Saadet Partisi: İktidara gelirsek tüm yatırımları durduracağız!

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, "Biz iktidara geldiğimizde Türkiye'de yapılan bütün yatırımları durduracağız. Niye? Çünkü üretime dayalı yatırım yok." dedi.

15 Nisan 2018 Pazar 00:01
Saadet Partisi: İktidara gelirsek tüm yatırımları durduracağız!

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Erzurum Müftülüğü konferans salonunda düzenlenen partisinin Erzurum 6. Olağan İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada, Miraç Kandili gecesinin sabahına birçok insanın gözlerini açamadan veda ettiğini söyledi.

Suriye'nin belli bölgelerinin Amerika, İngiltere ve Fransa tarafından bombalandığını belirten Karamollaoğlu, şöyle devam etti:

"Üzülerek ifade ediyoruz ki, bizim hükümetimiz de böyle bir olayı, bombalamayı makul karşıladı. Bunu anlamakta hakikaten zorluk çekiyoruz. Her ne hikmetse bu emperyalistler dünyaya zulmü getirirken kendi memleketlerinde barış türküsü söyleyenler, Müslümanlara saldıracakları zaman mutlaka Müslümanlar için kıymetli olan günü seçiyorlar. Irak'a ramazanda girdiler ve başındaki Saddam'ı ramazanda idam ettiler. Bu sefer Suriye'ye saldırırken de Miraç gecesini seçtiler. Onların da onlara destek verenlerin de onlara destekten geri durmayanların da hesabını Cenabıhak bir gün soracak. Biz buna inanıyoruz. Biz zulmü alkışlayamayız. Biz yanlışa destekçi olamayız."

Karamollaoğlu, bir araya gelmeye ve bütün mazlumları birleştirmeye, kucaklamaya mecbur olduklarını vurgulayarak, "Bugün bizim karşımıza çıkan, bizimle mücadele eden, hatta yeri geldiğinde bizi ayıplayanlar, yarın bizden daha fazla milli görüşçü olacaklar. Emin olun gerçekleri gördükleri zaman insanların fevç fevç bu davanın etrafından toplanacaklarına hepimiz şahit olacağız." diye konuştu.

"Çetele tutarak terörle mücadele edilmez"

Ülkenin bir numaralı meselesinin adaletsizlik olduğunu savunan Karamollaoğlu, adaletsizliğin Türkiye'nin her yerinde kol gezdiğini ileri sürdü.

Yüz binlerce insanın olağanüstü halden etkilendiğini anlatan Karamollaoğlu, konuşmasına şöyle devam etti:

"İktidara ilk geldiğimizde yapacağımız konu, adaleti kamil anlamda sağlayacağız. Adaletin kamil manada sağlanması ancak kuvvetler ayrımının prensibinin benimsenmesi ile mümkündür. Onun için Allah nasip eder, başkanlık ve milletvekilliği seçimleri yapılır, onun arkasından biz iktidara geldiğimizde ilk iş, başkanlık sisteminin kuvvetler ayrımını, benimseyecek tarzda değiştirilmesi olacak. Bir tarafta yürütmeyi denetleyecek bir meclis olacak, öbür tarafta ikisinin de emrinde olmayan bağımsız karar veren bir adalet mekanizması olacak. Terörle mücadele de ancak böyle bir atmosferin içinde yapılabilir. Çetele tutarak terörle mücadele edilmez. O bölgenin ekonomik, sosyal problemlerini çözmeden terörü önleyemezsiniz."

Karamollaoğlu, terörü destekleyenlerin terörün arkasındaki güçler olduğuna işaret ederek, ABD'nin açıktan teröristlere silah desteği verdiğinin herkesçe bilindiğini dile getirdi.

Ülkenin son günlerde ekonomi bakımından zor günler geçirdiğini öne süren Karamollaoğlu, "Bu ekonomik sıkıntıların bir çözümü var. Üretime dayalı ekonomi politikasını yürütmek ve üretimi desteklemek. Bu da tarım ve hayvancılıktır. Siz çiftçiye destek verirseniz, bir sene sonra aldığı ürünle size olan borcunu öder. Hala bakanımız 'Bu sene tarımda patlama yılı olacak' diyor." ifadelerini kullandı.

Son 3 ay içinde yapılan ithalatın önceki yılın iki misline yaklaştığına dikkati çeken Karamollaoğlu, sanayide de bazı desteklerin yapıldığını ama kime verildiğini ve paraların nereye gittiğini kimsenin bilmediğini savundu.

