• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Özel ve Özkoç'a konuşma yasağı geldi iddiası

Sonar Araştırma Başkanı Hakan Bayrakçı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP Grup Başkanvekilleri Özgür Özel ile Engin Özkoç'a konuşma yasağı koyduğu yönünde işaretler olduğunu söyledi.

Yeniakit Publisher
2020-06-02 04:39:00 -
Özel ve Özkoç'a konuşma yasağı geldi iddiası

Sonar Başkanı Hakan Bayrakçı, Kılıçdaroğlu'nun son günlerdeki söylemleri ile partiyi masa örtüsündeki dağınıklıkları toplamaya çalıştığını ileri sürdü.

Bu çerçevede CHP'nin iki grup başkanvekilinin uzun süredir Meclis kürsüsünden konuşmadığında dikkat çeken Bayrakçı, Kılıçdaroğlu'nun Özgür Özel ile Engin Özkoç'a konuşma yasağı koyduğunu ima etti.

Diğer konukların Özel'in bir televizyon kanalında canlı yayına çıktığını söylemesi üzerine ısrarını sürdüren Bayrakçı bahsettiğinin aynı şey olmadığını söyledi. Özel'in kişi olarak bir TV kanalına çıkmasıyla söylediğinin aynı şey olmadığının altını çizen Bayrakçı, Özgür Özel'in CHP'yi temsilen konuştuğu Meclis'teki kürsüde yaptığı ve sonrasında darbe tartışmalarına neden olan konuşmasından bu yana bir daha açıklama yapmadığını ifade etti.

CHP'nin AK Parti'nin yüzde 40 ile yüzde 50 arasındaki oylarından pay almasının tek yolunun da bu olduğunu savunam Bayrakçı, kurultayda Özel ve Özkoç gibi kişilerin tasfiye edileceğini düşündüğünü söyledi.

Özel ve Özkoç'un yaptıkları yüksek tondaki açıklamaların partiye oy kazandırmadığını ve sadece kurultaya yönelik söylemler olduğunu iddia eden Bayrakçı partinin oyunu artıracak, AK Parti'den oy koparmasını sağlayacak olarların ise İlhan Kesici, Faik Öztrak gibi aklı selim konuşan, söyledikleri dinlenen kişiler olacağının altını çizdi.

Bayrakçı, sözlerini "CHP'nin oya ihtiyacı var inada değil" diye bitirdi...

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

murat

chp nin önce tövbeye ihtiyacı var
 • Yanıtla

Eyup

Ulan bunlar konuşsada zaten ciddiye alanmı var. Allahın günü yüce Türk milletinin seçtiği kişiye hakaretten terbiyesizlikten başka birşey söyledikleri yok. Tek bildikleri şey saray saray deyip birde hav hav hav.... Devlet başkanımızın ismini bile telaffuz etmeyip " saraydaki kişi" diye hakaret edenler asla iktidar yüzü görmeyeceklerdir. Artık darbede yapamıyorlar geriye tek seçenekleri kalıyor : hav. hav. hav...
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı