“Sayın Cumhurbaşkanı, Yeni Zelanda’ya git. Giderken de Müslüman liderlere de ki...”

Yeni Zelanda’daki saldırı için, “Bu, adrese teslim bir mesajdır. Bu, bir psikopatın çıkıp camiye saldırması değildir” ifadesini kullanan Fatin Dağıstanlı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Yeni Zelanda’ya gidip cenaze törenine katılması ve dünya liderlerini de çağırması yönünde çağrıda bulundu.

15 Mart 2019 Cuma 12:23
“Sayın Cumhurbaşkanı, Yeni Zelanda’ya git. Giderken de Müslüman liderlere de ki...”

 yeniakit.com.tr  Akit TV’de Fatin Dağıstanlı’nın sunumu ve Yeni Akit Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Ali İhsan Karahasanoğlu’nun yorumlarıyla ekrana gelen Manşetlerin Dili’nde, gündemdeki haberler masaya yatırıldı. Türkiye’nin konuştuğu haberlere dair çarpıcı yorumların yapıldığı programda, Yeni Zelanda’daki terör saldırısına dair de çarpıcı tesiptlerde bulunuldu.

Sunucu Fatin Dağıstanlı, olayın sıradan bir psikopatın saldırı olmadığını savundu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a çağrıda bulundu. Dağıstanlı, “Sayın Cumhurbaşkanı, Yeni Zelanda’ya git, cenaze törenine katıl. Giderken de bütün İslam dünyasın çağrıda bulun. De ki; ‘Hadi, Yeni Zelanda’ya gidiyoruz.’” ifadesini kullandı ve Charlie Hebdo saldırısından sonra tüm dünyanın Fransa’ya gittiğini hatırlattı.

Deneyimli gazeteci Ali İhsan Karahasanoğlu da Müslümanlara yönelik saldırıların aynı seviyede olduğunu söyledi. Karahasanoğlu, Mısır’da Sisi’nin Müslüman gençleri idam etmesiyle bugünkü saldırıda 40’tan fazla Müslüman’ın şehit edilmesi arasında fark olmadığını belirtti.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 15 Mart 2019 Cuma 12:23

YORUM YAZ

 • ZeynbZeynb3 gün önce
  Saldırgan değil Terörist...Saldırı değil Terör...O teröristi müslümanlara teslim etmek zorundalar. Diğer islam düşmanları için ibret olmalı sonu...
 • yerli mülteciyerli mülteci3 gün önce
  THY en azından maliyetine uçursun milleti... bak neler olacak.. yeni zelandaya eski adetleri nasıl da getireceğiz..
 • savassavas4 gün önce
  Bu katliaminbedeli mutlaka ama mutlakaagir bir sekildeödetilmelisırp yanlisi haçlizebanileribunun bedelini ödemeli,BAŞKANERDOGAN Iölümle tehtin edeno asalak haçlisunu bilmelikireisimizin tirnagina zarar gelirse acabahaçli diye bisey kalirmi
 • Fatih arığaFatih arığa4 gün önce
  THY bütün uçakaları yeni Zelanda’ya uçur bizde uçuyor uz
 • YaziyorumYaziyorum4 gün önce
  Cami katliyaminda oldurulen,savunmasiz seytan ruhku yaratiklara lanet olsun.cenaze icin bir tensilci yada giyabinda cenaze namazi kilinsin,olenlere Allah rahmet eylesin mekanlari cennet olsun.
 • Mehmet adıyamanMehmet adıyaman4 gün önce
  Hani insan hakları ve benzeri örgütlerHani vahşi batının katılaşmışkalpleriHani modern dünyanın yönetici leri hani avrupanın olur olmasa havlayan özgürlükKöpekleriEy avrupa devletleri inşallahKendi kanınızdaboğulursunuzrabbimden Tek dileğim bir birinizedüşersiniz Mazlumun ahi indirir şahı
 • Mehmetkurshun@gmail.com [email protected] 4 gün önce
  Allahtan rahmet diliyorum islam dünyasının başı sağ olsun Cenaze törenine katılma ile ilgili haklı ve yerinde olur
 • Ender Kalaycı Ender Kalaycı 4 gün önce
  İslam dünyasını bir araya getirmeden bu işler olmayacaktır. İslam dünyası nı da bir araya getirecek tek bir ülke var o da Türkiye, tek bir lider var o da Recep Tayyip Erdoğan dır
 • Abdullah Abdullah 4 gün önce
  Müslümanların başlarındaki zevatlar ağ babalarından izin almadan tuvalete gidebilirler mi
 • YasinYasin4 gün önce
  Hiç gerek yok. Açın kardeşim Ayasofya yı. Önce tilavetinde bir sela verin. Sonra müslüman kardeşlerimiz toplansın. Gįyabında cenaze namazı kılalim. O geceden sonra 5 vakit ezan susmasın. Neden olamıyor? Kınamadan öte bişey yapamadık daha.
 • Trabzonspor Trabzonspor 4 gün önce
  Sayın fatin sayın karahasanoğlu yemendekiler insan degilmi? Turkistana niye gitmiyoruz bunlarada çağrı yapsaniza.mesela bütün müslüman ülke liderleri yemene gitsin. Doğu Turkistana gitsin.
 • Trabzonspor Trabzonspor 4 gün önce
  Yahu reis niye organize ediyor.saudi, mısır, bae liderlik etsin islamiyetin tek savunucusu bizmiyiz kardeşim. Atom bombamız yok herseyde ortaya atılıyoruz.pakistan öncülük etsin. Onun atomu var.
 • sisiye idam etmesi için sisiye idam etmesi için 4 gün önce
  emir komuta zincirine bağlı sisiye idam etmesi için Turkiye den müslüman kardeşimizi gönderen ve yine aynı emir komuta zincirine bağlı birine bunu niçin söylersin. yâni orada bunu yapanları siddetle kınasın, burada kardeşimizi sucsuzyere cellada teslim etsin. nerede adalet (akp) nerede fikir özgürlüğü. nerede dinini satanlar...
 • AHMEDAHMED4 gün önce
  Başkanımız R.T. Erdoğan Yeni Zelandaya gitmeli. Cesur olduğunu göstermeli. Müslüman ülke liderlerini dedavet etmeli. Gelmeyen liderlerin yüzü kızarmalı.
 • Mustafa Mustafa 4 gün önce
  Kimi çağırsın abd kuklalarınımı çağırsın
 • Nizamî alem Nizamî alem 4 gün önce
  Işte budur VESSELAM
 • MülayimMülayim4 gün önce
  DEMEDİ DEMEYİN! BU FATİN DAĞISTANLI AK PARTİ ALEYHİNE ÇALIŞIYOR. KOYU BİR ERDOĞAN'CI GİBİ GÖRÜNÜYOR ANCAK ÇOK ÇİRKİN DİLİ VE SALDIRGAN KARALAYICI BİR TUTUMU VAR. YAPTIĞI PROGRAMDA KONUKLARIN SABRINI ÖYLE ZORLUYOR ÖYLE İĞNELİYORKİ SİNİRDEN KANALI DEĞİŞTİRİYORUM. MÜSLÜMAN İNSAN BUNUYAPMAMALI. YETERİNCE AYRIŞMIŞIZ DAHA FAZLA İNSANLARI BİRBİRİNEDÜŞÜRMEMELİ. İKTİDARIN YANLIŞINI ELEŞTİRENLERİ DİREKT YÜZÜNE SEN FETÖCÜSÜN DEMEK NE DEMEK. BU NASIL BİRKRALCILIKTIR. KENDİSİNE İSE ESKİDEN FETÖNÜN KANALINDA ÇALIŞTIĞINI SORUNCADA KEM KÜM ETMESİ AYRI BİR GARABET. FATİN DAĞISTANLI VE İSMAİL ÖZ'Ü AKİT TV EKRANLARINDAN ÇEKİN ALLAH RIZASI İÇİN
