• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Özellikle askerlik celp dönemlerinde mesken tutuyorlar! Bu şahıslara itibar etmeyin, derhal güvenlik birimlerine bildirin

Vatandaşları kandırmak adına denemedikleri yol kalmayan dolandırıcılar, 'Arkadaşımız askere gidecek, maddi durumu yok' yalanıyla para toplamaya başladı. Son zamanlarda bu dolandırıcılık yönteminde artış gözlemlenirken, Eskişehir Emniyet Müdürlüğü de vatandaşların bu tarz kişilere itibar etmemesi konusunda uyarıda bulundu.

Yeniakit Publisher
2020-01-18 13:41:00 -
Özellikle askerlik celp dönemlerinde mesken tutuyorlar! Bu şahıslara itibar etmeyin, derhal güvenlik birimlerine bildirin

Son zamanlarda artan, 'Arkadaşımız askere gidecek, maddi durumu yok' denilerek para toplayan şahıslara dikkat edilmesi gerektiği belirtiliyor. İnsanların milli duygularını sömürerek tepsi, Türk bayrağı ve kolonya ile park ve kafeleri dolaşan bu şahıslara vatandaşların itibar etmemesi, durumu güvenlik birimlerine iletmesi gerekiyor.

Korkup para verenler var

Eskişehir'de, özellikle askerlik celp dönemlerinde kafe, park ve alışveriş merkezleri kimliği belirsiz şahıslar tarafından mesken tutulmuş durumda. Bir tepsi içinde, Türk bayrağı ve kolonya bırakılarak vatandaşları tek tek dolaşan bu şahıslar, 'Arkadaşımız askere gidecek, maddi durumu yok' diyerek para topluyor. Özellikle kentin yoğun bölgelerine gidip, insanların milli duygularını sömürerek para koparmaya çalışan şahıslar, karşılık bulamadığı takdirde de ısrarlarına devam ediyor. Bu esnada bazı vatandaşlar ‘tepki görme’ korkusuyla para verse de, bazı vatandaşlar ise şahısları polis ekiplerine bildiriliyor.

Öte yandan Eskişehir Emniyet Müdürlüğü ise, vatandaşların bu tarz kişilere itibar etmemesi konusunda uyarıda bulundu.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Okan

Ipsala sinir kapisinda sürekli gurbetcilere duygu sömürüsü yapiyor bunlar ama malesef önlem alan yok yillardir ayni devam ediyor.
 • Yanıtla

İbrahim Alklıç

Eskişehirliler bizden (Manisa'dan) öğrenmiş olmalılar. Bizde 30 senedir bu kurnazlar para topluyor. '90-Lı yıllarda bilhassa iyi para topluyorlardı. Sonra kabak tadı verince kimse ilgilenmez oldu. Bazen de insana yapışıyorlar, sanki zorla alacak!
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23