Son 10 yılda yapılana bak! Heykel belediyeciliği işbaşında

Kartal’ın CHP’li Belediye Başkanı Altınok Öz, millete hizmet için kullanması gereken paraları heykellere akıttı. Öz, 10 yıllık başkanlığı sırasında ilçede onlarca heykel yaptırdı. Kıbrıs’ta da heykel yaptıran CHP’li başkan, bununla yetinmedi. İlçede Taş Heykel Sempozyumu düzenleyen Öz, “Hangi heykeli mahallenizde görmek istiyorsanız anketimize katılın” oylaması bile yaptı.

23 Mart 2019 Cumartesi 06:54
Son 10 yılda yapılana bak! Heykel belediyeciliği işbaşında

2009 yılından beri İstanbul Kartal’ı yöneten CHP’li belediye, millete hizmet için kullanması gereken paraları heykellere akıttı. CHP’li Altınok Öz ilk olarak 2009 yılında, ardından da 2014 yılında onlarca vaatte bulunarak seçimleri kazandı. Ancak aradan geçen 10 yıla rağmen bu vaatlerin neredeyse hiçbiri yerine getirilmedi. 10 yılda devletten 2,5 milyar TL’ye yakın ödenek alan, geride 500 milyon borç bırakan CHP’li Öz, ilçenin her yerini heykellerle donattı.

Altınok Öz

Öz, 2010 yılında Neyzen Tevfik Kolaylı Heykeli, 2012 yılında Kartallı Kazım Heykeli, 2015 Rauf Denktaş Anıtı, 2017 yılında da Eşekli Kütüphaneci Heykeli ve Srebrenitsa Anıtı yaptırdı. Bu heykellere yüz binlerce lira aktaran Öz, yaptığı şaşaalı açılış törenlerine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu da davet etti. Öz’ün heykel aşkı sınırları da aştı.

Belediye, 2017 yılında Eşekli Kütüphaneci Heykelini yaptırdı.

Kıbrıs’a Rauf Denktaş anıtı

Öz, Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın da heykelini Lefkoşa’ya yaptırdı. 2017 yılında yaptırılan ve “Kartal Belediyesi’nin armağanıdır” yazan heykelin maliyetinin ise 175 bin TL olduğu öğrenildi.

Heykellerin açılış törenlerine Kemal Kılıçdaroğlu da katıldı.

Sempozyum bile yaptı

Yapılan heykel ve anıtları yetersiz bulan Kartal Belediyesi, Uluslararası Taş Heykel Sempozyumu da düzenledi. Yaklaşık 4 yıl boyunca düzenlenen Taş Heykel Sempozyumunda ilçenin farklı noktalarını onlarca heykel dikildi. "Kartal Sanata Sahip Çıkıyor, Mahalleler Heykellerini Seçiyor" başlığı altında “Hangi heykeli mahallenizde görmek istiyorsanız anketimize katılın” oylama yapıldı. Heykellere ise Cennetin Girişi ve Sıkıntılı Doğa gibi isimler verildi.

Sicili kabarık

CHP’li Öz, daha önce de pek çok skandalla gündeme geldi. Öz, vatandaşın parasıyla aldığı arama kurtarma amaçlı tekneyi eşinin özel hizmetine tahsis etti. Kartal Belediyesi tarafından düzenlenen "Dünya Engelliler Günü Şenliği'ne katılan Öz, katılımcılara hitap eden görme engelli bir vatandaşın kafasına vurdu ve tepkiler üzerine de şaka yaptığını iddia etti. Öz, geçtiğimiz aylarda Kartal’da yıkılan ve 21 kişiye mezar olan binanın enkazını da günler sonra ziyaret etmiş rahat tavırlarıyla tepki topladı.

Yeni Şafak

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 23 Mart 2019 Cumartesi 07:18

