• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Sıkışan PKK yine baba ocağına sığındı

Türkiye’de bitme noktasına gelen terör örgütü PKK, Avrupa’da hayat bulmaya çalışıyor. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yurtiçi ve yurtdışında düzenlediği operasyonlarla darbe üzerine darbe alan terör örgütü PKK’nın, Avrupa’daki Türkiye düşmanlarını sokağa çağırdığını gazetemiz Akit, haftalar önce “PKK, Avrupa’daki Türkiye düşmanlarını sokaklara çağırdı” başlığıyla gündeme getirmişti.

Yeniakit Publisher
2020-07-01 10:07:00 -
Sıkışan PKK yine baba ocağına sığındı

 Hasan Eğrigöz  Ankara 

TBMM Dışişleri Komisyonu Üyesi ve AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, “PKK, batının çocuğu olduğu için batıda çok rahat hareket edebiliyor. Neticede kendi halinde bölgenin ihtiyaçları doğrultusunda ortaya çıkmış bir hareket değil, Amerika’nın İsrail’in ihtiyaçları doğrultusunda, siyonist ve emperyallerin ihtiyaçları doğrultusunda ortaya çıkmış, Türk-Kürt katletmekle görevlendirilmiş, Müslüman katletmekle görevlendirilmiş IŞİD gibi bir örgüt. Türkiye’de hamiliğini de CHP yapıyor” dedi.

AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel ise, “Türkiye’nin kararlılığı hem içeride hem de dışarıda terörü bitirecek. Tabi Avrupa’da PKK’ya kucak açan, onların lobi ve dernek faaliyetlerine destek veren bazı ülkeler var. Güya insan hakları savunuculuğu yapıp, orada Necmettin öğretmenleri, Aybuke öğretmenleri, Yasin Börüleri şehit eden terör örgütünün yapmış olduğu insan hakları ihlallerine hiçbir ses etmezken, burada öyle bir savunuculuk pozisyonuna düşen ülkeler var” değerlendirmesinde bulundu.

Bağımsız Ülkücüler Platformu Başkanı Adnan Baran ise şunları söyledi: “Türkiye’yi daha düne kadar emperyalist ülkeler esir almışlardı. Onların güdümündeki STK denilen, malum barolar ve tabip odaları gibi kuruluşlar ve bazı siyasi partilerle Türkiye’yi kontrol altına almışlardı. Özellikle son dönemde işte dış güçlerin en büyük iki taşeronu FETÖ ve PKK, büyük darbe alınca bunlar paniğe kapıldı. Oradaki Türklerin bu eyleme karşı demokratik bir şekilde tepki koyması ki oradaki polislerin PKK’lılara değil de demokratik tepkisini koyan insanlara karşı kaba kuvvete varan eylemlere girmesi asla samimi olmadıklarını da gösterir. Bunlar Türkiye ve İslam coğrafyasını terör örgütleri ile istikrarsızlaştırmak istiyorlar. Şimdi Türkiye bu zincirleri kırıp, Libya’ya, Doğu Akdeniz’e baktı ve dünyadaki mazlumların umut ışığı olduğunu herkese gösterdi. Bunun etkisi de var” ifadelerini kullandı.


Yeni Akit Gazetesi
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Hamilik

Feto Chp'nin öz çocuğu. Kuran ve devlete yerlestiren Chp gn sekreteri Kasım Gülek. Fetö için 40 derece sıcakta Ankara'dan istanbul'a yürüyen Chp. Fetö darbesine "tiyatro, saray darbesi" diyen Chp.. Pkk, Dhkpc de Chp'nin sahip çıktığı örğütler. Chp Turkiyenin ciddi bir guvenlik sorunu oldugu daha ne kadar gormezden gelinecek?
 • Yanıtla

dunyagüzeldir

ABD Başkanı Donald Trump,"Kürtler 2'nci Dünya Savaşı'nda bize yardım etmedi"kürtler çok iyi korunuyor. Bu arada onlar da melek değil" Kürtler bizimle birlikte savaştı, ama bunu yapmaları için onlara muazzam para ödendi, donanım verildi" ve son söz Bolton, Trump'ın, "Kürtleri hiç sevmiyorum. Türklerden de korkup kaçtılar, Iraklılardan da" dediğini yazdı.anlayana kullanılıp atılmak tarihin her sayfasında
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı