• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Rum liderden Türkiye'ye küstah tehdit! 'Gerekirse Türkiye'yle savaşırız'

Türkiye'nin hayalet şehre dönen Kapalı Maraş için başlattığı girişimler sonrası Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nde hadsiz bir tehdit geldi. Rum Lider Nikos Anastasiadis "Gerekirse Türkiye ile savaşırız" dedi

2020-02-17 13:46:00 - 2020-02-17 17:05:51
Rum liderden Türkiye'ye küstah tehdit! 'Gerekirse Türkiye'yle savaşırız'

Türkiye tarafından Kapalı Maraş'ın açılması için başlanan girişimler sonrası, GKRY'den öfke dolu açıklamalar gelmeye devam ediyor...

Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis, KKTC Başbakanlığı himayesinde cumartesi günü Kapalı Maraş’ta düzenlenen “Hukuki, Siyasi ve Ekonomik Yönleriyle Kapalı Maraş Açılımı” toplantısını “Türkiye’nin meydan okuma hareketi” olarak niteledi ve “eli kolu bağlı kalmayacağız gerekirse savaşırız” dedi.

Anastasiadis daha sonrasında "Kıbrıs sorununa üçüncü ülkelere bağımlılıktan veya askeri varlığından uzak, devletlik varlığının egemenliğini ve bağımsızlığını sağlayacak adil, işleyebilir ve sürdürülebilir bir çözüm zemininde vatanı yeniden birleştirmek, göçmenlerin ata yurtlarına geri dönmesi, kayıp akıbetlerinin belirlenmesi ve insan haklarının tesisi için mücadele edeceğiz" ifadesini kullandı.

"Türkiye bize saygısız davranıyor"

“Siyasi eşitliğe saygımızın işaretini verdik, yurttaşlarımıza ne kadar saygılı olduğumuzu yanlış anlamalara varacak noktada gösterdik” diyen Anastasiadis “ancak Kıbrıslı Rumların haklarına da bir o kadar saygı göstermek zorunda olduğumuz göz ardı edilemez. Tam da bu nedenle, siyasi eşitliğe ne kadar saygılıysam, Ankara’nın vatanımıza dayatmaya çalıştığı siyasi eşitsizliğe de o kadar müsamaha göstermeyeceğim diyorum” dedi.

"Kıbrıs'ı birleştireceğim"

Anastasiadis açıklamalarını şu ifadelerle bitirdi:

“Bütün istikametlere şu net mesajı veriyorum: Gerek üçüncü taraflardan gerek iç cepheden güdülen şantajlara boyun eğeceğimi bekleyenler, hayal kırıklığına uğrayacak. Gerek göçmenlerin gerek Kıbrıs Helenizm’inin tamamının haklarını tesis ederek halkı ve bölünmüş vatanı yeniden birleştirmek birinci önceliğimdir.”

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ziya

Hordi meydan pilavdan dönemin kaşığı kırılsın desene kibrisin bütünü bizim olacak
 • Yanıtla

Eyup

Rahmetli erol taş kahkahası geldi aklıma. Muhahagaha
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı