Ortadoğu’nun eli kanlı kiralık katilinden Türk basınına tehdit: Hesap verecekler!

ABD kuklalığında Suudi Arabistan’la yarışan BAE’nin tetikçisi ve Ortadoğu’da kurduğu infaz timleriyle ünlenen kiralık katil Muhammed Dahlan, Türk basınını terör yandaşı olmakla suçlayarak tehdit etti.

07 Aralık 2018 Cuma 10:24
Ortadoğu’nun eli kanlı kiralık katilinden Türk basınına tehdit: Hesap verecekler!

Ortadoğu’nun istenmeyen çocuğu Birleşik Arap Emirlikleri’nin Veliaht Prensi Muhammed bin Zayed'in tetikçisi Muhammed Dahlan, kirli oyunlarını dünya gündemine taşıyan Türk basınını hedef gösterdi. Türk basınında yer alan haberlerde, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ile BAE Veliaht Prensi Zayed'in, Cemal Kaşıkçı suikastını Muhammed bin Dahlan'a yıkmaya hazırlandığını birden fazla kaynağa dayanarak yazılmıştı. Bu yüzden çıkan bir tartışmada da Dahlan'ın yaralandığı ve tedavi altında olduğunu ifade edilmişti.

Terör hamisinin uşağı, Türk basınını suçladı!

Mısır'da istihbarat çevrelerine yakın gazetecilerden Sami Kemal de Türkiye’de Yeni Şafak'ın duyurduğu haberi doğrulamış, hatta İsrail'in Dahlan'ı tedavi için Tel Aviv'e çağırdığını ileri sürmüştü. Sözkonusu gazeteci ayrıca, bizzat İsrail Başbakanı Benyamin Netahyahu'nun Dahlan'ı kurtarmak için devreye girdiğini ve "Adamımızı harcatmayız" dediğini iddia etmişti. Bu haberler Arap coğrafyasında büyük ses getirince Dahlan çılgına döndü. Tezgahları bozulan Dahlan, Yeni Şafak üzerinden Türk basınına saldırdı. Kendisine yakın El Arabia Hades televizyonuna açıklamalarda bulunan Dahlan, kendilerini desteklemeyen Türk basınını 'terör yandaşlığı' ile suçladı.

Açık açık hedef gösterdi

Basının Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman ve BAE Veliaht Prensi Zayed ve Mısır Cumhurbaşkanı Sisi'ye 'yalan haberlerle saldırdığını' iddia eden Dahlan, Selman, Zayed ve Sisi'yi '50 yıl ayakta kalacak ve yıkılmayacak liderler' şeklinde tarif etti. Dayak yediğini duyuran gazeteyi terör destekçiliği ile suçlayan Dahlan, "Ortadoğu'nun istikrarını tehdit ediyorlar. Filistin, Libya, Irak ve Suriye'de terör yanlısı yayınlar yapıyorlar, hesap verecekler" dedi. Dahlan tehditlerini Twitter hesabından da sürdürdü. Dahlan'a yakın isimler ise paylaşımın altına yaptığı yorumlarda isim vererek Yeni Şafak Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül ile muhabiri Yılmaz Bilgen'i hedef gösterip tehditler savurdu.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 07 Aralık 2018 Cuma 10:24

YORUM YAZ

 • köylüköylü3 ay önce
  komikliğe bakın, terörist terörden şikayeti var
 • fatoşşşşşşşşşfatoşşşşşşşşş3 ay önce
  bunun arkasında yahudi israel var sözler ısraile ait. bu sadece piyon
 • mertmert3 ay önce
  Ebu Leheb-in torunu insana benzemedik it oğlu it.İnsan olsan israil-i tehdit edersin, ama insan olsan o surat sende olmaz kiralık katil.
 • mehmet önenmehmet önen3 ay önce
  sisikatilini savunan biri zaten insan olamaz.
 • ahmetahmet3 ay önce
  itin kopuğun başteröris- hain ve munafığı ve patronu olan zalimBAE/Suud/Siyonistleri Türk basını çok güzel sobeledi, deşifre etti... aynen devam bu adam tasfiye oluncaya ve tüm müslümanlarca tanınıncaya kadar..
 • NurNur3 ay önce
  Beter ol dahlan sende işbirlikçilerinde katil islam düşmanı tc uzattığın dilin kopar inşallah köpek
 • zakozako3 ay önce
  ulan Kafir ..... nediyon lan
 • aliali3 ay önce
  bu hayıngazzede israil emrile ve silahile cok mazum muslıman kanı akıttı cezası cehenem ve biise almasır
 • sütçü imamın torunusütçü imamın torunu3 ay önce
  siyonist uşağı aşağılık yaratıklar efendilerinizler ile beraber cehenneme kadar yuvarlanin kütükler
 • yüzyılönce petrolden yiyenler bunun gibileri kuzyırağada pkkyı getirmek ipekyolunu israile bağlama derdindeler yüzyılönce petrolden yiyenler bunun gibileri kuzyırağada pkkyı getirmek ipekyolunu israile bağlama derdindeler 3 ay önce
  benim halkım yiyeceğine yahudi abd abyesin diyen i getirmek için uğraşıyolar gazze açıklarındaki doğalgaz
 • şenay doğan şenay doğan 3 ay önce
  hasbinallahu ve nimel veki
 • veysiveysi3 ay önce
  onlar bizim teröristimiz , biz de onların teröristiyiz...hepimiz yaykta kalmak ve varlığımızı idame ettirmek için birilerini düşman ilan etmek zorundayız...!!!
 • HasanHasan3 ay önce
  Devlet gayri resmi bir örgüt kurup dünyada ne kadar bunun gibi şerefsiz münafık varsa yok etmeli...

Günün Özeti

Günün Karikatürü

22 Mart 2019