Sisi'yi tebrik etmişti... Gül'den Mursi mesajı

Mısır'da 2013 senesindeki darbenin ardından 2014'te göreve gelen Sisi'ye tebrik mesajı gönderen eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, dün şehit olan Mısır eski Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi için taziye mesajı yayınladı.

18 Haziran 2019 Salı 09:00
Sisi'yi tebrik etmişti... Gül'den Mursi mesajı

11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, dün şehit düşen Mısır eski Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi için taziye mesajı yayınladı.

Gül mesajında şu ifadeleri kullandı:

"Mısır’ın ilk ve tek demokratik olarak seçilmiş Cumhurbaşkanı olan Muhammed Mursi’nin şehadetini büyük bir üzüntüyle karşıladım. Kardeş Mısır halkına başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun."

Sisi'yi tebrik etmişti

Dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, yaptığı darbenin ardından 2014 senesinde Cumhurbaşkanı olan Abdülfettah es-Sisi'ye tebrik mesajı yollamıştı. Gül mesajında, "Dost ve kardeş Mısır halkı için barış istikrar temenni edilirken iki ülke halkları arasında yüzyıllardır süren barış ve kardeşliğin devam etmesi." temennisinde bulunmuştu. 

Dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan da, yaptığı açıklamada, "Darbeyle gelen cumhurbaşkanı sözde bir seçimden sonra tebrikler gitmiş. Biz böyle bir tebriği kabul etmiyoruz." demişti.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 18 Haziran 2019 Salı 09:00

