O çağrı yeniden gündeme geldi! Önkibar, saldırıya uğramadan önce…

Ankara'da bazı kişiler tarafından saldırıya uğrayan Sebahattin Önkibar’ın sosyal medyadan yaptığı Canan Kaftancıoğlu paylaşımları gündeme geldi.

26 Mayıs 2019 Pazar 15:56
O çağrı yeniden gündeme geldi! Önkibar, saldırıya uğramadan önce…

 Aydın Çetin  Yeniakit.com.tr 

Ankara’daki evinin yakınlarında bazı şahısların saldırısına uğrayan Sebahattin Önkibar’ın mesajları olayın ardından yeniden gündeme geldi. Önkibar, Kaftancıoğu ve Livaneli’ne “İmamoğlu’ndan uzak durun, zarar vermeyin” çağrısında bulunmuştu. Önkibar, saldırı öncesinde Canan Kaftancıoğlu için diye yazan takipçisinin “Anlamadığım bu kadının nasıl bir gücü var ki hâlâ koltukta!” mesajına destek vermişti.

Saldırı sonucu ve 10 günlük iş göremez raporu alan Önkibar’ın kısa süre önce attığı Canan Kaftancıoğlu ve Zülfi Livaneli aleyhindeki sert mesajlar gündeme geldi.

Önkibar’ın sosyal medyada gündeme taşınan 19 Mayıs 2019 tarihli mesajında “illegal örgütlere” desteği açıkça bilinen CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile PKK’nın haber ajansına Türkiye’yi kötülemesiyle ünlü Zülfü Livaneli’ye “Ekrem İmamoğlu’ndan uzak durun!” çağrısında bulunması dikkat çekiyor. Önkibar, mesajında şu ifadelere yer veriyor:

“Biz Ekrem İmamoğlu’nu çok önemsiyoruz. Ailesini de tanırız, gerçek Türk Milliyetçisidirler. CHP’lilere de bir çağrım var! Livaneli, Kaftancıoğlu İmamoğlu’ndan uzak durun! Bu yarışı CHP-AKP yarışına dönüştürürseniz İmamoğlu’na kaybettirirsiniz.”

“Bu kadının nasıl bir gücü var ki hâlâ koltukta!”

Önkibar, Canan Kaftancıoğlu taraftarlarından gelen tepki ve tehditler üzerine, tepkisinin dozunu daha da arttırıyor.
Önkibar, “Anlamadığım bu kadının nasıl bir gücü var ki hâlâ koltukta!” diye yazan takipçisine destek veriyor.

Kimse Canan’a oy vermedi

Önkibar, “Kaftancıoğlu seçimden önce kendi büyükşehir adayı gösterilmeyince istifa etmedi miydi? Rest çektiydi vs. Kimse Canan’a, Livaneli’ye oy vermedi kusura bakmasınlar!” diye yazan sosyal medya kullanıcısının mesajına da “RT” ile destek vermesiyle dikkat çekmişti.
Tepkilerini ifade eden ve Önkibar’ın mesajlarını RT’lediği diğer mesaj sahipleri de Kaftancıoğlu ve Livaneli gibi zatların İmamoğlu’na zarar verdiğini öne sürmüşlerdi.
Önkibar, saldırıya uğramadan önce, sürekli olarak Canan Kaftancıoğlu ve Zülfü Livaneli aleyhindeki sert paylaşımlarıyla dikkat çekmişti.


Kaftancıoğlu’ndan geçmiş olsun yok

Öte yandan, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun saldırıya uğramadan önce kendisini Ekrem İmamoğlu’ndan uzak durmaya çağıran Önkibar’a geçmiş olsun dileğinde bulunmaması da dikkat çekti. Önkibar’ın hedef aldığı Livaneli de, Önkibar’a geçmiş olsun dileğinde bulunmamayı tercih etti.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 26 Mayıs 2019 Pazar 15:56

YORUM YAZ

 • leventkleventk29 gün önce
  mezhepçinin kızılı olduğuiçin ağa patronu tarafındantutulduğu için , islama , sünnilere kin nefret dolu olduğu için tutulmaktadır..
 • yaşar inanyaşar inan29 gün önce
  bu milletinbüyüklüğü imam oğlununchplideğil milletintümünün evladıgibiduruşun a evetdemesindegizlidir.
 • yaşar inanyaşar inan29 gün önce
  bu milletinbüyüklüğü imam oğlununchplideğil milletintümünün evladıgibiduruşun a evetdemesindegizlidir.
 • kibarcikkibarcik29 gün önce
  yşıye yıye gerdanın adeta gergedana boynuna donmuş alt katın nasıldır fotograftan bellı degıl ust gıbı ıse necazetten kurtulamassın veselam
 • aliali1 ay önce
  Valla ne yaparsanız yapın reisin sonu yaklaşıyor ülke batık piyasalar düzelmediği sürecede tamamen gidecek piyasaların düzelmesi içinde eski sistem şart Başkanlık değişmelidamat gitmeli tarım bakanı gitmeli daha iyi kadrolar gelmeli ve eski parlementer sisteme geçilmeli yoksa yabancı yatırımcı asla gelmez tabi suriyeli ıraklı afgan harici
 • KürşatKürşat1 ay önce
  Önkibar,Livaneli,kaftancıoğlu vs vs. Yiyin birbirinizi hain ka.peler.
 • LütfiLütfi1 ay önce
  Sana nediye saldırsınlar kimsinkilaz hocanın dediyi gibi akşam öyle sabah böyle sokkayım böyle aşka yalansa söyle birzamanlar ülkücüydün birzaman mütedeyyin bugün sosyal demokrak yarınınsa karanlık
 • TakipçiTakipçi1 ay önce
  Demek ki kaftancıoğlu bir mafya babası , daha neler !
 • Tuhaf!Tuhaf!1 ay önce
  Buna kim saldırır yaa? B.ka saldırılır mı?
 • ........1 ay önce
  chp nin adeti bu. kandi iclerinde it gibi dalasirlar yetmez memleketi karistirirlar. tam bir anarsist yuvasi.
 • hasanhasan1 ay önce
  Kendinizce kurgu algisi yapacaksiniz. Polis saldiranlari yakaladi, gorecegiz kimler kiskirtimis bu serefsizleri.
 • ahmed saidahmed said1 ay önce
  haa şeytan şeytanı çelmelemeye kalkışmış..
 • SalSal1 ay önce
  Saldırı yapan alçak chppk 'liler derhal tutuklansın
 • Serseri Serseri 1 ay önce
  gündemde durmak için ne olduğu belliolmayan yalanlarla dolu bir hiç
 • dünya misafiridünya misafiri1 ay önce
  bir zamanlar milliyetçi muhafazakar şimdilerde komünist takılan bu adam tehlikeli bir adamdır . dpğrusu dayak yemesine üzülmüyorum
 • NurNur1 ay önce
  KURGUPROVSKASYON KAŞIYORLAR PRİM YOK

Günün Özeti

Günün Karikatürü

26 Haziran 2019