• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Sağlık Bakanı Koca imzasıyla 81 il valiliğine 'Personel İşlemleri' hakkında genelge gönderildi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca imzasıyla 81 il valiliğine "Personel İşlemleri" hakkında genelge gönderildi.

Yeniakit Publisher
2020-10-27 20:18:00 -
Sağlık Bakanı Koca imzasıyla 81 il valiliğine 'Personel İşlemleri' hakkında genelge gönderildi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın imzasıyla 81 il valiliğine "Personel İşlemleri" konulu genelge gönderildi.

Genelgeye göre Kovid-19 salgını sırasında her ne sebeple olursa olsun istifa etmek isteyen personelin söz konusu talebi kabul edilmeyecek.

Sağlık Bakanlığı'nın genelgesine göre, yaş sınırı nedeniyle emekli olacaklar ile engelli emekli olacaklar için emeklilik prosedürü oluşturulmayacak.

Sağlık Bakanlığı genelgesine göre, halk sağlığı hizmetinde ihtiyaç duyulduğunda iller arasında geçici olarak görevlendirilen personel derhal ayrılacak ve görev yerlerine gidecektir.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Abdullah Tanrikulu

Korona salgınının dünyayı kasıp kavurduğu böyle bi ortamda; bu milletin vergileriyle kurulan üniversitelerde yetişen, ancak bu sağlık çalışanları arasında  kendisine ideoloji mikrobu bulaşmış iflah olmaz tayyip Erdoğan düşmanlığı yapan ve bu hususta sınır tanımayan ve istifâ etmeyi düşünen bu bir kısım alçakların diplomaları derhal ve hemen iptal edilerek ebediyen sağlık alanında çalışmaları yasaklanmalıdır. Gözlerini Erdoğan düşmanlığı bürümüş bu hainlere yurt dışı yasağı getirilmeli, bunların soy shaclari ile birlikte mal varlıkları da sorgulanmalıdır. Ve cepheden kaçan asker misâli böyle bi salgın ortamında, sırf kin ve nefretle hareket ederek hükümeti zora sokmak için  hastaları ortada bırakan bu hainler hiç vakit geçirilmeden vatana-millete ihanet suçuyla yargılanmalıdır.  Cephedeki asker misâli Türkiye  sağlık ordumuz da bu dönemde herhâlükârda bu virüsle mücadele etmelidir. Bunlar uzayda yaşıyor  değiller.  Bu virüs dünyanın gerçeğidir.  Başka ülkelerde böyle bi ihanet hiç affedilebilir mi ?
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23