Rezalet ötesi karar! Mahkeme, onursuz homoların önünü açtı

İzmir Valiliği tarafından alınan 7. İzmir LGBTİ 'Onur Haftası' etkinliği yasağı kararı, mahkemece bozuldu. İzmirli onursuz homolar, bozulan yasakla 17-23 Haziran tarihleri arasında yürüyüşlerini gerçekleştirecekler.

19 Haziran 2019 Çarşamba 14:01
Rezalet ötesi karar! Mahkeme, onursuz homoların önünü açtı

 Taha Emre ÖZDEMİR  yeniakit.com.tr 

17-23 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek 7. İzmir LGBTİ 'Onur Haftası' etkinliği İzmir Valiliği tarafından yasaklanmıştı. Genç LGBTİ tarafından yürütmeyi durdurma istemli başvuru, mahkeme tarafından durdurulma kararı ile sonuçlandı. Karar ikiye bir oyla kabul edildi.

Onursuzların yürüyüş etkinliği programında yer alan "Bondage Atölyesi" ile "Cinsel Oyuncak Atölyesi" Cuma günü yeniden yapılacak değerlendirmenin ardından karara bağlanacak.

İzmir Valiliği yasaklamıştı

İzmir Valiliği, 14 Haziran’da web sitesi üzerinden yayımladığı açıklama ile 17 Haziran’da başlaması planlanan İzmir LGBTİ 'Onur Haftası’nın yasaklandığını duyurmuştu:

"2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu ve Uygulanmasına Dair Yönetmelik ile 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu'nun 11/A-C maddeleri gereğince ilimizde yaşayan insanların  huzur ve güvenliğinin, kişi dokunulmazlığının, tasarrufa müteallik emniyetin, kamu güvenliği ve esenliğinin sağlanması;  milli güvenlik, kamu düzeni, suç işlenmesinin önlenmesi, genel sağlığın ve genel ahlakın veya başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması, olası şiddet ve terör olaylarının önüne geçebilmek amacıyla yapılması planlanan çeşitli etkinlikler Valiliğimizce yasaklanmıştır."

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 19 Haziran 2019 Çarşamba 14:01

