• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Millete parmak sallayıp tehdit eden Kılıçdaroğlu'na tokat gibi cevap

Toplumu kutuplaştırmayı kendine görev edinen CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun, "Ülkemizin geleceğini siz tayin edeceksiniz, bu haramzadeler değil" şeklindeki sözlerine tepki gösteren Akşam Gazetesi yazarı Hikmet Genç, "HDP-PKK silahla, Kılıçdaroğlu da halkın yakasına yapışmakla tehdit ediyor" dedi.

Yeniakit Publisher
2021-06-10 09:23:00 -
Millete parmak sallayıp tehdit eden Kılıçdaroğlu'na tokat gibi cevap

A Haber ekranlarında yayınlanan Memleket Meselesi programında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kutuplaştırıcı bir dil kullanarak söylediği "Ülkemizin geleceğini siz tayin edeceksiniz, bu haramzadeler değil" şeklindeki sözleri tartışıldı.

Bu sözleri yorumlayan Akşam Gazetesi Yazarı Hikmet Genç, "HDP-PKK silahla, Kılıçdaroğlu da halkın yakasına yapışmakla tehdit ediyor" dedi.

Genç, "Neyin ne anlama geldiğini hepimiz biliyoruz. Bu sözlerin ne manaya geldiğini de biliyoruz. 'Haramzade' çok ağır bir hakarettir. Sen nasıl bir siyaset yapıyorsun?" şeklinde konuştu.

Akşam Gazetesi Yazarı Hikmet Genç konuşmasında şunları söyledi:

Bir siyasetçi açısından bu kadar süfli bir siyaset dünya siyasetinde görülmemiştir. AK Parti'ye oy verirseniz iki elim yakanızdadır. HDP-PKK silahla, Kılıçdaroğlu da halkın yakasına yapışmakla tehdit ediyor. Kılıçdaroğlu'nun HSYK, öğretmenler, çiftçilere, memurlara vs. yönelik sözlerinde hakaret, aşağılama, nefret, faşizm var. En son kurduğu cümle ise "Bu haramzadelerle bilmem ne oturup bilmem ne…"

Hakaret, aşağılama, yalan, iftira...

Şimdi bakın Türkçe yazıp çiziyoruz. Neyin ne anlama geldiğini hepimiz biliyoruz. Bu sözlerin ne manaya geldiğini de biliyoruz. 'Haramzade' çok ağır bir hakarettir. Sen nasıl bir siyaset yapıyorsun? Biz yıllardır bir proje üret diyoruz. Sen AK Parti'den de önce deki; 'Sivil anayasaya ihtiyacımız var. Avrupa normlarında sivil anayasa yapmak istiyorum gel oturalım. Bunu doğru yaptın ama bu köprü yetmez şunu da yapalım' böyle bir şey yok. Hakaret, aşağılama, yalan, iftira…

Bu söylediklerimde abartı yok, her söylediğimin arkasındayım. Yerde bir tane fiş görse, bir bakkal fişi görse belge buldum diye koşan bir adamdan söz ediyoruz. 19 yıldır AK Parti iktidarı var normal şartlarda dünyanın herhangi bir yerinde iktidarlar 19 yılda zor duruma düşer, yıpranır ağır bir şeydir. Ama her defasında son 19 yılı saymıyorum ondan öncesi de yok zaten. Son 50 yıldır halk buna tevessül etmemiş aynı şeyleri yapmaya devam ediyorsun burada bir hata var.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

BK

kılıçdaroğlu dönsün bir aynaya baksın kendi chp belediyelerinin yaptığı yolsuzluklarına halkın parası kimlere peşkeş çekiliyor ona baksın terörle iltisaklı hdp le ortaklık yaptığına baksın kılıçdaroğlunun dokunulmazlığının kaldırılması artık bir elzem olmuştur tüm konuştukları kayıt altında halkı kışkırtıyor halkı isyana teşvik ediyor aba altından sopa gösterip hükümeti tehtid ediyor TBMM deki kılıçdaroğlu hakkındaki fezleke sayısı dokunulmazlığıın kaldırılmasına yeterlidir
 • Yanıtla

Doğan

Sayın GENÇ, Kılıç daroğlu ve CHP Allah'ın helal kıldığı her şeyi haram görüyorlar. Onların kitabında içki helal dır. Kumar, Faiz zina helal dır. Kitapları şeytanıdır. Maalesef AK Parti bu şeytani kitapta olanları değiştirmiyor. Kara bir leke olarak yerini muhafaza ediyor. Allah bizleri islah etsin inşallah.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23