İktidara geldiklerinde yapacakları işleri sıralayan Karamollaoğlu, şunları kaydetti:

"Biz iktidara geldiğimizde Türkiye'de yapılan bütün yatırımları durduracağız. Niye? Çünkü üretime dayalı yatırım yok. Köprüleri, yolları, binaları, stadyumları, hepsini. 'Deli misin?' diyorlar. Eh birazcık delilik var. Akıllılar hep sınıfta kaldı. Niye bunları söylüyorum. Çünkü bizim atacağımız adımları söylediğimiz zaman bunlar 'Ya sen delisin' diyorlar. Biz de diyoruz ki, bugün ülkemizi içine sürüklendiği problemlerden ancak biraz deli olan insanlar kurtarır ama zır deli değil, işinin delisi, mesleğinin delisi."

Karamollaoğlu, sürekli kendilerine ittifak konusunun sorulduğunu belirterek, "Bizim ilk ittifak kuracağımız gençlerdir. Çiftçi, besici ile ittifak kuracağız. Çiftçinin, besicinin elinin tutmadan bu ülkenin ayağa kalkması mümkün değildir. Biz onları destekleyelim, yaptığımız ithalattan çok daha fazlasını ihraç ederiz. Esnafımızla el ele vereceğiz, esnafımız perişan, borcunu ödeyemiyor. Yine esnafın elinden biz tutacağız." ifadelerini kullandı.

Haber Tarihi: 15 Nisan 2018 Pazar 00:01

YORUM YAZ

 • mahmutmahmut5 gün önce
  Erbakan a yazık olmuş çevresinde bir münafıklar ordusu varmış,onun için dik duramamış.Allah bu münafıkları sadece ahirete bırakmadı ey kullarım bu şerefsizleri dünyadada tanıyın diyerek bizzat münafıkların kendi ellleri ve agızları ile bize bildirdi.
 • zülfikar Hayberzülfikar Hayber5 gün önce
  kahkaha işareti
 • FATİHFATİH5 gün önce
  it ürür kervanyürür,,,,,,,,,,,,,,,,
 • Türkiye Türkiye 6 gün önce
  SANA GÖREÜLKENİN %60 HAİN FETÖCÜ PKKLI ÖYLEMİ 28 ŞUBATCILARDA DİNDAR KESME ŞERİATCIHAİN TERÖRİST DİYORDU . SONRA BİZ HERKESE HİTAP EDİYORUZ ASIL FETÖCÜ PKKLI SENSİN . 82 DARBESİNDEKİ SAĞCI SOLCU GİBİ ÜLKEYİ BÖL SONRA ŞOW YAP ASILHAİN SENSİN
 • Türkiye Türkiye 6 gün önce
  İSRAİL İLE TİCARET YAPIYORSAK . İKİ MİLYON MÜSLÜMAN KATLEDEN ABD Yİ MEMNUYET İLE KARŞILIYORSAK . OSMANLI DEVLETİNİ YIKAN İNGİLTERE İLE DOST OLUYORSAK .İSRAİL VE ABDYE KARŞI SAVAŞ AÇAN SURİYE İLE YENİ SAYFA NEDEN AÇMAYALIM .REİS NE DİYOR TARAF OLMAYAN BERTARAF OLUR. YA ESET YADA PYD ABD İSRAİL VE DIŞ MİHRAKLAR.ESET KÖTÜNÜN İYİSİ .ÇAPIMIZDA BELLİ KİMSEYİ KANDIRMAYALIM. ADAM HAKLI
 • MemleketimMemleketim6 gün önce
  YANİ KARAMOLLA DIYORKİ YÜZBINLERCE MASUMU ÖLDÜREN SURİYEDE SEÇİM YAPILAMAZ BEN YÖNETİRİM HALK GEBERSİN DİYEN ESEDE DOKUNMAYIN. COCUK VE KADINLARINKATİLİ KİMYASAL SİLAH DEPOSU İRAN ŞİA ÜSLERINE NİYE OPERASYON YAPIYORLAR.PKK YA KUZEYİNİ BIRAKMIŞ TÜRKİYE BU OYUNU BOZMUŞ.KARAMOLLA ÜZÜLMÜŞ VAH VAH
 • Uğur Uğur 6 gün önce
  Haklısın ama ak parti tayfası anlamıyor onlarınki mutlak itaat sorgulama sıfır
 • komencerokomencero6 gün önce
  Ak partililere hakaret edeceğine git bir kan tahlili yaptır
 • yaşar köseyaşar köse6 gün önce
  Siz münafığı tanıyamazsınız.Dinimize sövse bile...Çünki derdiniz başka....Yatırımları durdurma zihniyeti haçlı zihniyetidir....Ah Erbakan ah bu adamı tanıyamamışşın......
 • Şefik AltınbaşŞefik Altınbaş6 gün önce
  Bu adam gibi münafık az bulunur, tam bir İngiliz projesi, malum tahsilini orada yapmış ...
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü