• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Sahibini anlamayan kedinin konuştuğu anlar kahkahaya boğdu: ''Ne?''

Yeniakit Publisher
2024-02-27 08:48:00 -

Elif isimli kedi sosyal medyada izlenme rekorları kırıyor. Sahibinin, ''Uçağa bakalım mı?'' diyerek soru sorduğu kedi ona verdiği ''Ne?'' cevabı ile herkesi güldürüyor.

Sahibini anlamayan kedinin konuştuğu anlar izleyenleri kahkahaya boğdu. ''Ne?'' diyen kedinin görüntülerine beğeni yağdı. Görüntülerin ise kurgu olmadığı da çekilen kişi tarafından doğrulandı.

KEDİLERİN SESLERİ VE ANLAMLARI

Kediler, insanlar gibi konuşma yeteneğine sahip olmasa da bir dizi ses, vücut dilini ve davranışı kullanarak iletişim kurarlar. İnsanlarla iletişim kurarken veya bir şeyler istediğinde, kediler belirli sesler çıkarabilir ve vokal yeteneklerini kullanabilirler.

Kediler genellikle miyavlamak suretiyle dikkat çeker, isteklerini belirtir veya sahipleriyle iletişim kurarlar. Bir miyavlama, açlık, oyuna davet, sevgi isteği veya sıkılma gibi çeşitli anlamlara gelebilir.

Mutlu veya rahat bir kedi genellikle pırlar. Pırlama, bir kedinin memnun, huzurlu veya rahat hissettiğini gösteren bir ses ve davranıştır.

Kediler, kendilerini tehdit altında hissettiklerinde veya bir şeyden korktuklarında hırlayabilirler. Bu ses, genellikle düşmanca bir durumu ifade eder.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Kediler, genellikle diğer kedilerle veya yabancı hayvanlarla karşılaştıklarında, bir tehdit algıladıklarında veya bir şeyden hoşlanmadıklarında vıdırdayabilirler.

Kediler, sevgi ve bağlılık göstermek amacıyla sahiplerini veya diğer kedileri yalayabilir ve yumruklama hareketi yapabilirler.

Kediler, tırmalama yoluyla hem tımar hem de teritoryal işaretleme yapabilirler. Ayrıca, tırmalama, kedilerin duygusal durumlarını ve enerji seviyelerini düzenlemelerine yardımcı olabilir.

Her kedi bireyseldir ve kendine özgü bir iletişim tarzına sahiptir. Sahipler, kedilerinin seslerini ve davranışlarını anlamak için zaman içinde dikkatlice gözlem yapabilirler. Kediler, sahiplerine karşı çeşitli yollarla duygularını ifade ederler ve bu iletişimi anlamak, sahiplik deneyimini zenginleştirebilir.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

VAHŞİHAYVANLAR KONUŞMADIKÇA KIYAMET KOPMAZ

HADİSİŞERİFHZ MUHAMMED SVS

Hakkı

Yemeyin milleti ses başka videodan
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23