Seçim 2019 Sayfası

RTÜK yine geçiştirdi! Küstah tehdite komik ceza

Halk TV'de yayınlanan programda vatandaşları açık açık tehdit eden Mine Kırıkkanat'la ilgili RTÜK'ten komik bir ceza geldi. RTÜK, kanalı kapatması gerekirken olayı para cezasıyla geçiştirdi.

10 Kasım 2018 Cumartesi 15:53

Cumhuriyet Gazetesi yazarı mine Kırıkkanat'ın ifadelerinden dolayı RTÜK Halk TV'ye idari para cezası verdi. Kırıkkanat, yıllarca halka eziyet çektiren, halkı anlamaktan uzak kalan CHP zihniyetinin bir gün yeniden iktidara gelmesi durumunda yine aynı şeyleri yaşatacaklarını söyleyerek halkı açık açık tehdit etmişti. Kırıkkanat'ın tehdit ifadelerini Halk TV ekranlara taşıdı.

Kapatılması gerekirken ceza kesildi

Halk TV'de yayınlanan "Uğur Dündar'la Halk Arenası" isimli programa konuk olan Mine Kırıkkanat'ın sözleri Üst Kurulca değerlendirildi. Üst Kurul rezaleti görmezden geldi. Küstah sözlerin sarf edildiği kanalın kapatılması gerekirken idari para cezası verildi. Söz konusu ifadeleri "Toplumda kin ve düşmanlık yaratabilecek, nefret duyguları oluşturabilecek, ayrımcılık içeren ifadeler" olarak değerlendiren ve radyo ve televizyonların kuruluşlarına ilişkin 6112 sayılı yasadaki ilgili maddenin ihlal edildiğini saptayan Üst Kurul, Halk TV'ye oy birliğiyle idari para cezası uygulanmasını kararlaştırdı..

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 10 Kasım 2018 Cumartesi 15:53

YORUM YAZ

 • Ömer KÖYLÜ Ömer KÖYLÜ 5 ay önce
  RTÜK BU KURULUŞYDA KAPATACAK BİR BABAYİĞİT LAZIM
 • hsnhsn5 ay önce
  Okuduğu okul fransız çalıştığı okul fransız evlendiği erkekler fransız ya da ispanyol ya da. ..böyle bir kadından türkiye ye fayda beklenir mi ya da türklere kaeşı insanlık beklenir mi zaten çalıştığı basın kuruluşları da müslünan türk için malumm???
 • mehmet önenmehmet önen5 ay önce
  cingirdakli yilaaan...
 • Yavuz 1517Yavuz 15175 ay önce
  Bu azgın azınlığı çıldırtmaya devam edeceğiz. Ülkeyi sadece kendilerinin zanneden bu azgın azınlığa asla fırsat vermeyeceğiz. Bu ithal kafalı zihniyeti hep yok sayacağız. Öküz köylü senin şehirde ne işin var, senin iki görevin var; 1- ekip ve biçip bizi doyuracaksın 2- seni çağırdığımızda askere gideceksin diyen bu azgın azınlığın torunları olan bu karanlık kafalı zihniyete karşı hep uyanık olacağız. TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİNİN GELMİŞ-GEÇMİŞ EN BÜYÜK LİDERİ OLAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN'A SONSUZ SAYGI VE SEVGİLERİMİZİ SUNUYORUZ.
 • mikâilmikâil5 ay önce
  rtük ceza kesmiyor iltifat ediyor cami cemaati bunları musallada yanlız bırakmalı saldırdıkları dine kitaba gömülmemeli
 • GüngörGüngör5 ay önce
  Bu gibi haber değeri olmayan müsvette hikayeleri yayınlamayın lütfen.
 • mustafamustafa5 ay önce
  Bu rezil ... varliklar bu buyuyen iktidarin karsisinda gittikce kuculuyor 've kendi dilleriyle rezil oluyorlar yazik cok yazik...cok uzuldum bir cocuk gibi hareketleri 've konusmasi ne yaptiginin farkinda değil..
 • ÖMER ÇOBANÖMER ÇOBAN5 ay önce
  HER ZAMAN SÖYLEMİŞİMDİR.BU ÜLKEDEKİ DEVLET ELİYLE BESLENEN EN FUZULİ KURUM RTÜKTÜR.
 • Murat Murat 5 ay önce
  Bu pislikler bir daha iktidar olmayacak Allah’ın izniyle. Bu kadın evlat olsa sevilmez. İğrenç.
 • Ayy çok nonoş şeeyyAyy çok nonoş şeeyy5 ay önce
  Bak yavrım, sana 9 TL 79 kuruş para cezası veriyorum, git vezneye öde, makbuzu da bana getir, bi daha da yapma e mi; hmmmm!

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Nisan 2019