• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Rus uzman iyice azıttı: Türkiye Suriye’nin içişlerine müdahale ederse, biz de..

Rus uzman Semyon Bagdasarov, Türkiye ile yakın ilişki kurmanın Rusya için felakete dönüştüğünü söyledi.

2020-02-20 15:50:00 - 2020-02-20 17:03:29
Rus uzman iyice azıttı: Türkiye Suriye’nin içişlerine müdahale ederse, biz de..

 Yunus Bayar   yeniakit.com.tr

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Tayyip Erdoğan’ın, "Rejimin çekilmesi için son günler, artık son ikazlarımızı yapıyoruz. İdlib harekatı artık an meselesidir. Rejime ve onu cesaretlendirenlere İdlib’i bırakmayacağız. Türkiye kendi planını hazırladı, her operasyonda olduğu gibi 'bir gece ansızın gelebiliriz' diyoruz" açıklaması Rusya’da konuşulmaya devam ediyor.

Rusya'da bulunan Orta Doğu ve Orta Asya Merkezi kuruluşunun müdürü Semyon Bagdasarov, “İdlib’de Türk Türk Silahlı Kuvetleri 7000 kişilik personel ve iki binden fazla zırhlı araç bulunduruyor. Türkiye’ye ait 30 gözlem noktasından 13’ü kuşatıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları ortada, bana göre en ilginç soru Türkiye ile birlikte çalışmanın yanlış olduğunu düşünüyorum. Türkiye ile anlaşmak isteyen herkesin görevlerinden çıkarılması gerektiğini düşünüyorum. Bu tam bir başarısızlık" dedi.

Terörist YPG’yi kullanalım teklifi

Semyon Bağdasarov, “Kendimizi derinden meşgul etmemek için Suriye liderine, Suriye'de askeri bir kanat olan YPG’den oluşan ayrı bir birlik oluşturmak için acilen bir anlaşma yapma fırsatı sağlamalıyız. Böylece Suriye ordusunun savaş kabiliyeti önemli ölçüde artacaktır. Türkiye Suriye’nin içişlerine müdahale ederse, biz de Türkiye’nin içişlerine müdahale etmeliyiz.” dedi.

YPG heyeti Suriye ordusuyla görüşmüştü

Halep'te bir askeri hava üssünde geçtiğimiz günlerde terörist YPG'nin ekibiyle Esed rejimi yetkilileri arasında bir görüşme yapılmıştı. Heyetler ilişkilerin daha da artırılması noktasında mutabık kalmıştı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Şaban TUFANOĞLU

"Şu kopan fırtına Türk ordusudur yâ Rabbi. Senin uğrunda ölen ordu, budur yâ Rabbi. Tâ ki yükselsin ezanlarla müeyyed nâmın, Galib et, çünkü bu son ordusudur İslâm'ın."
 • Yanıtla

SULTAN

Rus kalkmış Karadeniz'den Akdeniz'e inmiş Suriye topraklarında cirit atıyor ve yetmemiş bölgenin efendisi Türkiye'me kafa tutuyor. kıyamet yakın olsa gerek. Rus votkayı fazla kaçırdı anlaşılan.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı