• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Milli Savunma Bakanlığı resmen açıkladı! Milli Uçak Gemisinde müthiş gelişme

Yeniakit Publisher
2024-02-22 13:51:00 - 2024-02-22 14:41:04
Milli Savunma Bakanlığı resmen açıkladı! Milli Uçak Gemisinde müthiş gelişme

Milli Savunma Bakanlığı, Milli Uçak Gemisi ile ilgili önemli bir gelişmeyi kamuoyu ile paylaştı.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Haftalık Basın Bilgilendirme Toplantısı gerçekleştirildi.

Bakanlık, yerli ve milli uçak gemisi projesinde kritik bir eşiğe gelindiğini duyurarak, "Sayın Cumhurbaşkanımızın, Yerli ve Millî Uçak Gemisine sahip olunması yönünde verdiği direktif üzerine alınan kararla, Deniz Kuvvetleri Komutanlığımızın Dizayn Proje Ofisi tarafından tasarım faaliyetlerine başlanmıştır." açıklamasında bulundu.

Millî Uçak gemisi tasarımının yerinde incelenmesi maksadıyla, 15 Şubat 2024 tarihinde Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu’nun beraberinde; Savunma Sanayii Başkanı Prof.Dr. Haluk Görgün, Millî Savunma Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Erhan Afyoncu, ASELSAN Genel Müdürü Ahmet Akyol, HAVELSAN Genel Müdürü Dr. Mehmet Akif Nacar, ROKETSAN Genel Müdürü Murat İkinci ve BAYKAR Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar tarafından Dizayn Proje Ofisi Müdürlüğü ziyaret edilmişti.

"KAAN ÜLKEMİZE VE MİLLETİMİZE HAYIRLI VE UĞURLU OLSUN"

MSB'den yapılan açıklamada ayrıca, "21 Şubat'ta ülkemizin savunma ve güvenlik geleceğindeki en önemli kuvvet çarpanı olarak ilk uçuşunu başarıyla gerçekleştiren yerli ve millî muharip uçağımız KAAN’ın ülkemize, milletimize hayırlı, uğurlu olmasını diliyor ve emeği geçenleri tebrik ediyoruz." denildi.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Emekli

Ver ciskuyu iha siha milli gemi milli ucak milli roket petrolde rekor ihracatta rekor ama milket fakirlesti 4 yilda muazzam ekonomi avrupa kiskaniyor alirsin oyu verirsem 22 verdimde ne oldu

hasel

Yapılacak uçak gemisi,Anadolu uçak gemisinden iki kat büyük olursa,kaan uçağımız çok rahat kalkabilir.Kaan ve f 16 ların rahat kalkabileceği boyutta olmalıdır.Türkiyenin üç tarafı denizle çevrili olduğuna göre her denizde ikişerden altı uçak gemimiz olursa;ülkemize tam koruma sağlanır.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23