YORUM YAZ

 • erdalerdal22 gün önce
  BENDE YENİ ÖĞRENDİM SİSİ ŞRFSZNİ TEBRİK ETTİĞİNİ YAZIKLAR OLSUN SANA GÜL EĞER HABER DOĞRUYSASANA HAKKIMI HELAL ETMİYORUM
 • kazım çobanderelikazım çobandereli27 gün önce
  gül'ün sisiyi tebrik ettiğini yeni öğrendim.çok yazık! Eski bir refah partiliye hiç yakışmadı.
 • BozokBozok27 gün önce
  Sisiyi tebrik et olunce mursiye bas sagligi dile. Ne kadar tutarli. Iste ciddisiyadetciboyle olur rahmetli demirelin bir sozu vardi dun dundur bu gun bugundur.
 • BelcikaliBelcikali27 gün önce
  Lan gulgul degil dikensin sende si nsi gibisin ikiz kardezin degilmi senin sinsi sisi diken gul
 • ÜmitÜmit27 gün önce
  Bunlarda Türkiyenin Sisileri ey Gül sana hakkımı helal etmiyorum.
 • TR31TR3127 gün önce
  Niyeki , sisi darbeden sonra seçilmiş ve A.Gülde tebrik etmiş.ne var bunda.
 • VeraVera27 gün önce
  Bu adamı görmek istemiyorum
 • Vatansever Vatansever 27 gün önce
  Yezidin sofrasında oturup Hüseyin e ağlayanın yezid den ne farkı varki?
 • ihsihs27 gün önce
  Tam bir FETÖ cü mantığı: "Gelene ağam, gidene paşam" Eee dik durmak, eğilmemek onurlu insan işi!
 • ihsihs27 gün önce
  Tam bir FETÖ cü mantığı: "Gelene ağam, gidene paşam" Eee dik durmak, eğilmemek onurlu insan işi!
 • ali oylumali oylum27 gün önce
  gül yaptığı yanlışlarla siyaseten intihar etmiştir ona acımıyorum ama babasının kemiklerini sızlatıyor ona acıyorum
 • Aralarındaki fark:Aralarındaki fark:27 gün önce
  Çöleşeleyen sisiyi över, mursiye söver; bu: ikisini de över! politika yaa napçek işte guül, sonuçta sahtekarlığı kapmış abimiz.
 • cccccc27 gün önce
  Söyleyecek çok şey var ama şimdilik susuyorum.
 • MisafirMisafir27 gün önce
  Yazıklar olsun Gül'e.Darbeci sisi yi,siyonistlerin kuklasi hain sisi yi hangi kafayla tebrik etmisti acaba.Simdi utanmadan taziyelerini sunuyor.Sahi sen gercekte kim'sin cok merak ediyorum.
 • AviniAvini27 gün önce
  Meclis’in oyuyla seçilen( halkın oyuyla değil ) bir cumhurbaşkanı darbecileri destekleyecek kadar küçülmüştür bu Gül Türkiye ye yakışmadı
 • Alkan Alkan 28 gün önce
  GÜLMÜ DESEM YOKSA GÜLIZARMI DESEM BU IKI YÜZLÜ MÜNAFIK FETÖCÜ HAINE .....TERÖRIST KATIL VEDE KALLES LES FIRAVUN PIÇI SISI BUYNUZLU DAG DOMUZUN DÖLÜNE ÖNCE TEPRIK MESAJLARI SIMDIDE RAHMETLI SEHIT MUHAMMET MURSIYE TAZIYE MESAJI GÖNDERIYOR...... SISI DENEN DINSIZ IMANSIZ KAFIR LES SIYONIST SISIYE /NORMAL DEMOKRATIK YOLLARLAMI GELDIDEMI MESAJ GÖNDERDIN IKIYÜZLÜ GÜL EFENDI FETÖCÜ GÜL KALLESLIGI HAINLIGI FETÖCÜ TERÖRISTLERDENMI ÖGRENDIN INSAN DA BIRAZ UTANMA SIKILMA OLUR ULAN SEN ONTANE PARTI AÇSAN SENIN GIBI HAINE FETÖCÜ VE TERÖRIST DESTEKCILER ILE TÜRKIYE DÜSMANLARI ILE AYNI YERDE ORTAKLIK YAPAN ABDULLAH GÜLE TÜKÜRÜGÜMÜ ATMAM KAREKTERSIZ DELIKANLI DEGILMISSIN IHANETCIYMISSIN SINSI IÇTEN PAZARLIKLI BIRIYMISSIN
 • kırmızı kuvvetlerin adamı mavi takım elbiseyle dolanıyorkırmızı kuvvetlerin adamı mavi takım elbiseyle dolanıyor28 gün önce
  Kıbrıs Fatih'i bilent ecevit de(hee yaw) baş pislik kopos makaryos öldüğündü ne övmeler yağdırmıştı ardından. Bunların ceplerinde iki kimlik var; o an hangisi gerekliyse onu gösteriyorlar.
 • alparslanalparslan28 gün önce
  bu ne perhiz ve bu ne lahana turşusu. bir insan ancak bu kadar kendini küçük düşürebilir ama, bu ülkede başbakanlık ve cumhurbaşkanlığı yapan bir insan darbe ile kafirler tarfından getirilen ve binlerce müslümana işkenceler ve katliamlar yapan bir munafığa tebrik mesajı gönderemez. gönderdi mi resmiyet kazanır türk milleti adına. abdullah gül türkiyenin ve sayın başkan RECEP TAYYİP ERDOĞAN tarafından dünyaya tanıtılan biri ve cumhurbaşkanlıği ve başbakanlık altın tepsi ile sayın başkan RECEP TAYYİP ERDOĞAN tarfından fedakarlık edilerek sunuldu ama, gel gör ki, kıymetini bilmedi ve kendini rezil ve rüsva etti. adeta kemalist, laik köktendinsizlerin kuklası ve oyuncağı haline geldi. dik durmak ve omurgalı olarak sayın başkan RECEP TAYİP ERDOĞAN' ın arkasında dursaydı ve makam ve mevkii uğruna davasını satmasaydı ümmet tarafından ve türkiye müslümanları tarafından sevgiye ve saygıya layık olurdu ve acınacak şimdiki konumuna düşmezdi ama, makam, mevkii ve kıskançlık gözlerine perde indirdi ve gözden düştü. umarım narkozdan çabuk uyanır hatalarıni anlar ve kardeşlerinden ve türk halkından özür diler ve yaptığı yanlış içinde ALLAH' tan af dilerse eski saygınlığına kavuşamasa bile erdemli davranmış olur. ayrıca eşinin fitnelerini dinlemenesi ve uygulamaması gerekir çünki bu kadın onu cehenneme sürüklüyor. bizlerde katil sisi' ye edilen tebriği ve cennet mekan muhammed mursi beyefendi için yapılan başsağlığını kabul etmiyoruz. önce yapmış oldugu tebriği geri aldığını açıklıyacak ve ondan sonra başsağlığı mesajı yayınlıyacak.
 • yusuf muratyusuf murat28 gün önce
  haram olsun aldığın oyla yaptığın milletvekiliği bakanlık başbakanlık ve cumhurbaşkanlığı
 • Karahan Karahan 28 gün önce
  Akit bu adamın haberini niye yapıyorsun! Gezideki basiretini görmüştük 10 bin tane teröristlerin ultimatom ve isteğini devlet olarak kabul etmişti bu zatiii muhterem :=) =
 • İsmailİsmail28 gün önce
  Bizi yıktınız,abdullah bey,"Dünyanın taşları yağsada üstüme,ille de dost'un attığı gül öldürür" misali.muhafazakar bir insan olarak size hakkımı helal etmiyorum
 • Mustafa sertMustafa sert28 gün önce
  Mursinin senin gibilerin rahmet dilemesine ihtiyacı yok
 • kuntakintekuntakinte28 gün önce
  bu adam insanı irrite ediyor bu adamı niye haber yapıyonuz resnini koyuyonuzgıcıklığina mı yapıyonuz şeytan görsün suratını bunlar adam değil
 • HadraHadra28 gün önce
  haddimi aşmak istemiyorum ama bu ne perhiz bu ne lahana turşusu derler diye diyeceğim, İstersen sn Cumhurbaşkanı kendi adını değiştir. Abdüllah değilde................ Abdüllah Cevdet denilenol kimesne gibideğiştir.Muhammede MURSİNİN yanında durmayan yan çizen,ABD ye İsraile vediğerlerine yaranmak safını dahi belirtmeyen adı Müslümanları Allah ve Resülü de onları saf dışı bırakacaktır Allahın Meth ve Senasına muhatap olan Muhammed Mursinin şehadetini Allah Mübarek eylelip derecessini ali eylesin İslam alemine Müslüman geleceğine Işık olsun Ruhun şad olsun güzel eşhid.
 • HaktanHaktan28 gün önce
  İçten pazarlıklı Abdullah gül
 • Ejdadın torunuEjdadın torunu28 gün önce
  zavallı yaratık Allah'ın lanetlediği pis şeytanlar. Dindar gözüküp Fetö şeytanlarıyla işbirliği yaptınız Halk bunu unutmayacak kalleş hainler
 • M Ali KM Ali K28 gün önce
  munafık gül
 • SezginSezgin28 gün önce
  O kadar samimiyetsizsiniz kisayın Gül,inşâALLAH ebedî alemde herkes sevdikleriyle olur..
 • Hasanali koseHasanali kose28 gün önce
  Iste sen bu kadar basit bif indansin gul efendi ysziklar olsun sizin gibilere
 • Burcin TOKMAKBurcin TOKMAK28 gün önce
  Niye sadecec Katar ve Siz (yani Turkiye'nin %40i) haric tum Arpa dunyasi Sisi'yi destekliyor, ha sadece siz ve Katar Musluman ve akillisiniz diger herkes gavur?
 • sukrusukru28 gün önce
  Çiçek sepeti firması,Reklamınızı tam yerine koymuşsunuz doğrusu.Kütükte gül aranjmanı yazıyor,çok güldüm.Bizdekinin gülü gitti kütüğü kaldıda.
 • kalelikaleli28 gün önce
  imdi bu adamlar mesaj falan yayınlıyorlar ya ...yayınlamalarının nedeni ben varım yani gene cumbaşkanı olabilirim demektir.niye yayınlıyorlar büyük adamız falan ayaklarına yatıyorlar o nedenle mesaj yayınlıyorlar.budan maksat gözleri var halen bazı şeylerde. içlerinde bir ukde kalmış.yoksa niye mesaj yayınlasınlar ki bu adamlar.kim oluyorlar görevleri ne? Hiç.
 • MEMLEKETİMMEMLEKETİM28 gün önce
  GERÇEK DÜRÜST ADAM GİBİ ADAM RECEP TAYYİP ERDOĞAN MİLLET YÜRÜYOR ARKANDAN.CUMHUR İTTİFAKI ÜLKENİN GÜVENCESİDİR DESTEKLİYORUZ
 • Korkmaz. Korkmaz. 28 gün önce
  Abdullah Gül den baska ne beklenirki.
 • serdarserdar28 gün önce
  sen kimsin ya sen kimsin.utanmadan başsağlığı diliyor. ne günlere kaldık ya..
 • Fuat KaytancıoğluFuat Kaytancıoğlu28 gün önce
  "Tebrik et" demişlerdir.
 • hayrihayri28 gün önce
  Ya abi ben hergün mansetlerde bu adamin yüzünü görmekten usandim, siz bu baska degirmenlere su tasiyanlarin haberlerini yapmaktan usanmadiniz! yahu ben bu herifi ve avenesini görmek istemiyorum! midem hop kalkiyor hop oturuyor... dün yemege kullandigi kabi, bugün baska islere kullananlara tahammülü yok bu Milletin! devam etsinler dirilis döneminde baska degirmenlere su tasimaya.... ne demisler bilmem ney ölür semeri, insan ölür eseri kalir demisler, gerci semeri kalan bile ise yariyor, bunlarin bugüne kadar ne faydasi oldu bilmem??? Bushdan fazla zararlari var bu kalenin icinde hokkabazlik yapanlarin...
 • KeskinKeskin28 gün önce
  Darısı sinsisahtekarlara ve sisiye olsun . kötüler ölmüyo değilmi 
 • AydoğanAydoğan28 gün önce
  Bazıları ALLAH yolunda,kalanları yan yollarda gider bence sen sana kardeşim diyen reisle birlikte ALLAH yolunda git.İnsan ölünce keşke olmuyor mürsi gibi ölmek hepimize nasip olsun.Sisi firavuna çalışıyor sen yapma.
 • Cemalettin KarakocCemalettin Karakoc28 gün önce
  Karekteri geregi yapilmasini yapmis. Münafiklar cok yüzlüdür.
 • Osman ErOsman Er28 gün önce
  Sen böyle bir adamsın A.G. Timsah gözyaşı dökersin. Sağlığında doğru düzgün tek bir açıklamanı göremedik ama katilleri alkış, cenazede en önde saf tut... Tam siz ingilizlere göre....
 • MEHMET DEMIRCIMEHMET DEMIRCI28 gün önce
  Sen nasıl bir mal sın apo gül ? gün yüzüne çıktı ki sen haketmediğin halde cumhurbaşkanlığı koltuğuna dahi oturdun ve hak etmediği halde mısır da darbe sonrası cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturmuş bir köpeği tebrik de ettin...Yazıklar olsun sana soluduğun hava zehir olsun sana yüzsüz mal...
 • Mahmut Şahin Mahmut Şahin 28 gün önce
  Darbeci sisiyi kutladiysa, kendisi gibi uşaklık ettigindendir
 • Mahmut Şahin Mahmut Şahin 28 gün önce
  Darbeci sisiyi kutladiysa, kendisi gibi uşaklık ettigindendir.
 • URFALI HALİLURFALI HALİL28 gün önce
  Demekdarbeciyi tebrik deetmiş ha.vay be .şimdidekına yaksın bari. taziye mesajıvermesin.
 • Osman TürkOsman Türk28 gün önce
  Bu kez Sisi’yi tebrik etmiyor musun, Abdullah ?
 • Yunus 16 Yunus 16 28 gün önce
  SEÇİLMİŞ MURSİ YE DARBE Yapan Diktatör SİSİ yi TEBRİK EDEN AGÜL, KENDİN İLE ÇELİŞİYORSUN, SEN NASIL BİR KİŞLİKSİN? Kimlere hizmet ediyorsun? "YAZICIOĞLU NU ÖLDÜRÜP" sonra Başsağlığı dileyen FGÜLEN e benzedin.
 • VatandaşVatandaş28 gün önce
  Senin sisiden farkın ne senin laf söylemeye hakkın yok 
 • meyyidmeyyid28 gün önce
  rahmetli erbakan ve reis bu adamın hain olduğunu nasıl bunca zaman anlamadılar..hayret.
 • Sigorta yaktıran GÜLSigorta yaktıran GÜL28 gün önce
  Mısır'ın Ilk ve tek demokratik seçilen Cumhurbaşkanı'na başsağlığı,darbe ile ilk seçilmiş Cumhurbaşkanı'nı deviren darbeciden ve onun yönetim şeklinden barış istikrar temenni etmek ! Adam halkların tercihine saygı duymayarak,Batı uşaklığı ile sözde demokrasiyi katleden bir darbeci en azından.
 • mahoagamahoaga28 gün önce
  Sisi itine tebrik var, lanetleme yok. Yazıklar olsun. Siz kimden yanasınız?
 • Deli İboDeli İbo28 gün önce
  Demokrasi, hak, Millet ve Vatan yolunda zindanlarda kahır cekerek Hakka yürüyen Şehit Mursi'nin mekanının Cennet ilma olasılığı çok.Ama senin akibetin ne olur onu bilen yok Gül efendi.
 • Mardinli hocaMardinli hoca28 gün önce
  İşte buna iki yüzlülük denir.İnsan oğlu dürüst olması gerekir ama nerde o dürüstlük Abdullah gül proje olduğu burda belli oluyor
 • İlla edepİlla edep28 gün önce
  Sen o başsağlığını kuduz it sisiye yap en iyisisisi Mursi'yi devirince de Mursi'den taraf değil sisiden taraf değil miydin onu tebrik etmedin mi?Sahi hâlâ beklediğiniz fırsat gelmedi mi hani parti kuruyordunuz işte meydan buyrun
 • ABDULCABBARABDULCABBAR28 gün önce
  İKİ YÜZLÜ ABDULLAH FETÖ BESLEMESİMİSİN ? DAVAYA İHANET EDENLER HUZUR BULMAZ.
 • Mahmut OzMahmut Oz28 gün önce
  Oglunun aktardigina gore Rahmetli Mursi'nin son sozleri 'Allah'in huzurunda hesaplasacagiz'olmustur. hesaplasacaklari kendisine darbe yapan alcak firavun ve surekasiyla bu kahbe darbeye destek veren,alkis tutan,tebrik yada susmakla zimnen destek verenler olacaktir.
 • Ali Ali28 gün önce
  İnsanda iki yüz var,boşuna değil,kullananlar olacak
 • veliveli28 gün önce
  Öbür yüzünle de Pisi pisi Sisi'ye gülücük imojlu"gözünaydın" mesajı attırman yakışır sana Apo'cuk. İmralı'daki adaşının da hatırını sormayı unutma!
 • İdam ne zaman?İdam ne zaman?28 gün önce
  Bu fetöcülere DOKUNULMAYACAK MI?DOKUNANA KADAR AKPARTİ SANDIĞA GÖMÜLECEK ANLAŞILAN**#$
 • Hâle Hâle 28 gün önce
  Bu gül denilen zat,allah'a savaş açan rockefeller ve rothschild şeytanlarının mülkü olan ingilterenin güdümlü düdüğü değilmi,bir sisi de bu, Türkiye de dört bir yanımız katil sisilerle dolu, eğer istanbul,evanjelist hristiyan olapeder proje ekremin eline geçerse yanmışız, allah korusun bizleri böyle akıbetlerden inşallah. Amin
 • ihsanihsan28 gün önce
  bu gül anladıkki yaramaz herif
 • Nasri Nasri 28 gün önce
  Bak hele bak
 • Şamil Şamil 28 gün önce
  Ey Abdullah taziye ilettiğin müslümanı şehit eden senin tebrik ettiğinfiravun kardeşin Sisi.
 • SahinSahin28 gün önce
  Cocuklar kahpelik ne demektir?..

Günün Özeti

Günün Karikatürü

17 Temmuz 2019