• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

PKK'nın kurulduğu Fis Ovası'nda ezan sesleri

Terör saldırıları nedeniyle birkaç yıl öncesine kadar evlerinden çıkamayan, günlük ihtiyaçlarını tam olarak karşılayamayan yöre halkı artık huzur içinde ibadet yapmanın hazzını yaşıyor. Caminin açılışı ise bölgede yaşayanların yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

Yeniakit Publisher
2019-11-07 09:34:00 -
PKK'nın kurulduğu Fis Ovası'nda ezan sesleri

Terör örgütü PKK’nın kuruluşunu ilan ettiği, teröristlerin yol kesip, kimlik kontrolü yaptığı, insan kaçırdığı, araç yaktığı, terör saldırıları ve finans kaynağı olan uyuşturucu ekimi ile de gündeme gelen Diyarbakır’ın Lice ilçesine bağlı Fis Ovası’nda sağlanan huzurun ardından bir hayırsever tarafından bölgeye cami inşa ettirildi.  

Diyarbakır’da bir hayırsever, güvenlik güçlerince son yıllarda terör örgütü PKK ve finans kaynağı uyuşturucuya yönelik düzenlenen kararlı operasyonlarla tesis edilen huzur ortamında Fis Ovası’na cami kazandırdı. Caminin açılışı bölgede yaşayanların yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

“Daha önce terör örgütünün karargâhıydı”

AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Süleyman Serdar Budak, yaptığı açıklamada, inşa edilen caminin minare ve kubbe yapısıyla dikkat çektiğini, alt katında da taziye evi olarak kullanılması için bir bölüm ayrıldığını söyledi.

Caminin bölgede inşa edilmesinin ayrı bir anlamı olduğuna işaret eden Budak, “2 yıl öncesine kadar yol kapatmaların, kimlik kontrollerinin yapıldığı ve mazisinde de farklı şekillerde anılan bir yer. Terör örgütü orayı bir karargah gibi kullanmış, kuruluşunu orada yaptığını söylemiş. Şimdi burada bir cami açılıyor. Hem de çok görkemli, vatandaşın ihtiyacına cevap verecek bir cami” dedi.

“Kur’an kursu da inşa edilecek”

Terör örgütü PKK’nın faaliyetlerinden önce bölgenin ilim ve irfan yuvası olduğunu dile getiren Budak, “Camiyi yaptıran hayır sahibi orada Kur’an kursu da inşa etmeyi planlıyor. Hayata geçerse oranın tamamen atmosferi değişecek, bir ilim irfan yuvası haline dönüşecek. İnşallah orada yetişen gençler, anne babalarına, ülkelerine, memleketlerine faydalı bir genç olacak. Terör örgütü PKK, insanların hem dini inanışlarını hem kültürlerini değiştirmeye çalıştı. Biz tekrar özümüze, aslımıza dönmek zorundayız. Bu cami de belki ona vesile olur” sözlerine yer verdi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Davudi

Elhamdülillah, bir kale daha feth edildi. Daha çok feth edilecek kaleler var. Cenab-ı الله yapandan, yaptırandan ve Reisimizden razı olsun
 • Yanıtla

Ahmet

Amin...
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23