Otakçılar İmam Hatip Lisesi gönülleri fethedecek

Eyüpsultan’da başarılı öğrencileriyle ön plana çıkan Otakçılar Anadolu İmam Hatip Lisesi, gönülleri fethetmeye hazırlanıyor.

02 Mayıs 2019 Perşembe 12:48
Otakçılar İmam Hatip Lisesi gönülleri fethedecek

 Haber Merkezi 

28 Şubat darbe sürecinin kökünden kazımaya çalıştığı İmam Hatip Okulları, son dönemde önündeki engellerin kaldırılmasıyla eski başarı düzeyini yakaladı. Milli ve manevi değerleri gönüllere nakşeden, pırıl pırıl bir nesil yetiştiren İmam Hatip Okulları, özellikle kültürel ve sosyal etkinlikleri ile ilgi odağı oluyor. Eyüpsultan’da başarılı öğrencileriyle ön plana çıkan Otakçılar Anadolu İmam Hatip Lisesi de, Türkiye’de eşine az rastlanan bir programla, gönülleri fethetmeye hazırlanıyor.

Kulakların pası silinecek

İstanbul’un gözde okullarından Otakçılar Anadolu İmam Hatip Lisesi, İslam medeniyetinin özünü kavrama ve tarihe ışık tutması açısından kutlu şehirleri konu edinen “Şiirler ve Şehirler” isimli bir program düzenleyecek. SETA Vakfı Konferans Salonu’nda izleyenlerin beğenisine sunulacak etkinlik, yarın saat 18:30’da başlayıp 20:00’de son bulacak.

İslam medeniyetinin kutlu şehirlerine yazılmış şiirlerin seslendirileceği programda, 170’e yakın öğrenci görev alacak. Ağırlıklı olarak klasik şiirlerin okunacağı dinletide, Yahya Kemal, Nizar Kabbani veArif Nihat Asya gibi ünlü şairlerin eserleri fon müziği eşliğinde yorumlanacak. Filistinli Müslümanların Kudüs’ün yalnız bırakılmaması yönünde hazırladığı kısa film gösterimi yapılacağı gecede, Otakçılar Mehterânı ise “Genç Osman Marşı”nı okuyacak. Otakçılar Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Rüştü Özker ise yaptığı açıklamada, “Otakçılar Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin güzide ve idealist öğretmenlerinin rehberliğinde, birbirinden yetenekli öğrencilerin gayreti ile güzel bir program hazırladık. Şehirlere şiirlerin ışığında bir pencere açacak programımıza gelecek olan davetlilerin hoş bir akşam geçireceğini umuyoruz” ifadelerini kullandı.

Yeni Akit Gazetesi

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 02 Mayıs 2019 Perşembe 12:48

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    24 Mayıs 2019