Sokak hayvanlarını beslemek için oyuncak satıyor

Samsun’da 50 yaşındaki Songül Ünal, sokak hayvanlarını beslemek ve hasta hayvanların tedavisini yaptırmak için oyuncak satarak para kazanıyor.

16 Ağustos 2019 Cuma 12:02
Sokak hayvanlarını beslemek için oyuncak satıyor

Samsun'un Vezirköprü ilçesinde oyuncak satarak geçimini sağlayan Songül Ünal (50), kazancının çoğunu sokak hayvanlarının bakımı için harcıyor.

İlçeye bağlı Mehmet Paşa Mahallesi'nde yaşayan 3 çocuk annesi Songül Ünal, Köprülü Mehmet Paşa Parkı'nın yanında açtığı tezgahında oyuncak satarak geçimini sağlıyor. Hayvan sevgisi ile tanınan Ünal, kazandığı parayla sokak hayvanlarının bakımını bakıyor. Evinin önüne topladığı kedileri her gün mamayla besleyen Ünal, hasta ve yaralı sokak hayvanlarını da tedavi için veterinere götürüyor.

“Veterinerlerin hepsi beni tanır”

Hayvanları sevdiğini ifade eden Songül Ünal, "Vezirköprü’de ne kadar aç ve açıkta sokak hayvanı varsa hepsini ben beslemeye çalışıyorum. Bulduğum hasta ve bakımsız hayvanları hastalık saçmasınlar diye alıp veterinere götürüyor, tedavilerini yaptırıyorum. Bu yüzden Vezirköprü’deki veterinerlerin hepsi beni tanır. Bana 'Sen önce aç karnını doyur' diyorlar. Oyuncak ve hurda satarak kazandığım paranın büyük kısmını 70 civarında sokak hayvanın bakımına ayırıyorum. Bazen öyle oluyor ki elektrik ve su faturalarını ödeyemediğim anlar oluyor. Bu yüzden elektrik ve suyum kesiliyor. Sokak hayvanlarına herkes ilgi göstermeli" diye konuştu.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 16 Ağustos 2019 Cuma 12:02

YORUM YAZ

  • Devrim ÖZİSLAMDevrim ÖZİSLAM3 gün önce
    İşte esas HAYVANSEVER bu teyze. Sözde hayvanseverim diye yerli ırklarımızı dururkenİTHAL GENETİĞİ DEĞİŞMİŞ HAYVANLARI alıp evde beslemek, havlamalarıyla komşularını rahatsız etmek, üstelik buda yetmiyormuş gibi niye rahatsız oldun diye birde insanları tehdit etmek hayvanseverlik midir? Utanmadan da havalı havalı dolaşmaları yok mu pes dedirtiyor insana. Dünyada fino köpek satıcıları ve bunların suni yemleri BÜYÜK HOLDİNGLERİN elinde. hayvansever geçinenler yüzünden trilyonlar kazanıyorlar. Yerli ırklarımızı sokaklarda ilgisizlikten ve açlıktan ona buna saldırırken bunlar GENETİĞİ DEĞİŞMİŞ İTHAL KÖPEKLERE VE SUNİ YEMLERİNE MİLYARLARCA LİRA PARA VERMEYİ HAYVANSEVERLİK ZANNEDİYOR. BU KÖPEKLER GDO SU değişmiş hayvanlardır. Köpek ve suni yem satıcısı holdingler hayvanseverleri gazlıyorlar. yani hayvanseverliği istismar ediyorlar bunları sokaklara döküyorlar birde bakıyorsun herkes gidiyor ev köpeği almaya. nasılda hayvanseverleri kullanıyorlar? Nasılda onları sömürüyorlar? Köpek ve suni yem satan holdingler hayvanseverlerin cehaleti yüzünden dünyada KÖŞEYİ DÖNDÜLER. Bu holdingler tüm doğal köpek ırklarını yokettiler. Islah edilmiş genetiğiyle oynanmış adına köpek denen havlayan ama köpek demeye bin şahit isteyen bir sürü köpeği piyasaya sürüyorlar.Yakında bunlar sokaklarda yerli ırklarla çiftleşmeye başlar ve birsürü ne olduığu belrisiz ırklar ortaya çıkabilir. Bunlar insan ve çevre sağlığı için nasıl bir sağlık ve güvewnlik tehdidi oluşturacak bilinmiyor. Bilimadamlarının bu knouda hiçbir öngörüsü yok. Olanda hayvansever saldırısından korktukları için konuşamıyor. ÇÜNKÜ KÖPEK HOLDİNGLERİ HAYVANSEVERLERİ KIŞKIRTIP SOKAKLARA DÖKEBİLİYOR. HAYVANSEVER geçinenlerin aslında nasıl kullanıldıklarından haberleri dahi yok. Olsada artık müptelası olmuşlar inat ederler. Çünkü kendilerini aydın eğitimli ve aldatılmaz kabul ediyorlar. Sorun EĞİTİMLİ AYDIN CEHALETİ

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Ağustos 2019