• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Solculardan korkan Fatih Erbakan'dan fetva! 'Köpeklerin uyutulması inancımıza uygun değil'

Yeniakit Publisher
2024-05-24 16:11:00 - 2024-05-24 16:13:41
Solculardan korkan Fatih Erbakan'dan fetva! 'Köpeklerin uyutulması inancımıza uygun değil'

Seçim öncesinde başıboş sokak köpekleri konusunda "çözüm vaadi" veren Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, başıboş köpeklerin son çare olarak uyutulmasını içeren kanun tasarısını hedef aldı.

AK Parti iktidarı toplumda yükselen sese karşılık vererek, başıboş sokak köpeği sorununun çözümü için harekete geçti.

4 bakanlığın ortak yürttüğü çalışmaya göre, sokaklardan toplanan köpekler için ilana çıkılacak. Eğer 1 ay içinde sahiplenilmezse toplanan hayvanlar için "uyutma" formülü uygulanacak.

Avrupa'da da örnekleri bulunan yasa tasarısı, sözde hayvansever kitle tarafından geçmişte olduğu gibi yine hedef alındı.

Seçim öncesinde başıboş köpeklerin sokaklardan toplanması için vaatlerde bulunan Fatih Erbakan'dan, şaşırtan bir çıkış geldi.

"Biz sokak hayvanların uyutulmasına kesinlikle karşıyız." diyen Erbakan, günümüz alimlerinin açıklamalarına kulak tıkayıp, "Bu inancımıza da uygun olmayan bir davranıştır." ifadesini kullandı.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Erbakan sözlerine şöyle devam etti:

"Bazı batı ülkelerinde bu yapılıyor olsa bile onları taklit etmemiz doğru bir davranış değildir. Biz Yeniden Refah Partili belediyelerimizle seçim öncesinde de ifade ettiğimiz gibi bu hayvanlarımızı mutlaka toplamak, sokaklarımızı başıboş köpeklerimizden arındırmak ancak bu hayvanlarımızı da en güzel şartlarda, en modern, gelişmiş merkezlerde yaşamlarını devam ettirmek istiyoruz."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

konyali

hayvan kanunları çıkarkende fetva vermişlerdi alimler! Alimler kafasına göre malesef fetva veremez. Kuran ve Sünnete bakarız biz.

GENÇTÜRK

Rahmetli babası belli ki kendisini çok başıboş bırakmış.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23