YORUM YAZ

 • selim ustaselim usta1 ay önce
  unutmayin chp kazandigi bölgede heykel tirasci olun, bu isde cok para var, zengin olursunuz,is bitmez, dünya rekoru kirarsiniz
 • heytheyt2 ay önce
  putperest sapkin kefere zihniyet
 • DallıDallı2 ay önce
  HALK ADINA YAPTIKLARI EN İYİ İŞ.ESKİŞEHİRE GELİN.ÇEKİRDEK ÇİTLEYEN EŞEK HEYKELİ BİLE VAR
 • ÖmerÖmer2 ay önce
  Kızı Sanat la ve Müze işleri ile uğraşıyor bildiğim kadarıyla(Küratör),bu konuda çevresi hayli geniş,yani bu tür sanat ortamıyla haşir-neşir biri gibi, dolayısıyla ondan etkilenmiştir, bir de,kurulduğu günden beri ülkenin her yanını heykelle dolduranklasik CHP zihniyeti eklenince anlaşılmaz bir durum yok...
 • MUSTAFA AÇARMUSTAFA AÇAR2 ay önce
  bu heykelcilikte ÇOK BÜYÜK VURGUN var herhalde bizim Eskişehirdede 20 yıldır Onlarca heykel yapıldı yazık bu Milletin parasını böyle YİYİYORLAR
 • NurNur2 ay önce
  Adamlarda kabiliyet sıfır yetenek yok ehil değiller sol kafa böyle onlara oy verenlerde aynı bunlardan bir halt olmaz bu ülkeye bir katkıları olmuşmu şimdiye kadar bundan sonrada olmaz isteselerde olmuyor ülkeyi ellerine ver bir kaç senede çöpe çevirirler yönetme nanay fikir nanay solaklardan korumalıyız bu ülkeyi
 • aliali2 ay önce
  Ekrem i. de beylikdüzüne heykel yaptırmıştı..Yalnız heykel laikliğe aykırıydı,heykeller arasındaçünkü papaz da vardı
 • bozerenbozeren2 ay önce
  akparti de heykelcilikten geri kalmadı cehape'den.
 • K maaşlı K maaşlı 2 ay önce
  Mevlana Çanakkale buna benzer nice manevi değerlerimizi putlaşdırdılar maalesef.
 • abdrhmnabdrhmn2 ay önce
  öbür dünyadada allah onun heykelini cehenneme diksin cayır cayır ebediyen yansın
 • AkitAkit2 ay önce
  Erdoğan goy goyu dan başka ne yapıyorsun ki,,konuşuyorsun,Fatin eski bugün çalışanı değilmi,yavuZ fetullaha laf etmeyen yazarın değilmi?
 • mertmert2 ay önce
  akp yaparsa şakşakşak chp yaparsa tü kaka öylemi? daha önce basına yansıdı akpli belediyelerin yaptığı heykeller,akp iktidarı boyunca yeni yapılan resmi kurumlara yapılan heykel sayısı kaç? neden açıklamıyorsunuz hatta birçok akpli kurum yöneticisi eski heykelleri beğenmeyip yenden yaptırıyor
 • nurinuri2 ay önce
  ben bir kartallı olarak habere sonuna kadar katılıyorum.burayı görsen heryer heykel..sanırsın ki roma döneminde yaşıyoruz
 • kenan geltetikkenan geltetik2 ay önce
  nasıl düzen kimse hesap soramıyor.kapatacaksın belediyeleri kaymakam ve valiye bağlayacaksın müdürülük oluştur.hesap sor.bir fabrikanın işletmesi gibi biz vaat istemiyoruz .Halkınhizmete ihtiyacı var 100 sene oldu kurulalıbir arpa boy gidilmedi.
 • Reis HürdolaşReis Hürdolaş2 ay önce
  Putperstlik böyle bir şey. Değerlerini taşlara bağlarlar ve servetlerini onlar/ tağutuğruna harcayarak tam da politeist / çok tanrıcı / müşrik bir yapı oluşturular. Allah müşriklerim şerinde müslümamları korusun.
 • HalilHalil2 ay önce
  Adamlar bir türlü İslam'a ısınamadılar. İslam neyi emrettiyse onu yapmadıkları gibi aşağıladılar. Hatta İslami değerlere savaş açtılar. İslam neyi yasakladıysa 90 senedir onlarla meşgul oluyorlar. Alınları hiçsecde yüzügörmemiş. Milletin parasını heykeltıraşlara peşkeş çeken, halkın değerleriyle alay eden bir azgın azınlık... inşallah son günlerini yaşıyorlar.
 • OmerOmer2 ay önce
  Biz angaralılar olarak fışkiye, saatkulesi, kapı,dinazor heykeli gibi mühim hizmetlere gark olduk. Neyseki cehape zihniyeti yok buralarda(!)
 • AbdullahAbdullah2 ay önce
  Bunda şaşılacak bir şey yok ki şahsen ben chp den farkli bir şey beklemiyorum. Amaicraat yapmayan diğer partilerinde ve ozellikle ak partiden sikayet eden belediyelerinde haberini yapin. Hani medyasiniz ve objektifsiniz ya o yüzden söylüyorum. Sürekli hükümeti öven haberler yaptığınızfldan dolayı ahirette bir vebal alıyorsunuz.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

23 Mayıs 2019