• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Muharrem İnce Efendimiz'e (sav) hakareti savundu!

Yeniakit Publisher
2024-06-20 23:34:00 - 2024-06-20 23:51:11
Muharrem İnce Efendimiz'e (sav) hakareti savundu!

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Peygamber Efendimiz'e (sav) hakaret eden Diamondt Tema adlı alçağı savundu.

İnce sosyal medya hesabından paylaştığı mesajındai Efendimiz'e (sav) hakaretin "düşünce ve fikir özgürlüğü" kapsamında değerlendirilmesi gerektiğini savundu.

Diamond Tema'ya tepki gösteren kesimi hedefe koyan İnce şunları söyledi:

"Anayasamızın 26. Maddesi “Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir.” demektedir. Açıklanan bir fikir toplumun çoğunluğu tarafından kabul edilmese, hatta kızgınlıkla karşılansa bile düşünce özgürlüğü kapsamındadır. Toplumun egemen düşüncesine aykırı gelen her düşünceyi TCK’nın “halkı kin ve düşmanlığa tahrik” kapsamında değerlendirirseniz düşünce özgürlüğü diye bir şey kalmaz. Düşünce özgürlüğüne (farklı fikirlerin alabildiğine söylenebilmesine) bizzat gerçeği anlayabilmek için ihtiyacımız var. Sosyal medya üzerinde yapılan bir tartışma üzerinden bir bardak suda fırtına koparılmaktadır. Adalet Bakanı yaptığı açıklama ile yargılamadan infaz yapmakta, adaleti siyasete kurban etmektedir. Her zaman dediğimiz gibi ülkenin yeni bir anayasaya değil anayasayı uygulayacak kafaya ihtiyacı var."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Anadoolu

Senin düşünce özgürlüğüne mıçalar, adi herif! Öğrencinin annesine de mi düşünce özgürlüğü kisvesi altında sarkıntılık ettin? Benim vatanımda, benim ülkemde, benim dinime, benim kutsal kitabıma, benim Peygamberime (sav) iç kimse saygısızlık edemez, o leş dilini uzatmaz! Sen kime neyin uşaklığını yapıyorsun, ahlaksız herif!!!!

Bal

Eh, madem "fikir özgürlüğü" o halde al sana Maharem: A.an., av..dı.nı, ba.ın., 77 ced..ni, soysuz so.unu s.pu.u eş.k s....., tamam mı Maharem, güzel oldu mu Maharem, hoşuna gitti mi ? ...
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23