 • SivasSivas4 gün önce
  Erken Doğan sen ne ayaksın.
 • Abdul kadir ekinci Abdul kadir ekinci 4 gün önce
  Suriyede,ırakta, afğanda,filistinde, mısırda, myenmarda ölenler hep müslüman ama, terorist olarak gösterilen de müslüman, bu nasıl bir çelişki. Müslümanlar artık silkeleyip kendine gelme zamanı gelmiştir. Ayasofyayi hemen ibadete açmak lazım ki, görsünler islamın uyanışını. Artık bu zulme dayanamıyoruz.
 • HİRA DAĞININ ÇOCUKLARIHİRA DAĞININ ÇOCUKLARI4 gün önce
  çok doğru ve yapılması gerekende budur. hatta sn. cumhurbaşkanımız cenaze namazlarınıda kıldırabilir.
 • DavutDavut4 gün önce
  Evet elbette gitsin. Ve herkesi oraya çağırsın bakalım kimler geliyor
 • uzunuzun4 gün önce
  ağzına sağlık fatih bey kardeşim. bence cenaze namazlarını da sn. cumhurbaşkanımız kıldırsın.
 • kmlkml4 gün önce
  müslüman ülkelerin başlarındaki münafıkları mı? çağırsın...tek başına gitsin halife-i islam
 • Kaktus SydneyKaktus Sydney4 gün önce
  Cok dogru bir gorus ki Erdogan in orada bulunmasi Musluman dunyasinda gercek Ummet Birligi nin ilk adimi olur inshaAllah hayirlisi ile!!!
 • SofuoğluSofuoğlu4 gün önce
  Fatin DAĞISTANLI yerinde bir çağrıda bulunmuştur.Evet,REİS cenaze törenlerine, İslam ülkelerinin liderlerini de yanına alarak, katılmalı ve İSLAM dünyasının sahipsiz olmadığını tüm dünyaya göstermelidir.Ve tüm dünyayaİSLAM düşmanlığını terketmeleri için çağrıda bulunmalıdır.
 • EceEce4 gün önce
  Yeni Zelanda'ya git Erdoğan. Müslümanları sahipsiz bırakma. İmkanın varken git. Keşke ben de gidebilsem.
 • NurNur4 gün önce
  Aynen cumhurbaşkanımız gitmeli cenazeye müslüman devlet liderleride.Yapılabilirse gitmek isteyen müslüman kardeşlerimiz oraya götürülmeliDevletimizhaçlılara islam düşmanlarına güçlü mesaj verilmeli iş adamları devletle birlikte gitmek isteyenlerin uçak masrafını karşılasa ne büyük bir hayır olur içimizdede azdılar kafirler islam düşmanları sivil toplum kuruluşlarından seçimden sonra ezan düşmanlarına islam düşmanlarına büyük bir mitig çağrısı yapmalarını isteriz bunlara sesimizi yükseltmeliyiz hadlerini bilsinler sosyal medyada bu iblisleri susturmalıyız devletağır hapis cezası vermeli din düşmanlarına meclise girmeleri yasaklanmalı bu aşağılık insanların bunlara dur demenin vakti geldi geçiyor
 • BarışBarış4 gün önce
  Bence, yakın zamanda 18 martta düzenlenecek çanakkale anma günleri için gelen bu anzac torunlarını bu sene Türkiyeye sokmasın. Şafak ayinlerini ülkelerinde yapsınlar. Hadi hükümet bekliyoruz senden böyle bir icraati.
 • 4 gün önce
 • earphoneearphone4 gün önce
  kocasolakla, osmanlıda yahudileri temsilen gitmeli,yada neidiü belirsiz kimseleri temsil eden olarak
 • turkturk4 gün önce
  BENDE COK DOFGRU REISIN ORAY ABUTUN MUSLUMAN LIDERLERI CAGIRIP GITMESI GEREKLI. BU BIR GOVDE GOSTERISI OLUR. AMA NEREDE O ISLER BANA DOKUNMAYAN YILAN BIN YASASIN DER BENIM MUSLUMANIM
 • Kocasolak Kocasolak 4 gün önce
  Aynen katılıyorum gidilip SAHİP çıkılması lazım. Camilerimiz sahipsiz değildir. Denmeli.
 • OSMANLI OSMANLI 4 gün önce
  Bravo , aynı konuya ben değinecektim şimdi , nasıl hiristiyan liderleri ,Davutoğluda yanlarında teröre karşı elele yürüdüler , bizde varsa gayet Reisten başka müslüman lider Yeni Zelandaya veya Türkiyede Hiristiyan terörüne karşı yürüsünler .
 • earphoneearphone4 gün önce
  Heyet gitmeli,oradan dünyaya seslenilmeli,o yakalananlar katledilmeli , bunun için uğraşmalı bu devlet.
 • meyyidmeyyid4 gün önce
  bir müslüman kiliseye saldırıp masumları öldürse o zaman ne olurdu acaba.11 eylül saldırısı gibi müslüman ülkelere saldırı için bir sebep ortaya çıkardı kafir için.
 • OmerOmer4 gün önce
  Bence de çok makul bir öneri.Girmeli ve katılmalı. Sisi mi, esed mi, suud mu temsil edecek?Hepsi siyonist uşağı.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Mart 2019