Mustafa Fıstık’a sendika desteği

Eğitim-Bir-Sen eski Babaeski Temsilcisi Mustafa Fıstık’a kumpas kurup iftira atmakla suçlanan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadriye Tokat’a tepki yağıyor.

12 Şubat 2019 Salı 12:55
Mustafa Fıstık’a sendika desteği

 Oğuzhan Gültekin  Ankara 

Babaeski Eğitim-Bir-Sen eski temsilcisi Mustafa Fıstık’a kurulan kumpasa ilişkin Akit’e değerlendirmede bulunan Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanvekili Latif Selvi, “Makam, mevki için her türlü yolu mübah görenler şunu iyi bilmelidir ki, baskı yaparak, çamur atarak varacakları bir yer yoktur. Eski İlçe Temsilcimiz Mustafa Fıstık’ın yanındayız” dedi.

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi, kurulan kumpasa tepki göstererek, şunları söyledi: “Makam mevki için her türlü yolu mübah görenler şunu iyi bilmelidir ki, baskı yaparak, çamur atarak varacakları bir yer yoktur. Eski İlçe Temsilcimiz Mustafa Fıstık’ın yanındayız. ‘Ben arkası çok güçlü biriyim, ben istediğim herşeyi yapabilirim, bunun için de istediğim kişiye istediğimi yapabilirim’ diyerek kumpas kuranlar, hizmetliye ‘Sen şu ifadeyi vermezsen senin emekliliğini yakarım’ şantajı yapanlar; attıkları iftiraların, uyguladıkları baskıların, başvurdukları şantajın hesabını yargı önünde verecekler ve hak ettikleri cezayı alacaklardır. Bunun için elimizden geleni yapacağız. Eğitimci kimliğini taşıyan birinin mobbingle, çevre baskısıyla, makam baskılarıyla kişileri itibarsızlaştırmaya çalışması kabul edilebilir bir şey değildir. Bu tür şahısların eğitim camiasında bulunuyor olması, eğitime yapılmış en büyük darbedir. Millî Eğitim Bakanlığı’nı bu konuya el atmaya, gerekeni yapmaya davet ediyoruz.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Şubat 2019 Salı 12:55

YORUM YAZ

  • Mağdur HakalırMağdur Hakalır8 ay önce
    Sendikaya üye olmak İltisaklı olmak ise eğitim bir sen kiminle İltisaklı?

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Ekim 2019