• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Rusya Libya hamlesini dünyaya duyurdu

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Mihail Bogdanov, Libya'daki son gelişmelere ilişkin yaptığı açıklamada, "Libya Maslahatgüzarı Camşed Boltayev gerekli tüm güvenlik önlemleri alınarak Libya'nın çeşitli bölgelerini ziyaret edecek" dedi.

Yeniakit Publisher
2020-07-13 17:58:00 -
Rusya Libya hamlesini dünyaya duyurdu

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Mihail Bogdanov, Libya Maslahatgüzarı Camşed Boltayev'in gerekli tüm güvenlik önlemleri alınarak Libya'nın çeşitli bölgelerini ziyaret edebileceğini söyledi.

Rus basınına konuşan Mihail Bogdanov, "Maslahatgüzarımız, gerekli tüm güvenlik önlemleri alındıktan sonra Libyalı tüm taraflarla temas kurmak ve temasları geliştirmek, onları Libya'nın birliğinin ve toprak bütünlüğünün sağlanmasına yönelik kapsayıcı diyaloğa katılmaya teşvik etmek için sadece Trablus'u değil, Libya'nın doğusunu ve güneyini ziyaret edebilir. Bunu ihtimal dışında tutmuyoruz" dedi.

Gelecekte Libyalı tarafların siyasi irade ortaya koymaları ve devletin normal şekilde çalışması için yasama, yürütme, yargı erklerinin birliği ve birleşmesi konusunda kendi aralarında anlaşmaları halinde Libya'da Rusya'nın tam teşekküllü varlığını yeniden tesis etmeyi umduklarını kaydeden Bogdanov, bunun hem Rusya'nın hem de diğer ülkelerin Libya'yla egemen bir devlet gibi normal ve yapıcı işbirliği yürütmesine imkan tanıyacağını vurguladı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

asim keskin

adaminj ismine bakin cermsid, yani iran asilli
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı