• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Sosyal medya hesapları kapatılacak mı? | İnternet kısıtlaması mı oluyor?

Sosyal medya yasaklanacak mı? Son dönemde sosyal medya üzerinden çirkin hakaretler, gerçeğe yansıtmayan haberler daha sık yayınlanır oldu. Pandemi sürecinde yalan yanlış paylaşımlarda bulunanlara ise pek çok ceza verildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kızı Esra Albayrak’a sosyal medya hesapları üzerinden yapılan çirkin saldırı hakkında konuştu. Cumhurbaşkanı’nın açıklamalarının ardından pek çok kişi “Sosyal medya yasaklanacak mı?” , “Türkiye’de sosyal medya kullanılmayacak mı?” , “Sosyal medya tamamen mi kapanacak?” , “Sosyal medya hesapları kısıtlanacak mı?” sorularının cevaplarını araştırıyor.

Yeniakit Publisher
2020-07-01 15:16:00 -
Sosyal medya hesapları kapatılacak mı? | İnternet kısıtlaması mı oluyor?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan sosyal medya konusunda önemli kararların alınacağının altını çizdi. İşte, detaylar.

Sosyal medya hesapları kapatılacak mı? | İnternet kısıtlaması mı oluyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yalanın, iftiranın, kişilik haklarına saldırının, itibar suikastlerinin alıp başını gittiği bu mecraların bir düzene sokulması şarttır. Bu millete, ülkeye bu tür mecralar yakışmıyor. Bu tür sosyal medya mecralarının tamamen kaldırılmasını, kontrol edilmesini istiyoruz. İnternet mecralarını kullananlar, suç işleme konusunda layüsel değildir. İnternet ve sosyal medya mecralarının ülkemizde bir an önce hukuki ve mali muhataplık tesis etmeleri için ne gerekiyorsa yapmakta kararlıyız” dedi.

Erdoğan, hukuki düzenleme tamamlandığında erişim engeli ile adli ve mali yaptırımlar dahil her türlü yöntemi devreye sokacaklarını belirtti.

"Türkiye bir muz cumhuriyeti değildir. Bu ülkenin idari ve adli kurumlarını hiçe sayanları biz de hiçe sayarız." diyen Erdoğan, "Hukuk devleti ilkesi, demokrasinin vazgeçilmez şartıdır. Asıl bu konuda gerekeni yapmazsak demokrasiye ve hukuka aykırı davranmış oluruz." ifadesini kullandı.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Fatih

Reis adamsın ya Allah(c.c.) senden razı olsun Allah yolunu açık etsin bu uygulama güzel olucak zaten sosyal medya da tamamen insanların bilinçaltı ile dans eden bir mecra
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı