Oy ve Ötesi yine devrede!

Daha önceki seçimlerde, seçimin güvenliği üzerinden algı operasyonlarında bulunan Oy ve Ötesi adlı Gezici grup yine devreye girerek sandıklara müşahit aradığını duyurdu.

24 Mart 2019 Pazar 01:33
Oy ve Ötesi yine devrede!

Daha önceki seçimlerde seçimlerin meşruiyetine gölge düşürmek için devrede olan Oy ve Ötesi isimli Gezici dernek bu seçimde de harekete geçti. Daha önce sözde bir rapor hazırlayan ve seçim güvenliğinin olmadığını iddia eden grup, müşahit toplamaya son sürat devam ediyor.

Kolluk kuvvetine yapılacak ihbardan rahatsızlar

Grup, ayrıca son yapılan düzenlemelerde, bir ihbarla sandık başına gelen kolluk kuvvetinin de seçmene etki edeceğini de savunarak güvenlik güçlerinin sandıklardan uzak durmasını istemişti.

Sandıkların taşınmasına karşı çıktılar

Terör örgütü PKK'nın seçmene yönelik baskısına yönelik bir tedbir olan 'sandıkların taşınması'nın yasalaştırılmasına da itiraz eden dernek, halkın ikametgahına en yakın yerde oy kullanmasını istemişti.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 24 Mart 2019 Pazar 01:33

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    24 Mayıs 2019