• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Seçim çalışmalarına başladılar! İP'li eşcinsel destekçisi Bahadır Erdem, Amentü’yü Arapça okuyup iman tazeledi

Yeniakit Publisher
2022-10-22 00:17:00 - 2022-10-22 07:19:20

Seçimden seçime akılları başlarına gelen muhalif siyasetçiler, huzuru İslam'da buluyor. İP'li eşcinsel destekçisi Bahadır Erdem de, Amentü’yü Arapça okuyup iman tazeledi

 yeniakit.com.tr 

LGBT sevici İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Bahadır Erdem, Habertürk canlı yayınında Bartın'daki maden kazasıyla ilgili görüşünü açıklarken Amentü’yü Arapça okuyup iman tazeledi. Bilindiği gibi İyi Parti’nin genel başkanı Meral Akşener Anıtkabir’e gidip iman tazeledim demişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın en sıkı tedbirlerin alınmasına rağmen böyle bir kazanın meydana geldiğine vurgu yaparak "Biz kadere inanmış kimseleriz" demesi üzerinden algı operasyonu yapan Bahadır Erdem, Amentü'nün kader kısmını Arapça olarak okudu. 

LGBT seviciliğini unutturarak Amentü okuyan ve kader ile ilgili fetva veren Bahadır Erdem şunları söyledi:

"Bu bir kader değil. Biz kadere tabi ki iman ediyoruz. İmanımızı tazelerken, Amentü'yü okurken diyoruz ki; 'Vel yevmil ahiri ve bil kaderi, hayrihi ve şerrihi, min Allahü teala." Ama bu ayrı bir şey. Nefesimizin sayılı olduğuna iman ediyoruz, bu ayrı bir şey. Fakat siz ihmali ve tedbirsizliği oradaki 41 cana kastınızı, kaderle insanlara kabul ettirmezsiniz. Buna en başta bir kere iman eden insanlar karşı çıkar."
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

omar mogan

hani mhp den ayrılan sözde milletçi ülkücü lafda ağır abiler mesela bu lgbt ile aynı sırada nasıl oturuyorla?

ayarcı

Zatı muhterem hakketten saçmalamış..böyle lüzumsuz şeylere hiç gerek yok. Milletin nezdinde de böyle saçmalıkların hiç mi hiç itibarı yokkk...
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23