• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Millet İttifakı'nda yeni kriz patlak verdi! İYİ Parti'de CHP huzursuzluğu: Bizi yok sayıyorlar!

Millet İttifakı'nda yeni bir kriz patlak verdi. İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Çelik, ittifak ortağı CHP'li belediyelerin, İYİ Partili milletvekilleri ile il ve ilçe başkanlarını görmezden geldiklerini belirtip eleştirilerde bulunarak, "2023 seçimleri için İYİ Parti ve CHP'nin yapacağı ittifak müzakerelerinde CHP'nin bugünkü tavrı belirleyici olacaktır." dedi.

Yeniakit Publisher
2022-01-20 17:26:00 -
Millet İttifakı'nda yeni kriz patlak verdi! İYİ Parti'de CHP huzursuzluğu: Bizi yok sayıyorlar!

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Çelik, ittifak ortağı CHP'li belediyelere, İYİ Partili milletvekilleri ile il ve ilçe başkanlarını görmezden geldiklerini belirterek eleştirilerde bulundu.

Seçimlere az bir zaman kalırken henüz Cumhurbaşkanlığı adaylığında dahi karar alamayan Millet İttifakı'nda yeni bir gelişme yaşandı.Yerel seçimlerde İYİ Parti'nin desteğiyle kazanılan yerlerde CHP'li belediye başkanların tavırları, İYİ Parti'de huzursuzluğa neden oldu.

CHP'li belediyelere tepki

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Çelik, "2023 seçimleri için İYİ Parti ve CHP'nin yapacağı ittifak müzakerelerinde CHP'nin bugünkü tavrı belirleyici olacaktır" dedi.

Sert uyarılarda bulunan Çelik, sosyal medya hesabı Twitter’da yaptığı paylaşımlarda şu ifadelere yer verdi:

2019 mahalli seçimlerinde, başta İstanbul ve Ankara olmak üzere AKP'nin kaleleri Millet İttifakı (İYİ Parti ve CHP) tarafından kazanıldı. Ancak, CHP'li belediyeler ve başkanları (özellikle İstanbul Büyükşehir Belediyesi) Millet İttifakı çatısı altındaki ittifak ortakları İYİ Parti'nin oyları ile seçildiklerini unutmuş görünmektedirler.

Bu belediyeler ve başkanları; İYİ Parti il ilçe teşkilatlarını ve milletvekillerini yok sayıp herhangi bir konuda istişare etmekten bile imtina etmektedirler. İYİ Parti, ittifak gereklerine her türlü saygıyı gösterip bu iş birliği için her türlü gayreti sürdürürken CHP'li belediye ve belediye başkanlarının bu tavrı asla kabul edilemez.

'CHP'nin tavrı belirleyici olacak'

Aynı yaklaşımın; 2023 Cumhurbaşkanlığı ve TBMM seçimlerini Millet İttifakı'nın kazanmasından sonra da devam edeceği ortadadır. Bu sebeple, 2023 seçimleri için İYİ Parti ve CHP'nin yapacağı ittifak müzakerelerinde CHP'nin bugünkü tavrı belirleyici olacaktır.

Oturum düzeni tartışma konusu olmuştu

Muhalefet partilerinin tamamladığı “Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem” çalışmasının açıklanacağı toplantının oturum şekli krize yol açmıştı. 6 parti liderinin parlamenter sisteme geçiş planını açıklamak üzere yapacağı toplantının parti veya lider isimlerine göre alfabetik mi yoksa yaş sıralamasına göre mi yapılacağı tartışılmıştı.

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Çelik

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

KARADAGLI

CHP SIZLERI KULLANIP ATACAK BIR KENARA SOYLEMEDI DEMEYIN .  

Ferudun

SEZEN AKSU IYI PARTI GIBI MILLIYETCI DEGIL GERCEK MUSEVI MILLIYETCISI. HARBI.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23