Riyad'da kırmızı alarm! Kral Selman yoğun bakımda mı?

Suudi Arabistan'da Veliaht Prens Muhammed bin Selman'a muhalif tutumuyla bilinen Müçtehid rumuzlu bir Twitter hesabı, Kral Selman bin Abdülaziz'in yoğun bakıma alındığını ve kraliyet muhafızlarının önceki geceden itibaren "kırmızı alarm" durumuna geçirildiğini iddia etti.

08 Aralık 2018 Cumartesi 12:25
Riyad'da kırmızı alarm! Kral Selman yoğun bakımda mı?

Suudi Arabistan'da Twitter aracılığıyla yayılan iddiaya göre Suud Kralı Selman bin Abdülaziz, yoğun bakıma alındı ve kraliyet muhafızları önceki geceden itibaren "kırmızı alarm" durumuna geçirildi.

Alzheimer iddiası

Veliaht Prens Muhammed bin Selman'a muhalif tutumuyla bilinen Müçtehid rumuzlu bir Twitter hesabı da Riyad'da bulunan sarayda acil durum ilan edildiğini ve gelişmelerin en yetkili isimlerden dahi saklandığını iddia etti. Geçtiğimiz yıllarda sırtındaki rahatsızlık sebebiyle birçok ameliyat geçiren Kral Selman hakkında çok daha ciddi hastalık iddiaları daha önce gündeme taşınmıştı. Yaygın şekilde dile getirilen bir iddiaya göre Kral Salman’ın Alzheimer hastası olduğu belirtilirken, bunama geçirdiği de değerlendiriliyordu.

OIası bir vefata karşı Riyad'a asker takviyesi

İsrail merkezli Jerusalem Post gazetesi daha önce Müçtehid'e dayandırdığı bir haberinde, Veliaht Prens’in olası bir darbe girişimine karşı Riyad'a asker takviyesi yaptığını aktarmıştı. Muhaliflerin, Kral Selman'ın olası vefatı sonrasında Veliaht Prens’e karşı harekete geçeceği iddia ediliyor.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 08 Aralık 2018 Cumartesi 12:25

YORUM YAZ

 • vatandasvatandas3 ay önce
  Ge ber me sürün insallah musluman ahi yerde kalma sin
 • çççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççç3 ay önce
  prens selman denen ...  kefereninsüikastı olabilir.
 • ibrahim yalçınibrahim yalçın3 ay önce
  Gebersin soyu bozuk vahabi bedevi köpeği
 • SallamasyonSallamasyon3 ay önce
  Bu tip haberler genelde yalan oluyor
 • dr. ilyaz dr. ilyaz 3 ay önce
  bu adama sanirim 3-4 senedir ilac veriliyor, mimikleri bakislari onu gösteriyor, abdulaziz öldükten sonra basa geldigi ilk seneler böyle degildi.doktorunun ve cianin parmagi var garanti.
 • veliveli3 ay önce
  veliaht prens, baktı iktidar elden gidiyor, sisi gibi bir an önce diktatör olarak başa geçip, halka ve islam alemine kan kusturacak

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Mart 2019