• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Skandal Gezi Parkı tahliyeleri sonrası Ekrem İmamoğlu'ndan ilk yorum

İBB'nin CHP'li Başkanı Ekrem İmamoğlu, ağaçları bahane ederek Türkiye'yi karanlığa gömmek isteyen zihniyetin başlattığı Gezi Parkı olaylarına ilişkin yargılanan isimler için verilen skandal tahliye kararını "Çok sevindirici" olarak değerlendirdi.

2020-02-18 15:56:00 - 2020-02-18 16:28:09
Skandal Gezi Parkı tahliyeleri sonrası Ekrem İmamoğlu'ndan ilk yorum

Ağaçların bahane edilerek Türkiye'yi büyük bir kaosa sürüklemek isteyenlerin tezgahladığı Gezi Parkı olaylarına ilişkin görülen davada yargılanan isimler için skandal tahliye kararı çıktı.

Tahliye olanlara selam çaktı

Büyük tepki çeken bu karara ilişkin sosyal medya hesabından paylaşım yapan CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ise, skandal üstüne yeni skandal ekleyen "İstanbul'da yaşayan herkes adına bu şehrin tarihini, kültürünü, yeşilini, doğasını savunan herkese selam olsun." açıklamasında bulundu.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Gezi Parkı davasında tahliye kararı çıkmasını sevinçle karşıladı. İmamoğlu Gezi Parkı davasında yargılananlara selam yolladı.

Bugün Silivri Cezaevi'nde görülen Gezi Parkı davasında karar çıktı. 840 gündür tutuklu Osman Kavala da dahil tüm sanıklar hakkında beraat kararı verilirken, Kavala için tahliye kararı çıktı.

"İstanbul'un yeşilini savunana(!) selam olsun"

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, karar sonrasında Twitter hesabından paylaşım yaptı. İmamoğlu "Gezi Parkı ile ilgili davada herkese beraat çıkması çok sevindirici ve yargıya olan güvenin tazelendiği bir karar oldu. İstanbul'da yaşayan herkes adına bu şehrin tarihini, kültürünü, yeşilini, doğasını savunan herkese selam olsun." dedi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Abdullha

Helal olsun Ekrem başkanım, AKPliler ağlıyor şu anda.
 • Yanıtla

Mehmet EMİN

Bunların derdi yeşillik falan değil. Yeşil'in altında nasıl İslam düşmanlığı yaparım, nasıl İslam'a küfrederim düşüncesi ama bizim mahallenin çoğu muhatabı "ahmak" olduğundan bu sinsi düşmanlıkları ve oyunları anlayamıyorlar ki Abdullah GÜL anlamamışsa geriye kim kaldı ki zaten... Kendime teşekkür ediyorum, bu İslam düşmanlarına hiç prim vermedim...
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı