Şırnak’ta teröre rağmen eğitimdeki başarı sürdü

Şırnak’ın İdil ilçesinde, terör örgütü PKK mensuplarınca iki kez yakılan Cumhuriyet Ortaokulu, Temel Öğretimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) ve Liseye Geçiş Sınavılarında (LGS) son 3 yıldır il birincisi çıkarmanın gururunu yaşıyor.

13 Temmuz 2018 Cuma 11:55
Şırnak’ta teröre rağmen eğitimdeki başarı sürdü

Okulun öğrencileri, 3 yıldır TEOG ve LGS’de büyük başarı gösteriyor. Öğrencilerden Elif Örünç, 2016’da TEOG sistemi kapsamında yapılan ikinci dönem merkezi ortak sınavlarda 120 sorudan 119’unu, 2017’de Dilber Aslan da soruların tamamını doğru cevaplayarak hem il birinciliği hem de Türkiye dereceleri elde etti. Elif Örünç Antalya, Dilber Aslan ise Batman Fen Liselerine yerleşti.

Bu yıl da LGS’de Abdullah Aydoğan 120 sorudan 116’sını doğru cevaplayarak hem il birincisi oldu hem de Türkiye genelinde sınava giren yaklaşık 1 milyon öğrenci arasında ilk bin 400 kişi arasına girdi. Aydoğan’ın hedefi Ankara Fen Lisesi’ne girmek.


Yeni Akit Gazetesi

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 13 Temmuz 2018 Cuma 11:55

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    24 Mart 2019