• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

O görüşmeyle ilgili ilginç iddia! 'Bizzat Abdullah Gül gönderdi'

Ortaya attığı pek çok asılsız iddia ile gündem olan Ahmet Takan'dan yine bir ilginç çıkış geldi. Takan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan randevu isteyen Beşir Atalay'ın bu talimatı 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'den aldığını öne sürdü.

Yeniakit Publisher
2020-01-15 11:22:00 -
O görüşmeyle ilgili ilginç iddia! 'Bizzat Abdullah Gül gönderdi'

Korkusuz gazetesi yazarı ve 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eski danışmanı Ahmet Takan, bugün için kaleme aldığı yazısında yine ilginç iddialarda bulundu.

Bir süre önce, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisinden randevu isteyen eski başbakan yardımcısı Beşir Atalay'ın talebini "Gelmiş 70 yaşına benden randevu istiyor" diyerek reddettiği iddia edilmişti.

Ahmet Takan ise, konuyla ilgili olarak, bir kaynağının kendisine aktardığı bilgiye göre; bu görüşmenin bir süre önce gerçeleştiğini ve Atalay'ı da Abdullah Gül'ün bizzat gönderdiğini ileri sürdü.

Takan, kaynağının, “Abdullah Gül göndermiş. Yeni kurulacak parti olarak biz sana muhalefet etmeyelim sen de bize yüklenme mahiyetinde şeyler söylemiş. Erdoğan, Atalay’ı uğurlayıp görüşmenin içeriğini yakın çevresine anlattıktan sonra epey bir güldü” dediğini ifade etti.

"Gül'ün talimatıyla gitmiş"

Ahmet Takan'ın yazısının ilgili bölümü şöyle:

"Hafızam beni yanıltmıyorsa; 2019 Ağustos ayı sonunda Ali Babacan ile hareket eden Beşir Atalay’ın Erdoğan’dan randevu istediği duyulmuştu. Erdoğan’ın 'Partiden istifa etmiş. Benden randevu istiyor. Gelmiş 70 yaşına. Bu saatten sonra ne demeye geleceksin bana. Biraz tuhaf buldum açıkçası' dediği haberlere yansımıştı. Bir kaynağım. Bir süre önce görüşmenin gerçekleştiğini söyleyerek şu ifadeleri kullandı;

'Abdullah Gül göndermiş. Yeni kurulacak parti olarak biz sana muhalefet etmeyelim sen de bize yüklenme mahiyetinde şeyler söylemiş. Erdoğan, Atalay’ı uğurlayıp görüşmenin içeriğini yakın çevresine anlattıktan sonra epey bir güldü.'

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Sahin Efendih

HayurunNISA ile icip vatan ...inligi Tescilli olan ABDUDULLah gül haberi yapmayin
 • Yanıtla

SOKAĞIN SESİ

ÜÇ NANKÖRLERİN HABERLERİ RESİMLERİNİ GÖRÜNCE MİDEM BULANIYOR
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23