YORUM YAZ

 • cesurcesur3 ay önce
  Bu yaratıklar hangi siyasi partiyi destekliyorlar? Bunların değirmeninin suyu nerden geliyor araştır eyyy medya! Harcadıkları paralar,yaşadıkları evler,bindikleri arabalar,nerden geliyor bunların kaynağı?
 • aloalo3 ay önce
  Bu hakim de onlardan mı acaba?
 • SeyfullahSeyfullah3 ay önce
  Kesin bu işte bir i..elik var
 • kürşatkürşat3 ay önce
  hâkim yaptığınız insanlar işte..
 • OktayOktay3 ay önce
  Devletin bu konulara erdik bir şekilde el atması lazım uyuşturu fuhuş eşcinsellik hırsızlık trafik terörü nasil dağda pkk ile asker mücadele veriyorsa poliste şehirde vermeli tabiki yasalar yenı yasalar olmalı insanın hak ve hürriyeti toplumu aile planlamasını etkilememeli
 • cihadcihad3 ay önce
  o hakimlerinde ayreten tutuklanması münasip beslenmesin içirilmesin bu vatandan ne kazandıysa sonuna kadar çekilsin
 • cihadcihad3 ay önce
  kararı bozan hangi kafayı çekmiş hakimse atılsın gitsin homolara peçete tutsun
 • bir garipbir garip3 ay önce
  Bu alcaklarChpnin Hdp iyipartinin kankalaribu alcaklar basaka bir seybeklemek manidardir bu alcarlardan bu beklenir bunlara bu yakisir bunlarda kendilerine yakisani yapiyorlar ,,,,
 • ayşe gülayşe gül3 ay önce
  iş de bu ve buna benzer haramlar yüzünden ülkemizin rızgı daralıyor.
 • Kare Murat Kare Murat 3 ay önce
  Allahım!Eyvahhh ki ne eyvah!!!Izmirin başına büyük felâket gelecek.
 • SofuoğluSofuoğlu3 ay önce
  Onların(LGBTİ) suçu değil,HÜKÜMET'in (AKP+MHP+BBP)suçu.1963 yılından bu yanayasalarında erkeğin erkekle, kadının da kadınla evlenmesini serbest olan ve hatta bütün dünyaya-bilhassa halkı müslüman olan ülkeleri de aralarına katmak için, durmaksızın çalışanBU CİNSİ SAPIK LGBTİ topluluğu AB'ye söz verdiğiniz yasaları ne zamanparçalayıp bunların yüzüneatacaksınız!?BU SAPIKLAR,meydanı boş bulmuşlar.Hak,hukuk eşitlik sözleriyle TOPLUMUN TÜMÜNÜN KENDİLERİ GİBİ olması için var gücüyle çalışıyorlar.Her yerde varlar.Tüm devlet kuruluşlarında."Körler sağırlar, biri birini ağırlar" misali.Biribirlerini kolluyorlar.Eğer,HÜKÜMET böyle duyarsız kalırsa, bir zaman gelecekki, bunlar ne derlerse o olacak.Gidiş o yöne doğru.
 • İdo 1İdo 13 ay önce
  Yapanlara yaptıranlara müsaade edenlere görmezden gelenlere imkanı olupta engel olmayanlara Allah lanet etsin melekleri lanet etsin. Rabbim dilediği gibi helak etsin topunu.
 • AkilAkil3 ay önce
  Ona onay veren hakimde aynı onlar gib homo almasın hakim de dir
 • A.SARIA.SARI3 ay önce
  Şaşırmaya gerek yok, siyonist zihniyet elbette biliyor kibu toplumu çökertmek silahla, darbelerle, ekonomiyi zayıflatmakla olmıycak, olsa olsa fertleri imandan, izandan, ferasetten, örf ve adetlerden uzaklaştırmakla olacak bunu ica ediyorlar. Hukukumuz milli, örf ve adetlerimize ve inancımıza uygun olmazsa, idarecilerimiz bakan körlerden oldukça bu şarlatanlıklar, vurdumduymazlıklar, ahlaksızlıklar göre göre utanmadan sergilenmeye devam edecektir, hem de fütursuzca azarak. Anayasayı tek başına olmasa da yanlarındaki sadık destekçileri MHP varken değiştirmeyen bu iktidara ne demeli. Toplumun yapısını kökünden çökertecek ne kadar kanun ve uygulama varsa yasayla çözmek varken koltuklarına kösülüp durmaları neyle izah edilecektir. Siz bu milletten dürüstlüğünüz, ahlakınız, inançlı görünen kimliğiniz için oy alarak iktidar olmadınız mı? Siz hala dış güçlerin emride gibi hareket ediyorsunuz? Ne bekliyorsunuz adaleti tesis etmek için, bozguncuları yok etmek için, gücünüz mü yetmiyor? Eşçinsellerin yolunu açtınız, zinayı suç olmaktan çıkardınız, dünyanın en pahalı akaryakıtını reva gördünüz, kadın beyanı esas alınır deyip aileleri yok ettiniz, boşanma davaları keyfiyet ile başlayıp boşandığım kocamı sömüreceğim nasıl olsa kanunlar benim yanımda diyen Allah’tan korkmayan karılarla dolup taşar oldu meydanlar. Toplumu ayakta tutan önce ahlaklı aile yapılarıdır, siz İstanbul Sözleşmesini hangi insafla vicdanla imzaladınız be hey Ak Parti.. Reis Reis dedik, coşkuyla arkandan geldik, manzara bu kadar vahim bir hal aldı, sana verdiğimiz oyların hesabını biz nasıl vereceğiz mahşer günü.
 • hasanhasan3 ay önce
  ramazan isimli yorum yapan kişi; sen ecdadımı ağzına böyle manidar ve mesnetsiz bir şekilde alamazsın edebimizi zorla bozdurmayın. eşcinsellerin ne şekide yaşadıkları umrumuzda değil bizi bu olayı müdahil kılan olay yetişmekte olan gençlerimize özendirici bir yaşam tarzı olarak bu ahlaksızlığı imrendirmeleridir.
