NETFLİX için gözler RTÜK’te!

Akit, gündeme taşıdığı Netflix’in maskesini düşürmeye devam ediyor. Konunun uzmanları RTÜK’ü göreve çağırırken, Netflix’in yayın politikasının Türk aile yapısını hedef aldığını kaydederek, devletin denetim mekanizmasının işletilmesini istedi.

26 Temmuz 2019 Cuma 11:07
NETFLİX için gözler RTÜK’te!

 Hakkı Bilir  İstanbul 

Yeni nesil televizyon ekranı Netflix’in maskesini düşürdüğümüz yayınlarımız büyük yankı uyandırdı. İnternetten veri akışı sağlayan Netflix’in, eşcinsel ahlaksızları göklere çıkarması ve hiçbir ciddi yaptırıma uğramaması kamuoyunda huzursuzluğa neden oldu. Eşcinsel sapkınlığın aleni şekilde propagandasının yapıldığı dijital platformun yayınlarının durdurulması için RTÜK’e peşi sıra çağrılar geldi.

İvedilikle yasaklanmalı

Akit’e konuşan Araştırmacı yazar Ercan Çifci, dijital yayın platformlarının aileyi yok etmek için programlandığına dikkat çekerek, “LBGTİ+ üzerinden geliştirilen aileyi yok etme, gençliği ifsat projesi medya kullanılarak kitlelere ulaştırılmaktadır. Eşcinselleri olumlu gösteren filmler, sinema ve müzikler, edebiyat ve resimler, yazar ve sanatçılar başroldedir. Temel gayeleri; eşcinsellerin duydukları utancı köreltmek, vicdan azaplarını dindirmek, eşcinsellerin ebeveynlerini ‘sapık çocuk’ duygusundan uzaklaştırmak, hepsinden önemlisi suçluluk duygusu yerine onur duygusu vermek” dedi. Netflix tehlikesine dikkat çeken Çifci, “Başta internet ortamı olmak üzere Netflix gibi kanallarda açıktan açığa eşcinsel bir yaşam tarzı işleniyor. RTÜK gereken müdahaleyi yapmalı” dedi.

Devlet bu tarz platformları ciddi denetime tabi tutmalı

Avukat Necip Kumandan ise, RTÜK’ün Netflix’e karşı yetkilerini kullanması gerektiğin hatırlatarak, “Ülkemizde LGBTİ’yi öven, yayan, yayın yapan kişi ve kuruluşların yasal düzlemde cezalandırılmaları sağlanmalıdır. Bu noktada yasal bir boşluk varsa bir an önce de giderilmelidir” ifadelerini kullandı. Netflix ve türevlerinin denetimlerinin yeterli olmadığının anlaşıldığını kaydeden Kumadan, “Eşcinselliğin aleni şekilde propagandasının yapıldığı yayın içerikleriyle karşı karşıyayız. Bu mecraları özellikle gençler çok ciddi şekilde takip ediyor. Devlet vatandaşını her türlü olumsuz durumdan korumakla mükelleftir. Bu minval üzere bu tarz içerik yayınlayan platformlar ciddi denetime tabi tutulmalıdır” ifadelerini kullandı.


Yeni Akit Gazetesi
Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 26 Temmuz 2019 Cuma 11:07

YORUM YAZ

 • Kamil SönerKamil Söner1 ay önce
  Bu ne saldırgan kaynaksız ve yalan kaynağıdır böyle. Üç kuruş için yaptığınız bu çoğunluğu kaynaksız ve boş haberler en büyük günah. Affedilmeyen günah gayrimüslime dahi kime olursa olsun iftiradır. Sizin vatandaşlarınız Arap medyası akit kapanması için btk'ya şikayet edeceğim.
 • Ramazan KayaRamazan Kaya1 ay önce
  ulan kemal sunalın filmleri bile artık sansürlü batsın sizin gibi kurum
 • Mert çetinMert çetin1 ay önce
  Saçmalık nezaman olduda halk devleti yönetirken devlet halkı yönetir oldu.Rtük 'ün yaptığı hep aynı kapat gitsin Rtük ü yöneten kişiler hep böylemi.Ben para veriyorsam hertürlü yayınımı izlerim.Ozaman aile paketi yapsın.Olmadı seçenekler sunsun ö.r nekBen kan görmek istemiyorum diyelimFilimi başlatmadan önce bize seçenek sunsun kan istemiyorum küfür istemiyorum vb. Yada doğruca Rtük denetiminde izle butonu olsun.Orginal izle butonu olsun.Rtük butonuna tıkladığımız zaman Rtük nasıl halkın izlemesini istiyorsa. Öyle sunsun.Ben bu sistemi diyer ülkeler yapmadan biz yaparsak daha iyi olur.Ben bu sistemi daha fazla ileri taşıdım Rtük benle iletişime geçerse anlatırım.E posta [email protected]
 • Yeter akitYeter akit1 ay önce
  Akit bir ne izledigimize karismadigin kalmisti. Kardesim isteyen izler istemeyen izlemez sanane? Tum dunyada yayinlaniyor da sana mi batti. Musluman olan izlemesin o zaman. Turkiye cumhuriyetinin DİNİ YOKTUR. Devletlerin dini olmaz. Laik bir ulkeyiz. İslamofobi yapan da hristiyanofobi yapan da yapabilir. Siz de BİLİMOFOBİ YAPİYORSUNUZ. HRİSTİYAN DUSMANİSİNİZ. Sizi de denetlesin rtuk he ne dersin. Turkiye islam ulkesi degildir. Kendinize gelin
 • keskes1 ay önce
  ya size ne milletin ne izlediğinden be.yeter inin şu milletin yakasından of be
 • GurdalGurdal1 ay önce
  Izlemeyin ozaman onu yasakla bunu yasakla... yakinda suudi gibi, iran gibi kuzey kore gibi olucaz saclarida sizin istediginiz gibi keselim mi ?
 • koray kaplankoray kaplan1 ay önce
  valla bu netflix denen şey hakkında hiç iyi kanaatlerim yok. Youtube da kaç defa reklamını gördüm ve hep görmek istemediğimi bildirmeme rağmen gene de inatla reklam gönderiyorlar. Kararlıyım. İstemiyorum.
 • Rabia Zerafet de çalışıyor eRabia Zerafet de çalışıyor e1 ay önce
  Devlet Ve Savcılar Derhal Göreve. Bu Tùr Sitelere Asla Taviz Verilmemelidir.
 • Siyasi kavunSiyasi kavun1 ay önce
  Şaşılacak şey. Adam Amerika'dan gelip ülkemizde TL ile abonelik dağıtıyor ve rezil kere rezil yayınları bir güzel pazarlıyor ama RTÜK ne hikmetse hala şikayet mi bekliyor.Tüm dünya biliyor bunların ne pis bir platform olduğunu ama RTÜK bilmiyor mu ?
 • MUHAMMET YILDIZMUHAMMET YILDIZ1 ay önce
  VİKİPEDİA YASAK. O YASAK BU YASAK.NETFİLX YASAK. OLDUK İRAN.OLDUK KUZEY KORE.
 • OkurOkur1 ay önce
  TRT ' de kendi dizilerine çeki düzen versin..Yeter artık. ..
 • alizaralizar1 ay önce
  izlemeyin kardeşim

Günün Özeti

Günün Karikatürü

22 Eylül 2019