• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Selahattin Demirtaş hâlâ "adalet" diye bağırıyor

HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, "Bizim dokunulmazlıklarımızı kaldırıp, operasyon birimlerine dokunulmazlık sağladılar. Artık yargılanamayacaklar, yargılanmaları için mülki idare amirinin izni gerekiyor" dedi.

2016-06-28 23:47:00 -
Selahattin Demirtaş hâlâ "adalet" diye bağırıyor

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Bizim dokunulmazlıklarımızı kaldırıp, operasyon birimlerine dokunulmazlık sağladılar. Artık yargılanamayacaklar, yargılanmaları için mülki idare amirinin izni gerekiyor." dedi.

Demirtaş, partisince bir düğün salonunda düzenlenen iftar programında yaptığı konuşmada, Türkiye'nin son günlerde İsrail ve Rusya ile geliştirdiği ilişkileri eleştirdi.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde devam eden operasyonlara da değinen Demirtaş, şöyle konuştu:

"Bir devlet kanunun hukukun dışına çıkarsa çete olur, devlet olmaz. O yüzden mahkemelerde hakimin arkasında 'Adalet mülkün temelidir.' diye yazar. Bizim dokunulmazlıklarımızı kaldırıp, operasyon birimlerine dokunulmazlık sağladılar. Artık yargılanamayacaklar, yargılanmaları için mülki idare amirinin izni gerekiyor. Peki suç işlemediyseniz, kendinize güveniyorsanız, bu yasaya neden ihtiyaç duyuyorsunuz?"

Bütün Ortadoğu'nun geleceğini kendileri belirlediğini savunan Demirtaş, zulmün karşısında dayanma imkana bakmadan direnmek gerektiğini söyledi.

Demirtaş, şunları kaydetti:

"Direneceksin, kazanır mısın, kazanamaz mısın buna da bakamazsın. Direndiğin zaman kazanma ihtimalin var. Teslim olduğun zaman o da yok. Tarih işte şimdi yeniden yazılıyor. Karşımızda bir zulüm var. Bizim birbirine güvenen bir halkımız var, inancımız var. Gücümüzü meşrutiyetimizden alıyoruz, halklılığımızdan alıyoruz. En büyük gücümüz, silahımız budur. Bunu da yitirmediğimiz, bu ittifakımızı, birliğimizi koruduğumuz müddetçe de kazanacağımızdan şüphem yoktur. Zulüm bitecek, zulüm kaleleri yıkılacak. Bizi bitirmek için yıllarca çok denediler. Başımıza getirmedikleri felaket kalmadı. Hiçbirinde kazanamadılar ama biz her seferinde daha da büyüdük."

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23