• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Operasyon sinyali sonrası katil Esed'den teröristlere koruma kalkanı

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın operasyon sinyali sonrası katil Esed rejiminin teröristleri korumak amacıyla Kuzey Halep'e çok sayıda asker ve teçhizat konuşlandırdığı öğrenildi.

Yeniakit Publisher
2021-10-18 17:35:00 -
Operasyon sinyali sonrası katil Esed'den teröristlere koruma kalkanı

Londra merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi'nin (SOHR), Suriye'deki kaynaklarına dayandırdığı iddiaya göre katil Esed rejimi, Türkiye'nin harekat sinyallerinin ardından Kuzey Halep'e çok sayıda asker ve teçhizat konuşlandırıyor. Türk obüsleri terör yuvalarını döverken, terör örgütü YPG/PKK'da olası bir operasyonun yanı sıra, "Türkiye-Rusya anlaşması" endişesi hakim.

Türkiye ve Suriye Milli Ordusu, Türkiye sınırında artan terör örgütü YPG/PKK saldırıları karşısında güvenli hat oluşturma politikasını genişletmek için, Suriye'nin kuzeyindeki hareketliliğini hızlandırdı.

Geçtiğimiz hafta Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan da, Türkiye'nin Suriye'den kaynaklanan tehditleri yok etmekte kararlı olduğunu söyledi.

Londra merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi'nin yerel kaynaklara dayandırdığı habere göre, Esed rejimi Kuzey Halep'e çok sayıda asker ve teçhizat konuşlandırıyor. İran haber ajansı Mehr tarafından da aktarılan habere göre kaynaklar, rejim güçlerinin, Türk ordusunun kuzey ve kuzeydoğu Suriye'de askeri bir harekatı sinyallerinin ardından T-90 tankları ve toplarının yanı sıra, çok sayıda askeri teçhizatı Kuzey Halep'e konuşlandırdı.

İnsan Hakları Gözlemevi kaynakları bugün erken saatlerde, Suriye'deki Türk kuvvetlerine 'hazırlıklarını en üst düzeyde çıkarma' emri verildiğini ileri sürdü.

Türk topçuları terör yuvalarını vuruyor

Suriye Milli Ordusu'nun, TSK desteğinde Suriye'nin kuzeydoğusunda terör örgütü DSG/YPG'e yönelik harekat hazırlığı sürerken Rus destekli Suriye rejim ordusunun başta İdlib olmak üzere Suriye'nin batısındaki muhalif grupların denetiminde olan bölgelere saldırılarını arttırdı.

Kaynaklara göre Türk obüsleri, bugün erken saatlerde bazı terör noktarını hedef aldı.

Rejimin haber ajansı SNA'nın Askeri Uzmanı Ahmed Hamadeh, geçtiğimiz günlerde Türkiye'nin Suriye'de yeni bir harekatının yakın olduğunu söyledi.

YPG'yi korku sardı: Türkiye ve Rusya anlaşabilir

Öte yandan terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı YPG'nin 'sözde' sözcüsü Nuri Mehmud, Türkiye ile Rusya arasında olası bir anlaşmadan endişe duyduklarını söyledi.

star.com.tr

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

bir taşla iki kuş avlayacağız

yıllarca terör örgütleri ni Türkiye ye karşı besleyen destek leyen ve yüzbinlerce insanı öldüren katleden ve milyonlarca insanı evinden barkından eden zalim katil köpeğin teki bu Esad
 • Yanıtla

Barış

Yıllarca kendi topraklarında apo itini besledi bu katil Esad halende kendi topraklarında teröristleri barındırıyor esas savaşmak Esad rejimi ile yapılmalı topyekün 30 km derinlik yetmez şerefsiz hainler kaçar tekrar gelir sınırımıza Esadı dize getirmek gerek karşımızda kim olursa olsun fark etmez
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23