• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Son dokuz seçimi bilen profesör Trump mı, Biden mi? sorusuna yanıt verdi

Amerika Birleşik Devletleri'nde düzenlenecek olan başkanlık seçimlerimde ünlü araştırmacı Allan Lichtman'dan flaş bir tahmin geldi. Son dokuz seçimi doğru tahmin eden Profesör Lichtman'a göre Donald Trump kaybedecek.

Yeniakit Publisher
2020-08-06 15:47:00 -
Son dokuz seçimi bilen profesör Trump mı, Biden mi? sorusuna yanıt verdi

ABD'de Kasım ayında düzenlenecek seçimle ilgili Allan Lichtman, 13 maddelik liste hazırladı. Daha önceki son 9 seçimi bilen Profesör Lichtman'a göre; Joe Biden yedi kriterle ön plandayken Trump altı kriterle rakibinin gerisinde kalacak.

Milyonlarca Amerikalı ülkeyi dört yıl yönetecek başkan için oy kullanacak. İki parti arasında geçecek olan seçimde Cumhuriyetçilerin adayı ABD Başkanı Donald Trump olacak. Demokratların adayı ise bir önceki ABD Başkanı Barack Obama'nın yardımcısı Joe Biden.

1984 yılından beri yapılan tüm başkanlık seçimlerini doğru tahmin ettiği belirtilen American University'de profesör olarak görev yapan Allan Lichtman yeni tahminini açıkladı.

13 maddelik listeye göre Biden Trump'ı yenecek

Öngörülerini 13 maddelik bir listeye göre yapan Lichtman'a göre Joe Biden, Başkan Donald Trump'ı yenerek 2020'den itibaren Oval Ofis'teki yeni lider olacak.

New York Times'a konuşan Allan Lichtman, 13 kriterde ağırlığın Biden'da olmasına rağmen seçimin zorlu geçeceğini söyledi. Lichtman'a göre Biden yedi kriterde ön plandayken, Trump ise altı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

hasanVe Ben

Ekonomi çöktü, avro 10 Tl ye dogru gidiyor, Almanlar bizi kiskanmaya devam etmekte...
 • Yanıtla

Muhtar

Şu an için, adaletsizliğe ve baskıya son vermek, insanlığın yaşamaya değer bir geleceğe -ya da herhangi bir geleceğe- sahip olup olmayacağı meselesiyle ilgilenen herkes için mevcut Trump/Pence rejimini iktidardan göndermek acil ve önemli bir meseledir ve gerçekten de tarihi bir zorunluluktur.  
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı