeyen, aynı batının ikiyüzlü sahtekarlığı gibi bizdekibatıdan çok batıcıların da kendilerinden/kendilerine benzeyenlerden/kendisi gibi inanca sahip olanlar için talep edip diğerlerini dışarıda bırakan sahte-ikiyüzlü-samimiyetsiz olanlardan tiksiniyorum
 • MikiforovMikiforov2 ay önce
  Kimlerle Mücadele ettiğimizi görmek adına mükemmel ayrıntıya sahip bir haber bu konunun üzerine mutlaka gidilmeli Nasıl bir tertibin ortasında kaldığımızı halk anladı iktidar anlamama konusunda kendisini zorluyor artık Müslüman iktidara yakışır hareketler bekliyoruz Zaman daralıyor Aile ve Sosyolojik yapıda gerçekleşecek olumsuzlukların altından kimse kalkamaz 6284 süresiz nafaka İstanbul sözleşmesi Kadem gibi olumsuz öğelerin fesih kapatılma kaldırılma işlemleri Genç evlilerin hapislerden çıkartılması gibi acil icraatleri gerçekleştirilmeden huzur yok
 • ZiyaZiya2 ay önce
  Olacaklar tabi rant gidici kadın hakları 2.plânda suratlara baksana hiç meymenet varmı ki kadınların haklarını savunsun ip ne lgb ler varken
 • mehmetmehmet2 ay önce
  KADIN SÖMÜRÜCÜLERİ KOKANALAR. ALLAH BELANIZI VERSİN.
 • IsmailIsmail2 ay önce
  Bu asagilik kafir karilarin hicbir onemi yok esasen! Ne olduklari belli zira. Esas problem Kadem bünyesinde bunlar ile ayni anlasmaya imza atan ve kendisini islam a nispet eden munafiklarda! Esas problem bu munafiklar! Euzu billa. Bir de utanmadan ve arsizca, bu sozlesmenin dinimize aykiri olduğunu biliyorduk diyorlar! Yani bile bile yapmışlar yaptiklarini. Euzu billa..
 • IsmailIsmail2 ay önce
  Bu asagilik kafir karilarin hicbir onemi yok esasen! Ne olduklari belli zira. Esas problem Kadem bünyesinde bunlar ile ayni anlasmaya imza atan ve kendisini islam a nispet eden munafiklarda! Esas problem bu munafiklar! Euzu billa. Bir de utanmadan ve arsizca, bu sozlesmenin dinimize aykiri olduğunu biliyorduk diyorlar! Yani bile bile yapmışlar yaptiklarini. Euzu billa..
 • IsmailIsmail2 ay önce
  Bu asagilik kafir karilarin hicbir onemi yok esasen! Ne olduklari belli zira. Esas problem Kadem bünyesinde bunlar ile ayni anlasmaya imza atan ve kendisini islam a nispet eden munafiklarda! Esas problem bu munafiklar! Euzu billa. Bir de utanmadan ve arsizca, bu sozlesmenin dinimize aykiri olduğunu biliyorduk diyorlar! Yani bile bile yapmışlar yaptiklarini. Euzu billa..
 • hasan...hasan...2 ay önce
  Özümüze ters olan bu sözleşme, hemen feshedilmelidir, yoksa biz münfesih ve mütefessih olacağız..!
 • tipsizleretipsizlere2 ay önce
  tiplerine bakıyorum hiç birisi ile evde kahve içmek değil sokakta bir kahvede çay içilecek bile tip yok

Günün Özeti

Günün Karikatürü

22 Eylül 2019