 • Yusuf canYusuf can3 ay önce
  Buna izin veren öbür tarafta vereceği hesabı düşündüğümde içime bir sevinç kaplıyor bu adam öldüğünde nasıl bilirsiniz dediği de oradaki cemaati iyi bilirdik dedikleri zaman onla beraber cehenneme odun olacaklar insallah
 • Mehmet Tanriverdi Mehmet Tanriverdi 3 ay önce
  Hakim bey de Homo demek, bence tam pazar yürürler, istanbulda da taşkınlık yaparlar, hükümet te aval aval bakar, Hatta duruma müdahale eden polis lere bile soruşturma açtırır.
 • İs-hakİs-hak3 ay önce
  ey hakimler sizdemi homolaştınız siz müslüman deyilsiniz türkde deyilsiniz sizin kanınız yunan kanıile karışıksiz türkleri sapık alçak pislik ibene göt verenlerin memleketi halinemi getireceksiniz sizn gibi hakime lanet olsun tamamda siz layüselmisiniz size bunun hesabını sormayacak yetkililerede lanet olsunallah şerrinizden memleketi ve milleti korusun inş. Not haberde yanlışlık varsa sözümü geri alıyorum.
 • Halim selimHalim selim3 ay önce
  Her gun burda gaylerle ilgili bir başlık var. Nedir alip veremediginiz? Sizin işinizi mi caliyorlar?
 • 3 ay önce
 • Demek ki fetodan sonra adaletin içindeki homolardanda kurtulmamız gerekecek..Demek ki fetodan sonra adaletin içindeki homolardanda kurtulmamız gerekecek..3 ay önce
  Adaletin içinde de homolar var demek
 • müslümmüslüm3 ay önce
  Bunların zinyı suç olmaktan çıkaran, kadın erkek eşitliği ve İstanbul sözleşmesine imza atan sözde dindar ve muhafazakar geçinenlerin iktidarında olması kadar normal birşey yoktur...
 • ÖmerÖmer3 ay önce
  İzmir'de zamanında Lut kavmin torunlarıyız diye pankart açılmıştı. Şaşırdmadık oranın zihniyetinin çoğunun ne olduğunu biliyoruz. Darbede imam tartaklayan bir şehir sonuçta.
 • ceyhunceyhun3 ay önce
  eşcinsellik denen hastalığa kapılmış olanlara ALLAH şifa versin, ama bunu bir gurur gibi taşıyana da taşıtana da lanet olsun.
 • hasanhasan3 ay önce
  17 sene, koca 17 seneden sonra geldiğimiz nokta; dilde rabbimin adı yaşantı roma...
 • NUHNUH3 ay önce
  Milletin başına iyice bela olmaya başladılar. Bir toplumda kötülükler önlenmezse o topluluğu o kötülükler iyici istila eder helaka sürükler. Müslüman ülkede ne yürüşü lan. Erkek erkeğe kadın kadına birlikte olarak hangi onurdan bahsediyorsun.? Neyi hedefliyorsun. Bu başkaldırınızla toplumda neyi ispatlamaya çalışıyorsun.? Bu tip hareketler kesinlikle dış desteklidir ve parasal fonlanıyordur kendilerine daha çok taraftar ve zemin bulmak için bu organizasyonları yapıyorlar. Toplum kamu düzenini bireylerin ahlakını aile yapısını bozmaya yıkmaya yönelik meydan okuyan hareketlerdir. Kesinlikle dernekleri faaliyetleri yasaklanmalıdır. Bu tip sapkın faaliyetler birere hak özgürlük faaliyeti değildir. Mahkemeler bu şekilde değerlendiremezler. Kanunlarla zina ve bu gayrı meşru cinsel sapkın işleri faaliyetleri eğilimler derhal yasaklanmalıdır.
 • AHMETAHMET3 ay önce
  rezalet mahkemesi de ahirette bir mahkeme de hesap verecek
 • Ali RüzgarAli Rüzgar3 ay önce
  O kararı veren Hakimin; oğlunu homoların kılıklarına sokup, karısını ve kızını da alıp, aralarına katıp gezdireceksin. Ellerine de Kocamın-Babamın eseri diye pankart vereceksin. Hatta hakime de aynını yapacaksın.
 • İsmailİsmail3 ay önce
  Biz bu sapıklardan beriyiz, Rabbim neslimizi muhafaza buyursun .
 • Celil yağmuroğluCelil yağmuroğlu3 ay önce
  Emperyalist güçler Türkiyeyi 100 sene önce çözmüşler hiç kafanızı yormayın ,,Başkanın ne kadar yetkisi var,,Valinin ne kadar yetkisi var,,iç işleri bakanın ne kadar yetkisi var,, AMA. ADALETİN. NE KADAR. YETKİSİ. VAR KANUNLARI KİMLER KOYMUŞ ,,BİR HAKIM VE SAVCIYA KALMIŞSA BU İŞLER VAY BİZİM HALİMİZE ,,,Vesselam,,
 • ......3 ay önce
  Yeter artık burası gevuristan değil. Bir kaç hakimin ülkesi hiç değil
 • AlperAlper3 ay önce
  Insan müsveddeleri erkek desen erkek değil kadın desen kadın değil oksijenimi bitirmeseler bari
 • UstaUsta3 ay önce
  Hayvanlardan daha aşagılık pislikler utanma ar namus kalmamış bu adi lerde ar damarları çatlamış lagam çukurları domuzun işkembesindeki pislik bile bu alçaklardan daha temiz toplumun yeni nesilin temeline atılmış dinamittir bu igrençler mahluklar EEEY DEVLETİMİZ BUNLARA ENGEL OLUN YOKSA İŞ İŞDEN GEÇER LUT KAVMİ GİBİ HELAKOLUR GİDERİZ
 • ihsihs3 ay önce
  Sanırım iktidarda CHP var!!! Adalet bakanı da seyfi dede olmalı!!!

Günün Özeti

Günün Karikatürü

22 Eylül 2019