“Mülteci hayatlar” Umran’ın 301’inci sayısında

Düşünce, kültür ve siyaset yayını Umran Dergisi'nin 301'inci sayısı raflardaki yerini aldı. Dergi, kapak dosyasında Suriyeli mülteciler konusunu ele alıyor.

03 Eylül 2019 Salı 13:59
“Mülteci hayatlar” Umran’ın 301’inci sayısında

Türkiye'de son zamanlarda, Suriyeliler konusu bir yerlerden verilen talimatla yürütülürcesine adeta yeniden alevlendirilirken Umran dergisi, konuya “Mülteci Hayatlar, Halimizin Aynası” başlıklı kapak dosyasıyla entelektüel bir bakış kapısı açtı.

“Suriyeliler, Söylentiler ve Kardeşlik” altbaşlıklarıyla incelenen kapak dosyası kapsamında Cihan Aktaş’ın “Mülteci Hayatlar, Suriyeliler ve Hâlimiz”, Ercan Yıldırım’ın “Mülteci Yaratarak Var Olmak”, Dilaver Demirağ’ın “Almanya’da Dazlaklar Türkiye’de Ulusalcılar” başlıklı yazılarına yer veriliyor.

Geçtiğimiz ay içerisinde vefat eden Türkiye’deki başörtüsü mücadelesinin simge ismi Şule Yüksel Şenler de derginin bu sayısında unutulmamış ve Gülşen Özer, “Şule Yüksel Şenler ve Biz” başlığı altında yazmış. Tarih odaklı yazılarıyla tanınan Celalettin Vatandaş da derginin bu sayısında “Osmanlı Zihniyetindeki Büyük Değişim” başlıklı yazısıyla okuruyla buluşuyor.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 03 Eylül 2019 Salı 13:59

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    20 Eylul 2019