• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Sen Lazkiye’nin belediye Başkanı mısın, yazıklar olsun!

“Esed rejimi, teröre destek verdiğimiz için bizi vuruyor” diyen CHP’li Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a sert tepki geldi.

Yeniakit Publisher
2020-03-10 11:00:00 - 2020-03-10 11:01:35
Sen Lazkiye’nin belediye Başkanı mısın, yazıklar olsun!

 Hacı Yakışıklı  Ankara 

Belediye Meclis toplantısında yaptığı konuşmada, “Esed rejimi, teröre destek verdiğimiz için bizi vuruyor” diyen CHP’li Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a tepki gösteren Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Şu alçaklığa, edepsizliğe bakar mısınız? Sonra da ayrıştırıcı olan AK Parti olacak, kutuplaştırıcı dil kullanan Recep Tayyip Erdoğan olacak öyle mi? Yazıklar olsun!” Dedi.

Vicdansız

Varank, şunları dile getirdi: “Suriye’de ne işimiz var diyenlere sakın aldanmayın. Türkiye eğer bugün bu mücadeleyi Suriye’de vermezse, yarın sınırlarımızın içerisinde çok daha büyük bedeller ödemek zorunda kalacak. Bodrum’un güvenliği, aslında İdlib’den başlar. Çankaya’nın güvenliği aslında Afrin’den başlar. Maalesef ülkemiz içinde vicdandan, akıldan fikirden yoksun bazı seslerle de mücadele etmek zorunda kalıyoruz. İşte CHP’li Çanakkale Belediye Başkanı çıktı, alçakça, edepsizce, sınırlarımızı koruyan Mehmetçik’i terör destekçisi olmakla suçladı. ‘Rusya ve Esed, Suriye’de terör örgütlerine karşı mücadele ettiği için bizi vuruyor’ dedi. Sen Lazkiye’nin belediye başkanı mısın? Şu hadsizliğe, şu alçaklığa bakar mısınız?

Utanmaz

Bizim orada canımız yanmış, evlatlarımız şehit düşmüş, gazilerimiz olmuş. Ama bu utanmaz çıkacak diyecek ki, ‘Türk askeri teröristlerle birlikteydi’. Genel Başkanları çıkacak diyecek ki, ‘Bizim orada ne işimiz var?’ Sonra ayrıştırıcı olan AK Parti olacak, kutuplaştırıcı dil kullanan Recep Tayyip Erdoğan olacak öyle mi? Yazıklar olsun! Batılı ağababalarınıza Türkiye düşmanlarına yaranmak için attığınız bu taklalara da yazıklar olsun, şehitlerimize ihanet eden bu zihniyetinize de yazıklar olsun, Atatürkçüyüm, Cumhuriyetçiyim deyip de koltuğunu kaybetmemek için sana ses çıkarmayan o partinin yöneticilerine de yazıklar olsun diyorum.”

Akıl tutulması

CHP’li Ülgür Gökhan’ın, Çanakkale Belediyesi’nin Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda yaptığı haddini aşan açıklamalar, gündeme damga vurmuştu. Gökhan, “Esed bizi teröre destek verdiğimiz için vuruyor” diyerek Esed’in sözcülüğüne soyundu. Türkiye’nin İdlib’de neden mücadele verdiğine değinen Meclis üyeleriyle tartışan Gökhan, “Orada terör örgütüne karşı savaşılmıyor. Tam tersine, orada terör örgütleri destekleniyor. Çünkü, Rusya ve rejim terör örgütlerine karşı mücadele ediyor. Onun için bizi vuruyorlar” diyerek CHP’lilerin içine düştüğü akıl tutulmasını bir kez daha ortaya koydu."

Yeni Akit Gazetesi

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

nadim hatipoğlulları

BU İNSAN VATAN VE HAYSİYETTEN YOKUN ŞEREFSİZCE SÖYLENMİŞ BİR RUHSUZ İFADESİDİR BUNU ÖNCE YÜCE YARADANA SONRADA MÜSLÜMAN TÜRK MİLLETİNE HAVALE EDİYORUZ.YAZIKKİ O MÜBAREK ŞEHİTLERİN MEMLEKETİNDE BU LAFLARI EDİYORSUN O ŞEHİTLER KALKSA VALLAHİ ÖNCE SENİ DENİZE DÖKERLER.
 • Yanıtla

Ahmat Taner

Sayın Varank söylediklerinde çok haklısın, ancak hükümet olarak size konuşmak değil, icraat yapmak düşer. Bu haini bir şekilde oymanız lazım, kekeme olsun bir daha konuşamasın.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı