MHP'den asgari ücret açıklaması

Asgari ücret ile ilgili konuşan MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem,"Bu bizim için hassas bir konu. Türk milletinin hak ettiği refaha ulaşması için elden gelen her şey yapılmalı." dedi.

06 Aralık 2018 Perşembe 13:30
MHP'den asgari ücret açıklaması

MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, "Türk milletinin hak ettiği refaha ulaşması için elden gelen her şey yapılmalı." dedi.

Erdem, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğü için mücadele eden ve yaralanmalarına rağmen gazilik unvanı alamayanlara yönelik daha önce kanun tekliflerini verdiklerini ve bunun takipçisi olduklarını söyledi.

684 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile yapılan düzenlemeler sonucunda, gaziler arasındaki eşitsizliklerin peyderpey giderilmeye başlandığını anlatan Erdem, gazi sayılmayanların, bu düzenlemeler sonucunda kimliklerini almaya başladıklarını, sayının azaldığını söyledi.

Geri kalanlar için de çalışmalarının sürdüğünü ifade eden Erdem, "Gazilerimiz bizim kahramanlarımız. Şehitlerimizi ve onların emanetleri bizim için çok kıymetli. Tüm gaziler arasındaki eşitsizlik giderilmeli, unvanları verilmeli." dedi.

Asgari ücret soruldu

Gazetecilerin, Asgari Ücret Tespit Komisyonunun bugün ilk toplantısını yaptığını anımsatıp, ücretin ne olması gerektiğine yönelik soruya Erdem, "Bu bizim için hassas bir konu. Türk milletinin hak ettiği refaha ulaşması için elden gelen her şey yapılmalı. Biz de bu konuda üzerimize düşeni yapıyoruz. Rakamı biz belirleyemeyiz. Komisyon çalışmalarının sonucu hep birlikte göreceğiz." karşılığını verdi.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 06 Aralık 2018 Perşembe 13:30

YORUM YAZ

  • uyan tcuyan tc3 ay önce
    evet her şeye % 80 zam , çalışana emekliye gelince efendim tefenin tifenin , küfenin % 0,4 zam . soğan fiatı bile % 300 arttı döviz en az % 100 arttı herşeye dünya zam yapıldı işçiye emekliye gelince tefe tüfe ve küfelerle uğraşıp zam yapmamaya bakıyoruz. akp terör ve uyuşturucu olaylarında çok başarılı fakat ekonomi ve ülke yönetiminde sınıfta kalmıştır. ispatımı önümüzdeki seçimlerde anlayacak. yani kendini ve küçük esnafıda bitirdi

Günün Özeti

Günün Karikatürü

22 Mart 2019