• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Resmen başlıyor! AK Parti'de 'Yerel yönetimler' hamlesi

AK Parti Yerel Yönetimler İstişare ve Değerlendirme Bölge Toplantıları başlıyor. İlkinin Balıkesir’de yapılacağı bölge toplantılarının üç ayrı ilde daha yapılması planlanıyor. Bölge toplantılarında belediye başkanlarına ve diğer katılımcılara çeşitli eğitimler verilmesinin yanı sıra tecrübeli isimlerden deneyim paylaşımları da yapılacak.

Yeniakit Publisher
2021-09-14 16:00:00 -
Resmen başlıyor! AK Parti'de 'Yerel yönetimler' hamlesi

 Yeni Akit/Ankara 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki’nin başkanlığında AK Parti Yerel Yönetimler İstişare ve Değerlendirme Bölge Toplantıları gerçekleştirilecek.

Geçtiğimiz yıl pandemi sebebiyle yapılamayan bölge toplantılarına bu yıl Balıkesir ile başlanacak. Bu toplantıda; Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bolu, Bursa, Çanakkale, Denizli, Düzce, Edirne, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Kırklareli, Kocaeli, Kütahya, Manisa, Muğla, Sakarya, Tekirdağ, Uşak ve Yalova olmak üzere 21 şehirden 201 AK Partili Belediye Başkanı Balıkesir’de bir araya gelecek. Ayrıca bölge toplantılara o bölgedeki AK Partili büyükşehir, il ve ilçe belediye başkanlarının beraberinde; büyükşehir meclis başkanvekilleri, il genel meclis başkanları, il başkanları, il yerel yönetimler, kadın ve gençlik kolları başkanları da katılacak. Balıkesir’in ardından Bölge Toplantıları’nın 15-16-17 Ekim’de Ordu’da, 22-23-24 Ekim’de Şırnak’ta ve Kasım ayında da Antalya’da yapılması planlanıyor.

"Hem eğitim hem de bilgi paylaşıma yönelik toplantılar olacak"

AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından söz konusu toplantılarla ilgili yapılan açıklamada; “31 Mart’tan sonra geçen üç yılda AK Belediyeler’in genel durumu ele alınacak. Hem eğitim hem de bilgi paylaşıma yönelik toplantılar olacak. Bölge toplantılarında geçmiş dönemlerden başarılı belediye başkanlarının bilgi ve tecrübelerini, belediye başkanlarına aktarabileceği ortam oluşturulacak. Bu kapsamda Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetimler Politika Kurulu Üyesi Refik Tuzcuoğlu moderatörlüğünde Samsun Büyükşehir Belediyesi önceki dönem Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve Antalya Büyükşehir Belediyesi önceki dönem Başkanı Menderes Tevfik Türel tecrübelerini katılımcılarla paylaşacak. Geçmişteki tecrübelerin güncel belediyecilik anlayışı ile harmanlandığı vizyoner eğitim programı daha sonra alanında uzman kadrolar tarafından yapılacak olan dijital siyasal iletişim, beden dili, halkla ilişkiler, kaynak geliştirme, mevzuat, bütçe ve personel yönetimi konulu eğitimlerle devam edecek. İllerin kendine özel sorunlarını ve taleplerinin bildirilmesi amacıyla ilgili Bakanlıklardan Bakan Yardımcıları ve ilgili kurumların Genel Müdürleri bölge toplantılarına davet edilecek. Böylelikle şehrin sorunları ilk ağızdan dinlenmiş ve belediyelerin ve şehrin talepleri Bakanlıklara iletilmiş olacak. Toplantılar vesilesiyle Bakan Yardımcıları ve bürokratlarla belediye başkanlarının da kaynaşması hedefleniyor.”

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Salihce

Toplanmışken, Erdoğan sonrası için beyin fırtınası yapın derim. 
 • Yanıtla

fatih

süresiz nafaka, zina, 6284, kadın beyanı esas, çocuk haczi ev ekonomi düzelmedikçe istediğiniz hamleyi yapın kaybedersizniz.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23