• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

MHP milletvekilinden Meral Akşener’e sert sözler: İşiniz gücünüz algı, iftira, yalancılık

MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, Meral Akşenerin infaz düzenlemesinden kadına şiddet ve çocuk istismarı yapanların faydalanacağı iddiasının yalanlayarak, “İşiniz gücünüz algı, iftira, yalancılık” dedi.

Yeniakit Publisher
2020-04-05 12:44:00 -
MHP milletvekilinden Meral Akşener’e sert sözler: İşiniz gücünüz algı, iftira, yalancılık

Sezai Erhan  yeniakit.com.tr 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, AK Parti ve MHP gruplarının ortak hazırladığı infaz düzenlemesine ilişkin kanun teklifinin, TBMM Adalet Komisyonu'nda kabul edilmesinin ardından sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlara tepki sürüyor.

Teklifte cinsel suçlar kapsam dışı

MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, Meral Akşener'in, infaz düzenlemesinin kadına şiddet ve çocuk istismarı yapanların faydalanacağına ilişkin iddialarının gerçek olmadığı belirterek, “Tekliften haberiniz yok. İşiniz gücünüz algı, iftira, yalancılık.Müfterisiniz; Teklifte cinsel suçlar, uyuşturucu, kasten adam öldürme, kadına karşı ve terör suçları net kapsam dışı.Tutanaklara bak!Öyle olmasa milletvekilin hayırlı olsun deyip teşekkür eder miydi?” dedi.

Meral Akşener neler söylemişti

Meral Akşener, "AK Parti ve küçük ortağının infaz indirimi yasasında; kadına şiddet, çocuk istismarı gibi kanayan yaramız olan suçlar da var. Bu yanlışa ortak olmayın! Çünkü bir kadını ağlatanın, bir çocuğu üzenin, vicdanları kanatanın affı yok" iddiasında bulunmuştu.

İYİ Parti Milletvekili teşekkür etmişti

Adalet Komisyonu tutanaklarında; İYİ Parti Aksaray Milletvekili ve Adalet Komisyonu Üyesi Ayhan Erel'in, yasanın görüşülmesi sırasında AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Başkan Vekili avukat Ali Özkaya'ya; yasasının geçmesinin ardından AK Parti Bartın Milletvekili ve Adalet Komisyonu Başkanvekili Yılmaz Tunç ve komisyon üyelerine teşekkür ettiği açıkça görülüyor.

Kamuoyunu yanlış bilgilendirmeyiz

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Başkan Vekili avukat Ali Özkaya ise, “Meral Akşener imza sahibi milletvekili olarak söylüyorum; bu yazdıklarınız doğru değil. Komisyon üyesi milletvekiliniz Ayhan Erel beyle görüşünüz, size izah edecektir. Kamuoyunu yanlış bilgilendirmeyiz” dedi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Çetin

.... Meral! ... Meral ! .. Meral
 • Yanıtla

Vahap Kalyoncu

Kaç kere söyledik yine söylüyörüz bu iyiparti projedir,fetöcülerin yuvalandığı bir sığınaktır bu böyle biline.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı