• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Öğrenciler dikkat! Yeni bir ders geliyor

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Kültür Tarihi dersinin yeni eğitim öğretim yılında müfredata ekleneceğini açıkladı.

Yeniakit Publisher
2022-08-05 12:47:00 -
Öğrenciler dikkat! Yeni bir ders geliyor

Kadıköy Atatürk Fen Lisesi'nde Erhan Afyoncu Kütüphanesi'nin açılışına katılan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Kültür Tarihi dersinin müfredata ekleneceğini duyurdu.

Bakan Özer, "Bunu ilk defa açıklıyorum. Kültür Tarihi ile ilgili bir ders çalışmamız var. Yeni bir müfredat oluşturma çalışmamız var. Atmış olduğumuz her bir adımı birleştirecek olan ama öncelikle okul yönetiminden başlayıp öğretmenlerin Kültür Tarihi ile tanışacakları, zenginleşecekleri bir alan oluşturmak adına önemli bir adım atacağız. Bunun hazırlıkları bitmek üzere. Eğitimleri tamamladıktan sonra müfredatımıza inşallah Kültür Tarihi dersimizi kazandırmış olacağız" dedi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ahmet

Çok sevindik bu müjdeye. O kadar çok sevindik ki anlatamam. İşte eğitim in böyle derslere ihtiyacı var. Eğitim alanında böyle vizyonlu ve yenilikçi bakanlara ihtiyacımız var. Tebrikler sayın bakan.

Ali

Helal olsun adama. Bolca ana okulu simdide tarih. Ne gerek var fen. Matematik kafanı yoracaksın. Nenmi yavrum nenni, birazda hikaye tamam. Gayri Bi yedi sekiz bin tarihihci alırsınız.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23