Putin'den ABD ve Avrupa gözdağı! '80'den fazla savaş gemisi, filoya katıldı'

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, "2012'den bu yana üç stratejik füze denizaltısının yer aldığı 80'den fazla savaş gemisi, Rus deniz filosuna katıldı" açıklamasında bulundu. Putin'in bu ifadeleri ABD ve bazı Avrupa ülkelerine gözdağı olarak nitelendirildi.

23 Nisan 2019 Salı 18:46
Putin'den ABD ve Avrupa gözdağı! '80'den fazla savaş gemisi, filoya katıldı'

Avrupa Birliği ve Amerika Birleşik Devletleri ile gerilim yaşayan Rusya'da Devlet Başkanı Vladimir Putin, 2012'den bu yana üç stratejik füze denizaltısının yer aldığı 80'den fazla savaş gemisinin, Rus deniz filosuna katıldığını belirtti.

Putin, Rusya'nın St. Petersburg şehrinde iki savaş gemisinin inşası töreninde yaptığı konuşmada, Rusya'nın gemi endüstrisini değerlendirdi.

Gemi inşasıyla ilgili birçok projenin geliştirilme aşamasında olduğuna dikkati çeken Putin, "Gemilerinin zamanında inşa edilmesini umuyorum. Bu, Rusya'nın, hem yakın hem de uzak deniz bölgelerindeki çıkarlarının ve deniz sınırlarının korunması için önemli." dedi.

Rusya'nın, deniz filosunun güçlendirilmesinin gerekliliğine işaret eden Putin, "2012'den bu yana üç stratejik füze denizaltısının içinde bulunduğu 80'den fazla savaş gemisi Rus deniz filosuna katıldı." ifadesini kullandı.

Putin, Rusya'nın, gemi endüstrisinin kadro ve bilimsel teknolojik potansiyelini artırmaya devam edeceğini söyledi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 23 Nisan 2019 Salı 18:46

YORUM YAZ

  • loloradololorado1 ay önce
    savas cikarsa bu sefer amerika teksas olacak.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

25 Mayıs 2019