Soğuk zincirler için teşvik düzenlemesi var

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, “Birçok ürünümüzün sevkiyatı, ambalajlanmadan yapılıyor. Yine birçok ürünümüz soğuk zincire tabi olmadan maalesef tüketiciye ulaştırılmaya çalışıyor. Önümüzdeki dönemde bunların tamamını çözeceğiz” dedi.

14 Haziran 2018 Perşembe 10:57
Soğuk zincirler için teşvik düzenlemesi var

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Kalkınma Bakanlığı, Mersin Valiliği ve Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA) desteğiyle yapılan, yatırımcıların, işlemlerini tek merkezden hızlı ve kolay bir şekilde tamamlamasının amaçlandığı “Tek Durak Ofis”in açılış töreni ile “Hasat ve Hasat Sonrası Ar-Ge ve Uygulama Merkezi” projesinin imza törenine katıldı. Mersin Ticaret Borsasında düzenlenen törende konuşan Elvan, programın kent için bir bayram hediyesi olduğunu söyledi.

Elvan, projenin, yatırım ortamını kolaylaştıracağını belirterek, “Yatırımcılar, yatırım yapmak istediklerinde artık kurum kurum dolaşmak yerine doğrudan Tek Durak Ofisine gelecekler. Yatırımcılarımızın tüm iş ve işlemleri buradaki görevlilerce gerçekleştirilecek” dedi.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Haziran 2018 Perşembe 10:57

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    24 Mart 2019