• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Rusya'dan skandal harekat açıklaması!

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Türkiye'nin Suriye'ye yönelik askeri harekatı öncesi skandal açıklamalarda bulundu.

2019-10-09 10:11:00 - 2019-10-09 10:44:45
Rusya'dan skandal harekat açıklaması!

Dün Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile telefon görüşmesi gerçekleştiren Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Suriye’nin kuzeyindeki durum ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Sputnik'te yer alan habere göre, Lavrov, bölgedeki tüm sorunların diyalog yoluyla çözülmesi gerektiğini belirterek, Çavuşoğlu’nun dünkü görüşmede Türkiye’nin Suriye’nin toprak bütünlüğü ve egemenliğine saygı duyduğunu bir kez daha teyit ettiğini aktardı.

Suriye'deki teröristler ve Esed rejimiyle görüştüler

Çavuşoğlu’nun, Türkiye’nin Suriye’nin toprak bütünlüğü ve egemenliğinin korunması prensibine bağlı kalacağını belirttiğini kaydeden Lavrov, Rusya’nın Türkiye-Suriye sınırındaki sorunların çözümüne sevk etmek için Suriye’deki sözde Kürtler özde PKK'lılarla ve Esed rejimiyle temas kurduğunu da bildirdi.

Kazakistan’ın başkenti Nur Sultan’da, Kazak mevkidaşı Muhtar Tileuberdi ile verdiği ortak basın toplantısında konuşan Lavrov, Rusya’nın Esed rejimi ve sözde Kürtlere sorunların çözümü için diyalog çağrısı yaptığını ve diyaloğun başlaması için katkıda bulunacağını ifade etti.

Lavrov, "Bizim tavrımız kesinlikle Suriye’nin bu bölgesindeki sorunların Şam ve buralarda yaşayan Kürtlerin temsilcileri arasında diyalog yoluyla çözülmesinden yana" dedi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

ahmet koçak

türkiye harekete geçincemi konuşarak halolmalı diyorsunuz.7 senedir bombaladınız taş taş üstünde bırakmadınız,dostunuz esed in etekleri tutuşunca konuşmayı devreye sokmak istiyorlar.rusya,abd,iran hiç biri bize dost değil al birini vur ötekine,
 • Yanıtla

Leventbay

Bizim en büyük hatamız esad ile oturup konuşmamız . Sen ooöşunla iyi olacaksın esadı devre dışı bırakıp hiç bir şeyi çözemezsin asker girsin çıksın sonuç ne önemli olsn bu sonuç Ne olacak
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı